Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Каков е Huawei Y6 II? Имал ли некој искуство со овој телефон?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Сега користам Microsoft Lumia 550 ама во карактеристики гледам Huawei е подобар.
И iPhone е инфериорен на хартија (во карактеристики) споредено со андроидите па дури и послаби од него а не најдобрите, па работи супериорно во споредна со поголем дел од нив.
Дека ќе ти работи подобро од моменталниот нема, само ќе добиеш повеќе апликации.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Знае ли некој зошто на Google Chrome на некој сајтови не ми го вади текстот или пак ми го прикажува целиот сајт смалено и не можам да зумирам ?
Ова го приметив на Википедија а и на многу други сајтови. Најчесто кај што треба да има текст само се гледаат линии. На повеќе сајтови кога ќе ставам да ми го прикажува декстоп верзија е нормално но на некој и тоа не помага.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Знае ли некој зошто на Google Chrome на некој сајтови не ми го вади текстот или пак ми го прикажува целиот сајт смалено и не можам да зумирам ?
Ова го приметив на Википедија а и на многу други сајтови. Најчесто кај што треба да има текст само се гледаат линии. На повеќе сајтови кога ќе ставам да ми го прикажува декстоп верзија е нормално но на некој и тоа не помага.
ako si na windows platforma najmerodaven ti e IE od microsoft. ako tamo e ok prikazot sajtot e ok. probaj deinstal, pa pusti nekoj program za registry clean i odnovo install na chrome.
 
B

bngj45

Гостин
Зошто не ми отвара вифи пример на такви места како спортлајф кај што кога ќе се конектираш те носи на пребарувачот пасворд да пишеш на нивната страна а мене на гугл ми стои и не ми отвара ништо?Сакаше пред некое време сеа нејке а кај други луѓе си работи
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
ako si na windows platforma najmerodaven ti e IE od microsoft. ako tamo e ok prikazot sajtot e ok. probaj deinstal, pa pusti nekoj program za registry clean i odnovo install na chrome.
Пробав доста работи не сака а гледам коментари на google play дека и други го имаат проблемов што значи до Google е.
Го деинсталирав и инсталирав пак се реши проблемот но со апдејт на повеќето сајтови се намалени буквите. Не сакам да исклучувам апдејти затоа додека не го решат проблемот ќе користам друга алтернатива.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Користам Samsung Galaxy J5 и сега проблемот е што во горниот дел кадешто пишува Самсунг и кадешто се наоѓаат сензорите, предната камера, блицот на предната камера кога притиснам со прстот тоа одмав пука пак пук и на екранот секундарно се појави црна позадина ништо не се гледа иако телефонот си работи ама екранот ништо не се познава. Еве случајно го носам во џеб, потоа го вадам и го вклучувам телефонот си работи ама црн екран ништо не се познава а кога работам на тачот апликациите се вклучуваат, а во меѓувреме притискам горе кај SAMSUNG за да се врати во нормала и нема нема потоа врати се некако, потоа пак го ставам во џеб и во меѓувреме се притиска тоа горе и потоа пак снемува ништо на екран црн е целиот. Решение?
 
G

garthok

Гостин
Како да стримам (mirror) андроид таблет на windows 7 лаптоп, наједноставно?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Decki ako znae nekoj neka pomaga se raboti za isklucuvajne na vibracii pri vospostavuvajne na povik i pojdoven i dojdoven Telfonot e Leagoo Z5C android 6.0. nema kade sto ne prebarav no ne mozam da go najdam toa dase iskluci posto uzasno me nervira na uvo postojano na povik dami vibrira....
 
Член од
10 април 2017
Мислења
3
Поени од реакции
2
Зошто не ми отвара вифи пример на такви места како спортлајф кај што кога ќе се конектираш те носи на пребарувачот пасворд да пишеш на нивната страна а мене на гугл ми стои и не ми отвара ништо?Сакаше пред некое време сеа нејке а кај други луѓе си работи
Симни си psiphon нема да имаш проблем.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Имам Samsung Galaxy S5, најнов Android за него e 6.0, дали има некој искуство со инсталирање Nougat 7.0 на своја одговорност и како оди процедурата некое туторијалче? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom