Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Дискусија во форумот 'Android' започната од Џои, 18 октомври 2010.

 1. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  80
  Каков е Huawei Y6 II? Имал ли некој искуство со овој телефон?
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.963
  Допаѓања:
  14.646
  Просек, што имаш друго како опција?
   
 3. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  80
  Сега користам Microsoft Lumia 550 ама во карактеристики гледам Huawei е подобар.
   
 4. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.337
  Допаѓања:
  2.173
  И iPhone е инфериорен на хартија (во карактеристики) споредено со андроидите па дури и послаби од него а не најдобрите, па работи супериорно во споредна со поголем дел од нив.
  Дека ќе ти работи подобро од моменталниот нема, само ќе добиеш повеќе апликации.
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.668
  Допаѓања:
  3.189
  Знае ли некој зошто на Google Chrome на некој сајтови не ми го вади текстот или пак ми го прикажува целиот сајт смалено и не можам да зумирам ?
  Ова го приметив на Википедија а и на многу други сајтови. Најчесто кај што треба да има текст само се гледаат линии. На повеќе сајтови кога ќе ставам да ми го прикажува декстоп верзија е нормално но на некој и тоа не помага.
   
 6. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  86
  ako si na windows platforma najmerodaven ti e IE od microsoft. ako tamo e ok prikazot sajtot e ok. probaj deinstal, pa pusti nekoj program za registry clean i odnovo install na chrome.
   
 7. bngj45

  bngj45 Гостин

  Зошто не ми отвара вифи пример на такви места како спортлајф кај што кога ќе се конектираш те носи на пребарувачот пасворд да пишеш на нивната страна а мене на гугл ми стои и не ми отвара ништо?Сакаше пред некое време сеа нејке а кај други луѓе си работи
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.668
  Допаѓања:
  3.189
  Пробав доста работи не сака а гледам коментари на google play дека и други го имаат проблемов што значи до Google е.
  Го деинсталирав и инсталирав пак се реши проблемот но со апдејт на повеќето сајтови се намалени буквите. Не сакам да исклучувам апдејти затоа додека не го решат проблемот ќе користам друга алтернатива.
   
 9. Aexil Kong

  Aexil Kong Prime Minister

  Член од:
  14 август 2014
  Мислења:
  547
  Допаѓања:
  374
  Користам Samsung Galaxy J5 и сега проблемот е што во горниот дел кадешто пишува Самсунг и кадешто се наоѓаат сензорите, предната камера, блицот на предната камера кога притиснам со прстот тоа одмав пука пак пук и на екранот секундарно се појави црна позадина ништо не се гледа иако телефонот си работи ама екранот ништо не се познава. Еве случајно го носам во џеб, потоа го вадам и го вклучувам телефонот си работи ама црн екран ништо не се познава а кога работам на тачот апликациите се вклучуваат, а во меѓувреме притискам горе кај SAMSUNG за да се врати во нормала и нема нема потоа врати се некако, потоа пак го ставам во џеб и во меѓувреме се притиска тоа горе и потоа пак снемува ништо на екран црн е целиот. Решение?
   
 10. garthok

  garthok

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  2.497
  Допаѓања:
  1.246
  Како да стримам (mirror) андроид таблет на windows 7 лаптоп, наједноставно?
   
 11. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.187
  Допаѓања:
  421
  Decki ako znae nekoj neka pomaga se raboti za isklucuvajne na vibracii pri vospostavuvajne na povik i pojdoven i dojdoven Telfonot e Leagoo Z5C android 6.0. nema kade sto ne prebarav no ne mozam da go najdam toa dase iskluci posto uzasno me nervira na uvo postojano na povik dami vibrira....
   
 12. imriste1994

  imriste1994

  Член од:
  10 април 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Симни си psiphon нема да имаш проблем.
   
  На bngj45 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.492
  Допаѓања:
  2.787
  Имам Samsung Galaxy S5, најнов Android за него e 6.0, дали има некој искуство со инсталирање Nougat 7.0 на своја одговорност и како оди процедурата некое туторијалче? :)
   
  На Aexil Kong му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  190
  Дечки, дали имате некое инфо како се движи цената на Samsung Galaxy S7 и на новиот Ѕ8 во Германија? Летово планирам да одам па зато прашвам.
   
 15. imriste1994

  imriste1994

  Член од:
  10 април 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  На Амазон е 955 долари S8 а S7 е многу евтин јас имам S7 Edge и задоволен сум еве 1 година го користам ми нема закочено камерата му е премногу добра. Водоотпорен е го имам тестирано поарно купи S7 Edge нема да згрешиш
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: