Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Што да направам за да гледам пример live утакмици на тел ? Што треба да инсталирам ?
Јас прво инсталирав Blackmart alpha, па таму побарај го LiveSports TV-Live New и шибај. Има све што сакаш. јас гледам Ф1 редовно на SKY-external link-F1 и никогаш немам проблем
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Препорачајте апп за бекап на телефон, пред се за смс пораки и контакти, пошто за слики и видеа знам, најлесно е преку компјутер.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Имам Леново A319.
Веќе вторпат на reboot ми се случува да закочи при воведната слика, вака нешто



Минатиот пат сам чепкав низ factory reset опциите ама не направив ништо и морав да го пратам на сервис во Скопје. Сега не сакам да го праќам и да бидам недела дена без телефонот. Претпоставувам дека треба да се преинсталира Андроидот, нешто слично на преинсталирање на Виндоус. Можам сам тоа да го направам, и како ?[DOUBLEPOST=1448847416][/DOUBLEPOST]Немам ништо чепкано ни хардверски ни софтверски во телефонот, само даунлоуд на најосновните апликации.
 
Последно уредено:
I

INFECTED

Гостин
Здраво, ај некој што имал мака со самсунг на андроид 5 нека ми пише порака пошто 2 месеци се влечам со проблемов...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Здраво, ај некој што имал мака со самсунг на андроид 5 нека ми пише порака пошто 2 месеци се влечам со проблемов...
Има неколку видовити на форумов, ама не се на смена. :ROFLMAO: Пиши што мака имаш, што е проблемот ?? :)
 
I

INFECTED

Гостин
Има неколку видовити на форумов, ама не се на смена. Пиши што мака имаш, што е проблемот ?? :)
Не чита сим не чита мемориска со лолипоп. Неколку сервисери и програмери го ѕирнаа, џабе. Галакси таб с иначе.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не чита сим не чита мемориска со лолипоп. Неколку сервисери и програмери го ѕирнаа, џабе. Галакси таб с иначе.
Штом е така, врати го на kitkat преку odin, или флешувај некој друг lollipop, за друг регион.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Дечки вака
имам еден проблем се надевам дека некој истиот го имал па го решил на позитивен начин
имам Galaxy s5 мобилен и на грешка избришав половина од сликите во телефонот.
некој да ми кажи препрака како да си ги вратам сличињата ? или нема спас?
Ќе му бидам многу благодарен на тој шо ќе ми помогни :D
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Celo vreme mi dava na mobilen program stopped,repport-OK.
Veke saat vreme,nikako barem da vlezam na toa running aplication,da gi stopiram.
Inace se raboti za Accer telefon .
Pomos ?

и јас имав таков проблем, дуго чаре нема освем да го рутираш и да му мениш костом рум[DOUBLEPOST=1449534761][/DOUBLEPOST]
Препорачајте апп за бекап на телефон, пред се за смс пораки и контакти, пошто за слики и видеа знам, најлесно е преку компјутер.
За контакти е лесно пратисиги на Gmail како фолдер/зип и че си ги имаш нонстоп , а за пораки незнам :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Имам Nexus 5 и денеска ми се појави проблем со power button, Кога и да го притиснам дали за Lock или Unlock ми се појавува Power Off и после неколку секунди телефонот ми се исклучува.
Читам на интернет и други го имаат истиот проблем некои го речиле со удирање на Power button па се средило (I don1t believe this shit), некои пишат за промена на матична плоча ама да давам 5000 денари за некое делче ќе купам нов телефон.
Има шанси да го сменам само Power button-от?

@Torte Mobile
@krale (Од кај тебе е купен :icon_mrgr:)

Некој друг?
 
Член од
15 декември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Имам Sony Xperia M2 значи телефонот ми е апдејтиран на Андроид 5.1.1-Лолипоп.И сега ја заборавив шемата за отклучување на телефонот.Гледав од интернет дека мобилниот прво треба да го исклучам а потоа да држам на копчето од страна за вклучување и намалување на тонот во исто време.Но тоа кај мене несака,се пали телефонот се исто како да држам само на копчето за вклучување.Да не знае некој како би можел да го рестартирам телефонот или пак преку компјутер да вратам некако Андроид Киткат бидејки на киткат има ја заборавивте лозинката а на лолипоп поточно на најновата верзија тоа го нема.???
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Имам Sony Xperia M2 значи телефонот ми е апдејтиран на Андроид 5.1.1-Лолипоп.И сега ја заборавив шемата за отклучување на телефонот.Гледав од интернет дека мобилниот прво треба да го исклучам а потоа да држам на копчето од страна за вклучување и намалување на тонот во исто време.Но тоа кај мене несака,се пали телефонот се исто како да држам само на копчето за вклучување.Да не знае некој како би можел да го рестартирам телефонот или пак преку компјутер да вратам некако Андроид Киткат бидејки на киткат има ја заборавивте лозинката а на лолипоп поточно на најновата верзија тоа го нема.???
Мислам дека тој телефон само преку сони алатката можеш да го ресетираш нема рикавери тој

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
15 декември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Мислам дека тој телефон само преку сони алатката можеш да го ресетираш нема рикавери тој

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ама како да дојдам до сони алатката,кога ми е заборавена шемата?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562

Kajgana Shop

На врв Bottom