Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Druze ne mi e do zaebavanje...
Па што се тресеш, пиши *#06#, си имаш ти IMEI бројче, тмобајл не продава копии од телефонот, сигурно базата не е абдејтирана на таа веб страна и затоа ти вика не постои.


Sent from my Xperia SP using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Па што се тресеш, пиши *#06#, си имаш ти IMEI бројче, тмобајл не продава копии од телефонот, сигурно базата не е абдејтирана на таа веб страна и затоа ти вика не постои.


Sent from my Xperia SP using Tapatalk
Abe go znam imei brojceto go vidov i taka, i na kutijata go ima i na garancijata istoto brojce.. Samo mi e cudno sto ne go naogja telefonot so toj broj na check imei stranata (mislev da ne mi prodale nekoja kopija ili sl.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
На www.imei.info само напиши го бројот и стисни check. На Sony страницата, кликни sign up, пополни име презиме....тоа што ти бара и одбери го моделот. И толку е.
Fala mnogu druze, napraviv kako sto mi kaza i eve go sega go otvara so imei brojot. Se iznervirav u pm mislev da ne me zaebale nesto.
p.s. Ova ne e rabota na tie sto gi prodavaat mobilnite ?
 
Т

Триптико

Гостин
Fala mnogu druze, napraviv kako sto mi kaza i eve go sega go otvara so imei brojot. Se iznervirav u pm mislev da ne me zaebale nesto.
p.s. Ova ne e rabota na tie sto gi prodavaat mobilnite ?
Проверка на imei? Можеби да проверат тие во магацини, не продавачите. Нема зошто да проверуваат, кога телефоните се правени за операторите од фабрика. Ако оператор решил да си наруши имиџ и позиција на пазар со продавање копии, а притоа и да си го добие од официјален производител на светско ниво... Не се замарај до толку.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Проверка на imei? Можеби да проверат тие во магацини, не продавачите. Нема зошто да проверуваат, кога телефоните се правени за операторите од фабрика. Ако оператор решил да си наруши имиџ и позиција на пазар со продавање копии, а притоа и да си го добие од официјален производител на светско ниво... Не се замарај до толку.
Dobro, fala mnogu druze :)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Поздрав, едно прашање: Вреди ли во 2016 да зимам Sony Xperia Z3? Секаде читам дека луѓето се презадоволни од телефонов, а буџетот ми е на Телеком до кај 30.000 ден. Ви благодарам.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Зедов Samsung Galaxy Grand Prime и немам плеер за музика. :/ Некако можам да го најдам или да симнам од Play Store?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Зедов Samsung Galaxy Grand Prime и немам плеер за музика. :/ Некако можам да го најдам или да симнам од Play Store?

вероватно имаш еден куп, јас го имам спуштено MX плеерот ама како препорака дека најдобро со него работи Мак Тв каде повремено гледам телевизија од нашиве канали.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Оваа Play Music апликацијава што е в мобилен, се наплаќа?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Дали секогаш е најдобра одлука да се апдејтира во најновата Андроид верзија? Треба да апдејтирам секогаш кога телефонот ќе си каже дека има нова верзија или понекогаш може и да се зафркнам пример послаба батерија, кочење итн. ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom