Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 декември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Преку компјутер е тоа мислам дека беше ова

http://support.sonymobile.com/gb/tools/pc-companion/

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ова е нешто како програма за компјутер,не е проблем ја симнав еве се обидувам да се снајдам,а дали преку ова можам прво да ги извадам сликите од телефонот без да ги избришам?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ова е нешто како програма за компјутер,не е проблем ја симнав еве се обидувам да се снајдам,а дали преку ова можам прво да ги извадам сликите од телефонот без да ги избришам?
Незнам тоа сигурно може, можеш и без програмата да ги извадиш сликите само приклучи го преку компјутер и ке ти испадне како усб диск

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
15 декември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Незнам тоа сигурно може, можеш и без програмата да ги извадиш сликите само приклучи го преку компјутер и ке ти испадне како усб диск

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Неможе без програмата пробував значи ти го даде како усб диск али кога го отвориш внатре е празно нема ништо во него.[DOUBLEPOST=1450209383][/DOUBLEPOST]
Незнам тоа сигурно може, можеш и без програмата да ги извадиш сликите само приклучи го преку компјутер и ке ти испадне како усб диск

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Не ги дава пробував веќе а и еве преку програмата ми тражеше да стаам Картичка и внесов пин и сеа повторно тоа ми кажува а несака
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Неможе без програмата пробував значи ти го даде како усб диск али кога го отвориш внатре е празно нема ништо во него.[DOUBLEPOST=1450209383][/DOUBLEPOST]
Не ги дава пробував веќе а и еве преку програмата ми тражеше да стаам Картичка и внесов пин и сеа повторно тоа ми кажува а несака
Појма неам како е на сони телефоните, а проба да најдеш опција за ресет ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки вака
имам еден проблем се надевам дека некој истиот го имал па го решил на позитивен начин
имам Galaxy s5 мобилен и на грешка избришав половина од сликите во телефонот.
некој да ми кажи препрака како да си ги вратам сличињата ? или нема спас?
Ќе му бидам многу благодарен на тој шо ќе ми помогни :D
Со апликацијата да симнеш undelet ама за тоа треба да е рутиран телефонот и штом ќе завршиш и врати го анрут .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
15 декември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Појма неам како е на сони телефоните, а проба да најдеш опција за ресет ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Па еве гледав на Јутуб како рестартира исти модел преку оваа програма и успева,сеа чекам еден апдејт да се спушти и би требало да се среди се.[DOUBLEPOST=1450212986][/DOUBLEPOST]haCk0r брат фала го оправив телефонот со помош на девојчето од јутуб со чекори но сепак најголема помош од тебе што ми ја кажа програмата.Фала многу увек сум тука затебе <3
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам Nexus 5 и денеска ми се појави проблем со power button, Кога и да го притиснам дали за Lock или Unlock ми се појавува Power Off и после неколку секунди телефонот ми се исклучува.
Читам на интернет и други го имаат истиот проблем некои го речиле со удирање на Power button па се средило (I don1t believe this shit), некои пишат за промена на матична плоча ама да давам 5000 денари за некое делче ќе купам нов телефон.
Има шанси да го сменам само Power button-от?

@Torte Mobile
@krale (Од кај тебе е купен :icon_mrgr:)

Некој друг?
Ќе треба да се смени он/офф копчето само ...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
@Necrophilia @Torte Mobile @krale
Ај пак ќе пробам кај некој од вас да не се наоѓа Лумиа 640 ЛТЕ или 640 хл лте (нова) и што цена.
Или цена за тргање на забраната што ја става телеком кај нас да можам на сите оператори да ја користам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
@Necrophilia @Torte Mobile @krale
Ај пак ќе пробам кај некој од вас да не се наоѓа Лумиа 640 ЛТЕ или 640 хл лте (нова) и што цена.
Или цена за тргање на забраната што ја става телеком кај нас да можам на сите оператори да ја користам
Ноуп
ноуп
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Може ли малку помош.
Имам 600 слики и сите ми се пишани различно
Потребна ми е програма за слики која ќе пребарува под азбучен ред или поточно која има Search за барање.

Да речеме сакам да ја изберам сликата со име крушево и да не вртам да ја барам туку да ја укуцам на пример буквата К и да ми ја даде сликата.Се разбираме мислам што сакам да ви кажам.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
ЛГ Г3 855 некој да не има инфо за update за 6.0 ? преку wifi или преку PC? вчера ми стигна update али 250 мб само...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
@Necrophilia @Torte Mobile @krale
Ај пак ќе пробам кај некој од вас да не се наоѓа Лумиа 640 ЛТЕ или 640 хл лте (нова) и што цена.
Или цена за тргање на забраната што ја става телеком кај нас да можам на сите оператори да ја користам
За отклучување имам опција, каде постои мала можност да не помине (не ми дале одговор поради која причина не поминуваат, но во секој случај не ми наплаќаат).
За цена 075/421-493 - 6 дена се чека.
 
Член од
5 август 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Ме интересира што е финтава со андроид верзииве, дали некој знае да објасни?

Сакам да земам Galaxy E7 (Android Kit Kat 4.4.4) или Galaxy J7 (Android Lollipop 5.1).

Повеќе сакам да го земам Galaxy Е7 со постарата верзија на андроид (Kit Kat 4.4.4) пошто подобар е на изглед. Гледам на YouTube викаат земете го Ј7 пошто има понова верзија на андроид.

И сеа што е финтава? Што ако имам постара верзија на андроид? Што значи тоа во пракса? Нема да може да се инсталираат најновите апликации?

Дали со таа верзија Kit Kat 4.4.4 на анроди можам да ги инсалирам сите апликации што сакам? И зошто викаат дека треба да земеме телефон со понова верзија на анроид? Ако знае некој да објасни... фала однапред.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
6
Луѓе помагајте!!
Имам Хуавеи Г6 со андроид 4.4. Од денеска се поремети целиот. Прво запреа контактите, сека дава Home isn't responding. Му направив factory reset, ама пак ништо.
Некој лек??
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Telefonot pocna da mi kazuva deka nema sim karticka, go isklucuvam i priklucuvam i povtorno raboti nekoe vreme, pa pak se javuva istiot problem. Nekoj da znae nesto za ova ?
stanuva zbor zasony xperia ray, kupen pred 3 god. Izvinete za latinicata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom