A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
најдобри филмови (тука се во конкурнција со сител)
ама тоа hedi`s рекламите џа улошки Снаа и сл. ич не им треба
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
можеби не им е толку добра програмата колку што им е поразлична од останатите телевизиски куќи во Макоедонија, а тоа очигледно ги прави најдобри
Мене ме нервираат најмногу што по вестите веднаш почнуваат со некои скандали, црни хроники- убистава, силувања...или на пример ќе се одржи некој настан зад затворени врати (од медиумите) и самите тоа ќе го најават, "но а1 сепак дознава дознава дека:.. не е логично
а ме нервира и медиумската битка меѓу а1 и сител
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мислам дека по завршување на Операција триумф им опадна гледаноста, колку толку
Навечер на А1 нема ниедна емисија да гледаш
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Како и да е, А1 се убедливо најпопуларна медиумска куќа во Македонија, а имаат и најобјективни вести (со ретки исклучоци од типот на Велија версус Ѕинго, кој повеќе украде или направи), за разлика од портпаролите на Владата, Латас (СИТЕЛ) и Томиќ (МТВ).
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе А1 и Сител вестите ми се некако шпекулаторски и се обидуваат да бидат први во се и затоа прават многу грешки. Друго добро е во А1 што има детски емисии али фали нешто во нивна продукција не само некои цртани. Во спортскиот дел, Премиер Лига им е доволно зашто 5 утакмици неделно даваат иако ми е криво што го изгубиа преносот на натпреварите на Македонската фудбалска репрезентација зашто беа одлични. Сериите им се врвен квалитет иако малце каснат со сезоните споредливо со другите земји. Филмовите им се добри иако малце ми е смешно кога ке кажат премиера на филм од пред 5 години. Вака како телевизија се супер ако ги гледаме нашите телевизии али ипак каснат малце споредливо на пример со Хрватските но затоа се подобри од Српските канали.

П.С. Дај нека намалат тоа рекламите. Ако сакаат повеќе пари од реклами, нека ја зголемат цената. Така ем помалце реклами ем исто пари ке земаат а не вака на А1 се рекламира кој било. Фали уште продавници од Пластичарската улица да се рекламираат.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Мнооогу малку.. да не речам ич.. гледам а1 од кога почна да има маратонски реклами...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Абе А1 и Сител вестите ми се некако шпекулаторски и се обидуваат да бидат први во се и затоа прават многу грешки. Друго добро е во А1 што има детски емисии али фали нешто во нивна продукција не само некои цртани. Во спортскиот дел, Премиер Лига им е доволно зашто 5 утакмици неделно даваат иако ми е криво што го изгубиа преносот на натпреварите на Македонската фудбалска репрезентација зашто беа одлични. Сериите им се врвен квалитет иако малце каснат со сезоните споредливо со другите земји. Филмовите им се добри иако малце ми е смешно кога ке кажат премиера на филм од пред 5 години. Вака како телевизија се супер ако ги гледаме нашите телевизии али ипак каснат малце споредливо на пример со Хрватските но затоа се подобри од Српските канали.

П.С. Дај нека намалат тоа рекламите. Ако сакаат повеќе пари од реклами, нека ја зголемат цената. Така ем помалце реклами ем исто пари ке земаат а не вака на А1 се рекламира кој било. Фали уште продавници од Пластичарската улица да се рекламираат.
Како го изгубиле преносот?
Првата фудбалска лига продолжува во март, а А1 пренесуваа се до последното коло од зимскиот дел!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
мрш изроду велија хи дидис
:tv:

кога ќе се пали се
ти ќе бидиш еден од првите :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Како го изгубиле преносот?
Првата фудбалска лига продолжува во март, а А1 пренесуваа се до последното коло од зимскиот дел!
Фудбалска репрезентација пишав а не лига. Тоа со МФЛ ми се свиѓа. Се враќа првенството во популарност.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Во моментов А1 е најдобра телевизија во Македонија со оглед на конкуренцијата која ја има. Сепак, премногу ја копира НОВА и РТЛ, но моменталната состојба говори дека со право е најгледаната телевизија на македонско ниво.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Фудбалска репрезентација пишав а не лига. Тоа со МФЛ ми се свиѓа. Се враќа првенството во популарност.

Аа очигледно погрешно те сфатив. :)
Инаку, добро пренесуваа тие, и Сител не пренесуваат лошо, но голем минус им се ужасните коментатори.
 
G

grande-juve

Гостин
Како и да е, А1 се убедливо најпопуларна медиумска куќа во Македонија, а имаат и најобјективни вести (со ретки исклучоци од типот на Велија версус Ѕинго, кој повеќе украде или направи), за разлика од портпаролите на Владата, Латас (СИТЕЛ) и Томиќ (МТВ).
најобјективни вести мислам дека има алфа тв, а генерално а1 е најдобра тв
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
најобјективни вести мислам дека има алфа тв, а генерално а1 е најдобра тв
Вестите на Алфа се некако проопозициски, не сум чул негде да изразат барем најмала пофалба или честитка за работата на Владата, за разлика од А1 кои ги кажуваат и позитивните и негативните работи од владеењето на актуелнава Влада.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
123
Поени од реакции
2
A1 e edna od najdobrite i najgledanite televizii vo MK, no pravat greska sto davaat mnogu seriski filmovi i pustaat reklami koi traat po 15 min.:icon_conf
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Па во последно време воопшто не ја гледам А1 оти стварно не знам и што би гледал таму освен секако реклами а па и со тие најави за програмата се стварно ужасни а што се однесува до вестите мислам дека го губат приматот одамна и Алфа има далеку подобри и пообјективни вести али за тоа си се сами криви оти последните месеци личеа на се ама на професионален медиум ни од далеку не.
Во последно време исклучиво се трудат само да деградираат некого али со тоа најмногу си штетат на самите себе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom