A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Добра телевизија се во однос на програмата, ама претеруваат со реклами. Ај разбирам мора да пуштаат реклами, ама ова што го прават е премногу.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Мислам дека она што го направија синоќа на ОТ е врв на нивната непрофесионалност и исфрустрираност.Срамота.Па после се бунат против кабелските телавизии како тие да им се виновни што народот не ги гледа.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Мислам дека она што го направија синоќа на ОТ е врв на нивната непрофесионалност и исфрустрираност.Срамота.Па после се бунат против кабелските телавизии како тие да им се виновни што народот не ги гледа.
:raz: a на што точно мислиш.. па што направија лошо.. ? :raz: ако мислиш на тоа што настапот на Каролина и Нина не го даваа, па небива они намерно ја прекинаа програмата.. се случува..

пс. барем јас така мислам :smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
:raz: a на што точно мислиш.. па што направија лошо.. ? :raz: ако мислиш на тоа што настапот на Каролина и Нина не го даваа, па небива они намерно ја прекинаа програмата.. се случува..

пс. барем јас така мислам :smir:
Извини,али сето тоа беше намерно направено,сите досегашни гости на ОТ беа најавувани претходно само овојпат не и баш тогаш да има прекин како да не тогаш зашто на Нова немаше прекин во сателитот искрено ме интересира али тоа е тоа кога некој си ја користи тевизијата поради сопствените фрустрации тоа е негов проблем ние пак си гледавме и тоа на поубава слика и без оние глупи преводи и коментари.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Пишав и во темата за ОТ, и тука ќе пишам, не сакам да ме сфатите погрешно или да не верувате
али и јас вчера помислив дека намерно е направено, денес дознав од 100% сигурни луѓе дека сето тоа беше намерно направено затоа што А1 од одличната сораБОТКА СО Томато, Сител и АВАЛОН, од пред 1 месец ОСТРО се имаат скарано со сите овие фирми и затоа го направија тоа вчера преку Каролина и што е најтрагично НИНА која ни крива ни должна не можеше да остави никаков впечаток со настапот затоа што и ништо не видовме
плус, нашата гостинка не беше ниеднаш најавена ниту на реклама на ТВ, а ниту од Ненад, а во рекламата што одеше на радио, убаво беше кажано дека Каролина и Грашо ќе бидат гости
потврдено - А1 намерно го прекинаа тој дел!
Велија стана најмоќен од сите!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А1 не се имаат карано со Авалон и Томато зашто поголемиот дел од емисиите на А1 сеуште се снимаат во студиото на Томато,само им пречи што Каролина се рекламира на Сител.Али Велија не би бил тоа што е ако своите фрустрации не ги искаже јавно,а со тоа всушност плука и по сопствената ќерка која е пријателка на Каролина.Само Каролина и Адриан Гаџа од јавните личности им беа на свадба али за пусти пари Велија е спремен и да се проституира ако треба.:toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас слушнав дека и со Томато се срчкале, али не знам
иначе затоа што АВАЛОН соработувале со СИТЕЛ, затоа се имаат и скарано со нив, така јас дознав, и тоа сигурно е
стварно срамота невидена, треба под итно да се реагира до ЕМОТИОН продукцијата
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А1 не се има раскарано со Томато зошто Експлозив (и мислам Браво шоу) се уште се снимаат во Томато, а нели и Боки после ОТ ќе оди на А1.
Томато имаат соработка исто и со Канал 5 и Сител, што значи дека не е до тоа.
Работата е нели, што летоска цедето на Каролина се продаваше по продажните места на Време (каде и се рекламираше), а знаеме дека Време е под капа на Велија. Е, сега шоуто на Каролина за албумот и шоуто со двојничките се емитуваат на Сител, а најверојатно таму ќе се дава и нејзиниот концерт (а претходниот беше на А1).

П.С. Сега на exclusive.com.mk прочитав извештај од ОТ и ја спомнаа Каролина како гостин.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ама се БЕДНИ! Јас си го гледав тој дел на Нова :pos2:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Стварно се кретени овие мислам дека сите граници ги поминаа и А1 а и Сител затоа никогаш не ги гледам и едните и другите.Мораат да бидат професионални и пред се објективни, а вака ептен забегаа.
Само NOVA i RTL они се најдобри.:helou:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
на сајтот на А1 има едно пишува МОМЕНТ НА ВИСТИНАТА
да не е наша верзија на Тренутак вистине?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
на сајтот на А1 има едно пишува МОМЕНТ НА ВИСТИНАТА
да не е наша верзија на Тренутак вистине?

Да, но не на Тренутак истине туку на оригиналната верзија The Moment of Truth која ја имат откупено 23 земји во светот, меѓу кои Хрватска, Србија сега и Македонија."
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom