Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кој му курац на галаксиво. Ми се еба телефонот горе ми стои како слушалки да имам поврзано на телефонот и не ми звони не ми титка ништо. Не можат да ми се тргнат ЦЦЦЦЦЦЦЦЦ :mad: селски телефони андроид ццц:facepalm::boksix::yid::yid::yid:[DOUBLEPOST=1446863094][/DOUBLEPOST]Кој му курац на галаксиво. Ми се еба телефонот горе ми стои како слушалки да имам поврзано на телефонот и не ми звони не ми титка ништо. Не можат да ми се тргнат ЦЦЦЦЦЦЦЦЦ :mad: селски телефони андроид ццц:facepalm::boksix:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Не знам дали е за тука прашањево ама ајде да си прашам
Знае некој како се мести кога некој ти ѕвони да се покажува неговата слика од вибер? Ова на некои контакти автоматски ми се направи ни јас не знам како :D
 

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Здраво,некој ако знае да ми помогне,имам huawei p6 и не можам да инсталирам повеќе апликации ми вели дека немам доволно меморија а имам мемориска од 8 гига..во што е проблемот? :(Фала однапред ;)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Пробај да рестартираш и после види дали ќе може да се инсталира ?!?


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Имам htc desire 610, и немам мак. поддршка (во Settings во keyboard), па ако може некое видео или сл.

фала однапред
Инсталирај друга тастатура, SwiftKey на пример.
Не знам дали е за тука прашањево ама ајде да си прашам
Знае некој како се мести кога некој ти ѕвони да се покажува неговата слика од вибер? Ова на некои контакти автоматски ми се направи ни јас не знам како :D
Кој има ставено слика на вибер ке ти излегува, а кој нема ставено нема да ти излегува.
Здраво,некој ако знае да ми помогне,имам huawei p6 и не можам да инсталирам повеќе апликации ми вели дека немам доволно меморија а имам мемориска од 8 гига..во што е проблемот? :(Фала однапред ;)
Не е до мемориаката, до тел е. Толку му е меморијата на тел. И ако ти е наместено апп да се инсталираат на сд, сепак поголем дел од апп остануваат во тел меморија.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Не сака да се форматира се работи за таблет go terra 101, помош фала многу
 
I

INFECTED

Гостин
Сакам да најдам една програма (apk, DATA или OBB) на нет, со торент или со директно симнување, ама нема како. Истат ја има на плејстор. Се плаќа...немам картичка. Идеа?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Барам хитна помош . имам HTC desire 816 и фчера се уклуќив на вифи во еднен ресторан и почнаја сами да се симнуваат апликации кои немо/ев да и ги избришам само да ги деактивирам и почна да ми се ппјавува Eror od HTC и тоа на секои ми излегува немо/ам нипто да работам на мобилнио на секое стегнување CLOSE пак излегува и влегов во рикавери и мавнав фактори ресет џабе нипто не помогна пак истото се ппјавува а се ми се избриша а тие апликации останаја незнам по да прам како мо/ам да му сменам андроид/ром бла бла бла. имам познавање малце од тие работи ама не многу . ка/етеми од кај да симнам шо да симнам како да го внесам како да го инсталирам оти ме нервира че го треснам од земја . поздрав
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.273
До што можи да е проблемот да исфрла насред играње и тоа на повеќе игри? Алкател идол 2с

Sent from my 6050Y using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
До што можи да е проблемот да исфрла насред играње и тоа на повеќе игри? Алкател идол 2с

Sent from my 6050Y using Tapatalk
Слаб на конфигурација или зезнат софтвер

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Што да направам за да гледам пример live утакмици на тел ? Што треба да инсталирам ?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Celo vreme mi dava na mobilen program stopped,repport-OK.
Veke saat vreme,nikako barem da vlezam na toa running aplication,da gi stopiram.
Inace se raboti za Accer telefon .
Pomos ?
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Што да направам за да гледам пример live утакмици на тел ? Што треба да инсталирам ?
Инсталирај Kodi, и гледај на YouTube туторијал за како да го сетираш.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom