Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Дискусија во форумот 'Android' започната од Џои, 18 октомври 2010.

1. Bomba5

Bomba5

Член од:
    12 јуни 2016
    Мислења:
    306
    Допаѓања:
    63
    Каков е Huawei Y6 II? Имал ли некој искуство со овој телефон?

2. Psyside

Psyside Nocturnal

Член од:
    30 јануари 2009
    Мислења:
    14.791
    Допаѓања:
    13.802
    Просек, што имаш друго како опција?

3. Bomba5

Bomba5

Член од:
    12 јуни 2016
    Мислења:
    306
    Допаѓања:
    63
    Сега користам Microsoft Lumia 550 ама во карактеристики гледам Huawei е подобар.

4. wiksa

wiksa

Член од:
    11 април 2012
    Мислења:
    2.260
    Допаѓања:
    2.103
    И iPhone е инфериорен на хартија (во карактеристики) споредено со андроидите па дури и послаби од него а не најдобрите, па работи супериорно во споредна со поголем дел од нив.
    Дека ќе ти работи подобро од моменталниот нема, само ќе добиеш повеќе апликации.

5. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    7.110
    Допаѓања:
    2.812
    Знае ли некој зошто на Google Chrome на некој сајтови не ми го вади текстот или пак ми го прикажува целиот сајт смалено и не можам да зумирам ?
    Ова го приметив на Википедија а и на многу други сајтови. Најчесто кај што треба да има текст само се гледаат линии. На повеќе сајтови кога ќе ставам да ми го прикажува декстоп верзија е нормално но на некој и тоа не помага.

6. mambo2

mambo2

Член од:
    7 јануари 2015
    Мислења:
    191
    Допаѓања:
    50
    ako si na windows platforma najmerodaven ti e IE od microsoft. ako tamo e ok prikazot sajtot e ok. probaj deinstal, pa pusti nekoj program za registry clean i odnovo install na chrome.

7. bngj45

bngj45

Член од:
    11 ноември 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    59
    Зошто не ми отвара вифи пример на такви места како спортлајф кај што кога ќе се конектираш те носи на пребарувачот пасворд да пишеш на нивната страна а мене на гугл ми стои и не ми отвара ништо?Сакаше пред некое време сеа нејке а кај други луѓе си работи

8. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    7.110
    Допаѓања:
    2.812
    Пробав доста работи не сака а гледам коментари на google play дека и други го имаат проблемов што значи до Google е.
    Го деинсталирав и инсталирав пак се реши проблемот но со апдејт на повеќето сајтови се намалени буквите. Не сакам да исклучувам апдејти затоа додека не го решат проблемот ќе користам друга алтернатива.

9. Aexil Kong

Aexil Kong

Член од:
    14 август 2014
    Мислења:
    436
    Допаѓања:
    303
    Користам Samsung Galaxy J5 и сега проблемот е што во горниот дел кадешто пишува Самсунг и кадешто се наоѓаат сензорите, предната камера, блицот на предната камера кога притиснам со прстот тоа одмав пука пак пук и на екранот секундарно се појави црна позадина ништо не се гледа иако телефонот си работи ама екранот ништо не се познава. Еве случајно го носам во џеб, потоа го вадам и го вклучувам телефонот си работи ама црн екран ништо не се познава а кога работам на тачот апликациите се вклучуваат, а во меѓувреме притискам горе кај SAMSUNG за да се врати во нормала и нема нема потоа врати се некако, потоа пак го ставам во џеб и во меѓувреме се притиска тоа горе и потоа пак снемува ништо на екран црн е целиот. Решение?

10. garthok

garthok

Член од:
    5 јануари 2013
    Мислења:
    2.446
    Допаѓања:
    1.211
    Како да стримам (mirror) андроид таблет на windows 7 лаптоп, наједноставно?

11. ts01

ts01

Член од:
    29 август 2008
    Мислења:
    1.010
    Допаѓања:
    319
    Decki ako znae nekoj neka pomaga se raboti za isklucuvajne na vibracii pri vospostavuvajne na povik i pojdoven i dojdoven Telfonot e Leagoo Z5C android 6.0. nema kade sto ne prebarav no ne mozam da go najdam toa dase iskluci posto uzasno me nervira na uvo postojano na povik dami vibrira....

12. imriste1994

imriste1994

Член од:
    10 април 2017
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    2
    Симни си psiphon нема да имаш проблем.

На bngj45 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. The King of Clay

The King of Clay Модератор

Член од:
    28 јануари 2012
    Мислења:
    4.059
    Допаѓања:
    2.459
    Имам Samsung Galaxy S5, најнов Android за него e 6.0, дали има некој искуство со инсталирање Nougat 7.0 на своја одговорност и како оди процедурата некое туторијалче? :)

На Aexil Kong му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DarkValley

DarkValley

Член од:
    11 јули 2014
    Мислења:
    612
    Допаѓања:
    180
    Дечки, дали имате некое инфо како се движи цената на Samsung Galaxy S7 и на новиот Ѕ8 во Германија? Летово планирам да одам па зато прашвам.

15. imriste1994

imriste1994

Член од:
    10 април 2017
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    2
    На Амазон е 955 долари S8 а S7 е многу евтин јас имам S7 Edge и задоволен сум еве 1 година го користам ми нема закочено камерата му е премногу добра. Водоотпорен е го имам тестирано поарно купи S7 Edge нема да згрешиш

На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: