Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.901
Поени од реакции
7.570
Нешто ти се побркало, кога ќе влезеш кај сите апликации исто ти е? Пробај стави англиски јазик на телефонот, избриши - пак инсталирај, да не го буни нешто јазикот, што го знаеш..
Нема што не пробав. Останува уште фабричко ресетирање да му направам ама не ми се прави тоа затоа што не би сакал да изгубам некој работи.

Едит :
Да надополнам пак ми се апдејтуваше апликацијата и се појави името под иконата :)
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А што беше проблем ако не го пишваше името под апликацијата? Не замарај се со такви ситници.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.901
Поени од реакции
7.570
А што беше проблем ако не го пишваше името под апликацијата? Не замарај се со такви ситници.
Од каде да знаев дека ќе ми се реши брзо проблемот. Не сум ја баба Ванѓа па да предвидам за да не замарам тука.

Проблемот е од апдејтот и после другиот апдејт се врати.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ама што ќе беше ако не се вратеше? Толку е битно дали пишва долу МСН или не??
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ама што ќе беше ако не се вратеше? Толку е битно дали пишва долу МСН или не??
Ама го напна друже, од тоа што под иконата ме му го пишувало името на апликацијата можеше да произлезе дека е некој софтверски проблем, во случајов испадна дека било до самата апликација.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Predlog programa/android aplikacija za zacuvuvanje passwordi i useri/mejlovi?
Znaci da bide sinhronizirano mob so pc, da mozam i na dvete mesta da go koristam.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Иако не е за мобилни, сепак тука ќе го поставам прашањето-каде и за колку можи да се најди кај нас андроид бокс за ТВ?

Најдов само во СЕТЕК околу 50-60 евра со 1 г РАМ и 8 ром(4 јадрен процесор) и за околу 5000 денари 2 г рам, 16 ром и 8 јадрен процесор.

Негде низ државата некоја поспецијализирана продавница?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Иако не е за мобилни, сепак тука ќе го поставам прашањето-каде и за колку можи да се најди кај нас андроид бокс за ТВ?

Најдов само во СЕТЕК околу 50-60 евра со 1 г РАМ и 8 ром(4 јадрен процесор) и за околу 5000 денари 2 г рам, 16 ром и 8 јадрен процесор.

Негде низ државата некоја поспецијализирана продавница?
Провери во Зора, тие се специјализирани за Iptv/sat/catv опрема.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Имам самсунг галакси коре и во последните неколку дена кога го користам често ми се рестартира...Денес три пати вака ми направи..некој нешто со сличен проблем или некое познавање да има околу тоа?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Има некој начин на Хуавеи П8 лајт да му се зголеми издржливоста на батеријата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom