92 американски филмски награди (Оскари 2019)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Нема место за ваков расизам и машки шовинизам во 21-ви век. Ќе бидат заборавени овие оскари на буништето на историјата.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Форд вс Ферари топ филмче, заслужена номинација, не ќе имав ништо против и Бејл да лапнеше номинација.

Не се замарам многу со дајверсити, и немам изгледано кој знае колку филма, ама еве тргни го Little Women настрана и избриши ги другите 8 филма, кој филм режиран од жена би влегол во категорија? Искрено ме интересира.
Истото и за лидинг и сапортинг категориите, кои актери во боја би добиле номинации според вас?

Антонио Бандерес за бел го сметаат? :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.426
И Џенифер Лопез извиси, сепак. А ја сметаа за сигурна. Искрено, категоријата споредна женска улога е со најмногу изненадувања.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
wow

wow

wow

2020 сме

Алоооооо 2020, 21-ви век!!!!

До кога со трансфобијава?????????????

Нема жени номинирани???

А дали некој ги праша режисерите дали се чувстуваат како жени??? Не се ли свесни на колку транс лица им е тешко да излезат поради страв дека патријархијата и трансфобијата ќе им ја уништи кариерата????!?!?!

Ништо, разочаран сум што постои трансфобија и во 2020 :(

Еве, сигурно некој ова го рекол и во 2000 кога се доделувале Saturn Awards

"hehe, pobednikot na Saturn Award za najdobra rezhija e mazh hahaa"

А сега сите ние знаеме дека победникот на Saturn Award за најдобра режија во 2000 беше жена.

Премногу, премногу, премногу разочаран од @und0milk се надевам некој ќе го доксне овој твитер корисник и ќе прати писмо до газдата на оваа личност, и оваа (и другите личности со свои твитови на линкот) ќе бидат отпуштени од работа.

Нема простор за трансфобија во 2020!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Се разочарав од номинациите за споредна машка улога. Сето тоа на стара слава... толку немаше саглам улоги годинава?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
wow

wow

wow

2020 сме

Алоооооо 2020, 21-ви век!!!!

До кога со трансфобијава?????????????

Нема жени номинирани???

А дали некој ги праша режисерите дали се чувстуваат како жени??? Не се ли свесни на колку транс лица им е тешко да излезат поради страв дека патријархијата и трансфобијата ќе им ја уништи кариерата????!?!?!

Ништо, разочаран сум што постои трансфобија и во 2020 :(

Еве, сигурно некој ова го рекол и во 2000 кога се доделувале Saturn Awards

"hehe, pobednikot na Saturn Award za najdobra rezhija e mazh hahaa"

А сега сите ние знаеме дека победникот на Saturn Award за најдобра режија во 2000 беше жена.

Премногу, премногу, премногу разочаран од @und0milk се надевам некој ќе го доксне овој твитер корисник и ќе прати писмо до газдата на оваа личност, и оваа (и другите личности со свои твитови на линкот) ќе бидат отпуштени од работа.

Нема простор за трансфобија во 2020!!!
Чекав статија и за нив за :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ама ете, ме прочита и ме заеба :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Се разочарав од номинациите за споредна машка улога. Сето тоа на стара слава... толку немаше саглам улоги годинава?
Што им фали на овие што се номинирани бе?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Што им фали на овие што се номинирани бе?
Не им фали, отпојќе имаат. Си ги добија оскарите одамна, сега нека му дадат на Бред Пит, уште тој нема оскар од ѕвездите, и нека завршат со тоа. Ми ги номинираат Пачино и Пеши, живи мртовци, едвај мрдаат, мачно е да ги гледа човек повеќе. Во предобри улоги останувале без номинација или без оскар, сега се тркаат, тоа само покажува колку е паднат квалитетот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Не им фали, отпојќе имаат. Си ги добија оскарите одамна, сега нека му дадат на Бред Пит, уште тој нема оскар од ѕвездите, и нека завршат со тоа. Ми ги номинираат Пачино и Пеши, живи мртовци, едвај мрдаат, мачно е да ги гледа човек повеќе. Во предобри улоги останувале без номинација или без оскар, сега се тркаат, тоа само покажува колку е паднат квалитетот.
E па у тој случај да ти одговорам:
Не, нема бољи овие се најдобрите за годинава :D
Не знам, неам глеано Ајришмен уште, ама другово изгледа сосема заслужено, а и стварно не може да ми текне кој друг би добил номинација.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Можно е да се најдобрите, и јас немам гледано многу. Во Џокер и Мериџ Стори не ни има споредна машка улога...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom