Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.080
Ај ако може помош малку.
Имам Samsung J5 и често пати кога ќе го отклучам телефонот ми се отвараат рандом апликации. На почетоко си викам ај можеби случајно сум отворил некоја при заклучување, но кога продолжи ова ги избришав сите shortcuts од homescreen и пак продолжи со ова. Значи макар и на 1 секунда да го заклучам и одма да го отклучам ми отвара апликација што не сум ја користел. Телефонот во глобала е супер само ова често знае да биде многу досадно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ај ако може помош малку.
Имам Samsung J5 и често пати кога ќе го отклучам телефонот ми се отвараат рандом апликации. На почетоко си викам ај можеби случајно сум отворил некоја при заклучување, но кога продолжи ова ги избришав сите shortcuts од homescreen и пак продолжи со ова. Значи макар и на 1 секунда да го заклучам и одма да го отклучам ми отвара апликација што не сум ја користел. Телефонот во глобала е супер само ова често знае да биде многу досадно.
направи му хард ресет но со комбинација на копчината при изгаснат телефон(пауер+горе за гласот и хоум дугмето заедно). Предходно именикот зачувај го на мемориска картичка(извези ги).

јас го имам овој телефон, но никогаш вака не направил
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Имате проблем со последната верзија на Messenger? Ко ќе сакам да испратам слика на некој пријател т.е. во моментот да сликам, ми се исклучва разговорот од пријателот и автоматски се враќа на Home на Messenger-от. Значи, ќе сликам и таман што ќе треба да ја испратам се гаси разговорот од пријателот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имате проблем со последната верзија на Messenger? Ко ќе сакам да испратам слика на некој пријател т.е. во моментот да сликам, ми се исклучва разговорот од пријателот и автоматски се враќа на Home на Messenger-от. Значи, ќе сликам и таман што ќе треба да ја испратам се гаси разговорот од пријателот.
Не
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Имате проблем со последната верзија на Messenger? Ко ќе сакам да испратам слика на некој пријател т.е. во моментот да сликам, ми се исклучва разговорот од пријателот и автоматски се враќа на Home на Messenger-от. Значи, ќе сликам и таман што ќе треба да ја испратам се гаси разговорот од пријателот.
Mene mi se desava unazad podolgo vreme, ne samo so poslednata, ne se slucuva sekogas, ama da receme na 2-3 pati. Preinstalirav nekolku pati, pak istoto.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Mene mi se desava unazad podolgo vreme, ne samo so poslednata, ne se slucuva sekogas, ama da receme na 2-3 pati. Preinstalirav nekolku pati, pak istoto.
Да. Баш така. Од пред две три верзии наназад е истото. Си реков со последниот абдејт ќе се среди али не. И реинсталирав ама пак исто. И ко што рече, некогаш ќе се потрефи да не се исклучи.

Што мобилен користиш?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Пристигна надградба на веќе инсталираниот 6.0 барем кај мене на Самсунг Ј5, фајлот изнесува 132 МБ, и за изненадување после спуштањето и инсталирањето, ми се ослободија плус 500 МБ простор, наместо да се намали за дополнителни 132 МБ.

претпоставувам дека со надградбата се избриша некој непотребен дел после надградбата од 5.1 на 6.0 кога целата надградба си остана во телефонот.

И да....се осеќа малку поголема брзина на работа на телефонот
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Да. Баш така. Од пред две три верзии наназад е истото. Си реков со последниот абдејт ќе се среди али не. И реинсталирав ама пак исто. И ко што рече, некогаш ќе се потрефи да не се исклучи.

Што мобилен користиш?
Htc one mini 2
 
B

bngj45

Гостин
Да не знае некој зошто вака ми прави екранот https://youtu.be/_Vp82i41Pt4 почна вака од пред 2 дена некаде кога ќе појачам светлина како да го снемува и кога се гаси екранот прави понекогаш,вчера ми доде апдејт за телефонот инсталирав а и денес го форматирав но пак исто е?Се работи за Samsung galaxy S5
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Да не знае некој зошто вака ми прави екранот https://youtu.be/_Vp82i41Pt4 почна вака од пред 2 дена некаде кога ќе појачам светлина како да го снемува и кога се гаси екранот прави понекогаш,вчера ми доде апдејт за телефонот инсталирав а и денес го форматирав но пак исто е?Се работи за Samsung galaxy S5
Да не ти има паднато?
 
B

bngj45

Гостин
Да не ти има паднато?
Па да пред 3-4 месеци и се гледа како да е одлепена фолијата горе лево кај сензорот за известување но стаклото изгледа е дека ја одлепив фолијата и пак е истото се гледа а не е скршено.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Па да пред 3-4 месеци и се гледа како да е одлепена фолијата горе лево кај сензорот за известување но стаклото изгледа е дека ја одлепив фолијата и пак е истото се гледа а не е скршено.
Немора да е скршено, се оштетил флетот од екранот, тој стои превиткан горе кај сензорите му доаѓа отприлика, ако е одлепен од рамка тогаш толку од тој екран
 

Kajgana Shop

На врв Bottom