A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Се е убаво со А1, најквалитетна програма имаат, али ова со АНГЕЛИ што ќе го направат им е најлош можен потег
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се е убаво со А1, најквалитетна програма имаат, али ова со АНГЕЛИ што ќе го направат им е најлош можен потег
Да, требаше да ја даваат Лалола на А1 наместо на А2. :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Нека прават што сакаат, само нека не си го играат курот со преносите од Премиер Лигата.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
па за ЛАЛОЛА и не се секирам ама ИЧ, не знам зашто толку фама дигнав за нешто што не знаев какво е и длаи вреди да се гледа
али со Ангели е друг случајот, давале 166 епизоди на А1, и сега одеднаш на А2, сепак не чини
што и да загледаш, не чини ако ти го прекинат така
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Според мене најдобра македонска телевизија, од се по нешто има...респект за нив. А и највеќе се трудат, се што ќе дадат да биде со квалитет.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Од македонскиве телевизии највеќе ја гледам. Има интересни серии (не зборам за шпанероси, туку за ЦСИ, Вовед во анатомија, Очајни домаќинки), а вестите од 19 часот не ги пропуштам :wink: Ама ептееен го тупат со рекламите! :kesa:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ако не знаете на А1 има една серија од шпоанско говорно подрачје и ВЕЌЕ две години не даваат класични шпански серии какви што порано гледавме сите, такви сега одат само на Сител
баш видете дали на А1 сертиите се такви, од понеделник почнува МАШКА ЧЕСТ која е сосем различна од сите, единствено јазикот е ист каково другите шпански серии
 
Ј

јовица11

Гостин
од понеделник почнува МАШКА ЧЕСТ која е сосем различна од сите, единствено јазикот е ист каково другите шпански серии
Многу си ми контрадикторна девојко,прво велиш дека си погрешила со Лола дека си кревала фама а не си ја гледала,истово го правиш и со "Машка чест",од кај ти знаеш дека е толку добра серија?!Јас искрено кога ја видов рекламата помислив дека е хрватска сапуница у стилот на "Понос Раткајевих",иста музика,слична тематика,победна реализација...:toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
епа ЛОЛА не сум видела ништо и се разочарав кога видов дека е тралалајка серијата
а за ова жалам што ќе ти го разочарам впечатокот, али идеше на ЕРА, имам доста сцени видено и врска нема со хрватска серија
 
Ј

јовица11

Гостин
епа ЛОЛА не сум видела ништо и се разочарав кога видов дека е тралалајка серијата
а за ова жалам што ќе ти го разочарам впечатокот, али идеше на ЕРА, имам доста сцени видено и врска нема со хрватска серија
Демит,ми ја погази теоријата :salut:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
A што ќе биде сега со Ангели? ... и нели е сега веќе крај на втората сезона? пред неколку месеци најавуваа дека првата сезона завршува, а и серијата тече веќе долго време.. до сега мислев дека Ангели дефинитивно ќе завршат уште малку, а сега овде читам дека е некаде на средина ??? :nesum:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
во среда завршува прва сезона
а од идната недела изгледа почнува 2 сезона на А2 за жал, ќе видиме
иначе сега ќе се снима и трета сезона
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Најдобра македонска телевизија има од се по нешто
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сега гледав на вести, А1 слави 16 години постоење.
Епа, среќен им роденден.
Прочитав некаде дека А1 е меѓу првите приватни телевизии на балканот (мислам дека е втора, ама да не излажам)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom