Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Дискусија во форумот 'Android' започната од Џои, 18 октомври 2010.

 1. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  54
  Каков е Huawei Y6 II? Имал ли некој искуство со овој телефон?
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  14.542
  Допаѓања:
  13.566
  Просек, што имаш друго како опција?
   
 3. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  54
  Сега користам Microsoft Lumia 550 ама во карактеристики гледам Huawei е подобар.
   
 4. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.228
  Допаѓања:
  2.080
  И iPhone е инфериорен на хартија (во карактеристики) споредено со андроидите па дури и послаби од него а не најдобрите, па работи супериорно во споредна со поголем дел од нив.
  Дека ќе ти работи подобро од моменталниот нема, само ќе добиеш повеќе апликации.
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  6.840
  Допаѓања:
  2.674
  Знае ли некој зошто на Google Chrome на некој сајтови не ми го вади текстот или пак ми го прикажува целиот сајт смалено и не можам да зумирам ?
  Ова го приметив на Википедија а и на многу други сајтови. Најчесто кај што треба да има текст само се гледаат линии. На повеќе сајтови кога ќе ставам да ми го прикажува декстоп верзија е нормално но на некој и тоа не помага.
   
 6. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  32
  ako si na windows platforma najmerodaven ti e IE od microsoft. ako tamo e ok prikazot sajtot e ok. probaj deinstal, pa pusti nekoj program za registry clean i odnovo install na chrome.
   
 7. bngj45

  bngj45

  Член од:
  11 ноември 2015
  Мислења:
  260
  Допаѓања:
  39
  Зошто не ми отвара вифи пример на такви места како спортлајф кај што кога ќе се конектираш те носи на пребарувачот пасворд да пишеш на нивната страна а мене на гугл ми стои и не ми отвара ништо?Сакаше пред некое време сеа нејке а кај други луѓе си работи
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  6.840
  Допаѓања:
  2.674
  Пробав доста работи не сака а гледам коментари на google play дека и други го имаат проблемов што значи до Google е.
  Го деинсталирав и инсталирав пак се реши проблемот но со апдејт на повеќето сајтови се намалени буквите. Не сакам да исклучувам апдејти затоа додека не го решат проблемот ќе користам друга алтернатива.
   

Сподели преку: