A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
.Me interesira sto mislite za A1 televizija.Iskreno jas ne mozam da ja podnesam taa televizija.Tocno znaat ponekogas da dadat nekoj interesen film ama pa ima filmovi koi gi davaat 15 pati godisno.Ili onie filmovi od 5 dela kako Musolini ili Napoleon gi repriziraat 5 pati i po 5 dela avtomatski popolnile programska sema za cela godina.A da ne zboram za toa sto te gnjavat so reklami na sekoi 15 minuti i toa sekoj blok im e po 5 min.
Znaci kazete sto vi se dopaga a sto ne kaj ovaa televizija.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
abe zaebaa rabota so toa seriite nemoze coek da zivne od niv... plus epten se iseljancija so tie odvratni emisii, nekoj gluposti NO COMENT BRE!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Mnogu vmesaja politika vo programata, posebno PEO i normalno, Velija Ramkovski
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ja najvise od se gleam A1 (od Makedonskite programi) i MS. A si gleam na kablovska dr. programi. A inaku se soglasuvam so komentarite nad mene, no za razlika od drugite makedonski programi, mislam deka A1 e najdobrata. Stvarno go tupat so filmovite sto gi davaat 500 pati godisno, no bolje se od drugite programi.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Mислам дека А1 е најјаката тв во Македонија. Има некои емисии и серии шо не можам да ги сварам,како на пр. СУЗЕ :blabla: ама во глобала земено најдобри се.Искрено повеќе очекував од канал 5 ама слабо е...
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaa ima nmogu bedni emisii,junior kupot NE GO MOZAM :) shpanskite serii isto taka se kretenski...na sekoi 10min davaat reklami sto traat 15min...ali charmed i CSI gi postuem,a ponekad i znaat da dadat dobar film...i posle go davaat narednite 5 meseci ama aj...
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
porano ja gledav cesto no sega samo nekoe filmce i za teletekst
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
abe kobeagi nacionalna ja nema po cela drzava na primer vo debar ja nema a inace najaka e od site
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Дебилска телевизија. Телетабиси.
Највеќе ме нервира тоа што ПРЕКУРЧУВААТ со рекламирање, ама рекламирање на свои производи и емисии. Па добро бе пичка му материна, како може CSI да трае повеќе од саат ипол? Лесно... рекламите траат саат време. Кога ќе прекинат рекламите, ти веќе си заборавил што се дешава у епизодата.

Море мамицата...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne vikam deka ne davaat ponekogas dobri filmovi ili serii kako sto se Charmed,CSI,Friends ama sepak so reklamite mi paga zelbata i da gi gledam epizodite.A toa sto Velija Ramkovski si se vika vo sekoja emisija i se reklamira na sekoi 5 min na svojata teevizija ne sakam ni da zboram.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Se soglasuvam i so toa sto kaza Acid si reklamiraat sve smoki i sokcinja sto se na Velija i normalno vesnikot Vreme.Koga bea izborite za gradonacalnik go gledav Titanik ama toj vo 2 dela i na 15 min pred da zavrsi filmot dadoa vesti i miting i plus posle uste eden blok reklami i ustvari trebase da cekam 50 min za da dogledam 15 minuti od filmot. Togas prosto mi pukna film i od togas me nerviraat.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
na 15 minuti film (emisija, serija) sleduva 30 min reklami. i posle pak film
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Цела телевизија се базира на продажба на смоки, ебати телевизијата....А1 смокивизија
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Mene me nervira najmnogu od svite eden kviz sto sledi okolu 23 casot ..treba da zavrtis 0500 35 den +ddv ne znam sto ima edno lesno prasanje ....imas 10 minuti ..sega ako se javis ti izleguva zafateno ama ti kuca 35 den toa sega ke probas 1 pat ke mislis deka e zafateno pak posle sekogas zafateno ti izleguva a ti si istrosil 250 den...Sramota ...A me nervirase i taa sto ja vodi kvizot...Epten piskase javete se javete se ..a i bese antipaticna za voditelka ..Ne ja bivase
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
До пред 2-3 години за мене А1 телевизија беше најдобра телевизија (прва приватна во државава), даваа добри играни и сериски филмови, а додека спортот не беше толку застапен како сега. Во последно време на телевизијата им се подобри програмската шема со нови серии и филмови и со преноси од квалитетни спортски натпревари. За цена да се добие тоа ја расипаа програмата во план на маркетингот односно зголемување на минутажата на реклами, блокови со реклами на секои 15 минути со по траење од по 5 минути што дури ни квалитетните германски приватни комерцијални телевизии го немаат тоа. Но сепак тоа е цената за да се подобри програмата на една приватна самофинансирачка телевизија во државава. Инаку според мое мислење во последните година до две Сител се многу подобри во тој дел, квалитетот на сликата и звукот им е многу подобар од тој на А1, исто така даваат добри и нови играни серии и филмови и квалитетните спортски преноси им се доста застапени. Во план на вести и политички емисии нема да коментирам затоа што ако некоја телевизија е одредена кон некоја си политичка партија може да не му се бендисува на тој гледател што не е за таа политичка партија која ја пропагираат.
Како и да е газдата на А1 арно си знае со сите тие негови реклами за смоки, вегети итн. затоа што доколку не го рекламира неговиот производ нонстоп до сега ќе немаше од каде да ја финансира телевизијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom