A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Vo makedonija nema kvalitetna televzija. Sramota e da se koristat televiziite za da se vodat licni borbi. Ova poslednovo vazi i za sitel. Treba malku da se postuva i nasata intelegencija.
Sto se odnesuva do serii treba da pustaat mnogu poveke. Vo amerika edna televizija snima i pusta po desetina serii vo nedelata. I nie bi mozele barem da otkupime po tolku. Ako saka nekoj da se probie kak najdobra televizija ke mora mnogu poveke da ponudi.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Во Хрватска има само 5 национални телевизии: ХРТ1, ХРТ2, РТЛ, НоваТВ и НоваТВHD. И поради тоа тие имаат квалитетна програма и голема гледаност. А во споредба, кај нас има најмалку 10 национални телевизии од кои ниедна нема домашна филмска продукција. Па еве направете споредба со сликата на НоваТВ со сликата на А1 кога веќе темава е за А1. Незнам до кога вака, дури не ми се ни гледа веќе македонска програма..За HDTV да не зборам, уште DVB-T немаме...катастрофа :(
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па иако фали многу ... задоволен сум доста многу од изборот и од квалитетот на А1 телевизија :toe:
секој свое мислење незнаам али сепак ова лично си го кажувам :helou:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ХЕЛЕНА РОЗА откако го напушти Експлозив, подготвува нова вечерна емисија
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
10
ovie a1 koga davaat evroliga se gi davaat partizan(ne deka sum zvezdas i deka gi mrazam srbite) no ima pointeresni natprevari od toj no sepak oni moraat da go dadat nego
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
а водителката на А1 ексклузив, добра а???:vozbud::vozbud:

Шо му била на Велија нешто а??:vozbud::vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Од сабота во 23,30 започнува новото ток шоу на Хелена Роза "Гола вистина"!

А наскоро според рекламиве гледам ќе има или некоја емисија или македонска серија, наречена "Посилен пол".
 
M

makedon^

Гостин
Кога гледав телевија, најмногу ја гледав А1. Но сега некако ептен се искурнази со глупи серии, емисии и реклами по 100 саати кога и да пуштам случајно. И не само А1 туку и сите други телевизии, нема шо да видиш. Ни на кабелска ни на нашиве, се е тапа, освен некои ситни нешта, затоа и поќе не гледам, само некогаш може коа нема стварно шо да прам. Иначе колку шо ми кажуваа А1 како телевизија на вестите изјавуваат лажни информации за многу нешта, сакаат да манипулираат, т.е некој друг преку нив сака да не‘ манипулира, посебно лажни информации кога беше конфликтот, но и до ден денеска за некои настани шо се дешаваат во Западна Македонија. Затоа ќе си седнам на пи си и ич не ме боли, си има ју тјуб, кајгана...си глеам и читам шо сакам :wink:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Изгледа Браво шоу и Експлозив ги тргнале од програмата.
Во сабота на нејзино место ќе има Рано ден до кај 12 саат, а во недела ќе има игран филм.

А во емисии, за Експлозив пишува дека треба гости да бидат финалистите од Преживеан. :toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па не знам само кој го гледаше Браво шоу:pos: Ај Експлозив некако можев да го сварам, иако нормално ме нервираше менувањето водители на секои 3 месеци.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.412
Поени од реакции
47.001
Па не знам само кој го гледаше Браво шоу:pos: .
јасно е дека не главиш до ниедно време буден, кога ќе дојде нож до коска ништо да нема, да видш Како Чичко Жанко одма станува смешен и телешкиот поглед на Сузе интересен :icon_lol:
позз до манс дојди си дома пичко ќе почне уште малце!! :)

Иначе А1 мислам дека е најсредена телевизија во државава највеќе инвестира во што е можно потазе проекти емисии и серии a и онака најприближно до објективни ми се,

Едина лоша страна им е Велија ашљакот :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
За БРАВО ШОУ изгледа ќе продолжи, денес имаше Рано Ден продолжено ради тоа што гости беа Преживеаните и од Операција Триумф
За Есксплозив не знам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Кога ќе почне тоа ретардираното шоу со Наташа Мешковска и уште неколку во него и со што тематика ќе биде? Уште откога видов дека таа е во него сфатив дека е ретардирано.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Кога ќе почне тоа ретардираното шоу со Наташа Мешковска и уште неколку во него и со што тематика ќе биде? Уште откога видов дека таа е во него сфатив дека е ретардирано.
Не беше таа Наташа пливачка?Го откажа базенот и се фрли во водителските води?:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не беше таа Наташа пливачка?Го откажа базенот и се фрли во водителските води?:)
Беше, стана тренер, мислам.. да кажеме дека беше тренер, па стана професор на ФФК, каде што за да положиш пливање со 10 кај неа треба да пливаш како ајкула или па ако си машко да поминеш една вечер..кхм.. се сфаќаме. Како пливачка ја почитувам, но како тренер и како професор јок, плус со нејзе си имам некои проблеми, но да не навлегуваме во тоа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom