92 американски филмски награди (Оскари 2019)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
60 годишна Леди Макбет....нема шанси бе.
Автоматски споено мислење:

Ауу и други црнци ќе имало :facepalm: ,Јас мислев или заебанција е или вие се дупчите дека ќе е Макбет наместо Отело.
Не судете од старт. Може у постпродукција ќе ги обојат у бело. :LOL:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Јас Чаламет го читав претходно :ROFLMAO:
Исто така ептен лошо ги читав и Киешловски и Трифо кои имаа по 3 еволуции додека не стигнав до вистинскиот изговор :D
Автоматски споено мислење:


A Beautiful Boy не ми е гледан.
Во Интерстелар не го памтам.
Во останатите 3 што ги кажа ми е апсолутно ист. Демек сакаш да ми кажеш дека во Кол Ми го немаше тој шармерски вајб? Баш таму јас прв пат го помислив тоа за Шаламе дека е ептен фраерчина, дури можам и да ти кажам дека тоа беше сцената кај што лежеа на ливадата. Во сите 3 филма, како и во Рејни Деј е лик што го интересира или се занимава со уметност и заведува со рамнодушност и кулнес.
Не знам како не ти е ист тебе, мене ако му го сменат ликот во Дуне дури и чуден ќе ми биде.
Prvo, dur ukapiram za koj zborete...
Vtoro, kako be ovoj fraerstina, kaj vi otidoa standardite?
Treto, zvucam staro ko @Scirea ama opravdano!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.757
Поени од реакции
33.488
Демек сакаш да ми кажеш дека во Кол Ми го немаше тој шармерски вајб?
Па прво, ваљда дека таму беше геј, не знам како треба да изгледа геј фраер. :icon_lol:

Инаку, не, таму ми имаше повеќе изглед на срамежлив тинејџер кој не знаеше што се случува со неговите чувства кога почна да сфаќа дека се заљубил во маж. Едвај одлучи да собере храброст за да му пријде на Арми, а не па да глуми фраер. Едино во што се согласувам е делот со уметноста: таму го интересираа книги и скулптури, свиреше на пијано...
Автоматски споено мислење:

Vtoro, kako be ovoj fraerstina, kaj vi otidoa standardite?
Хахаха. Јас кога дознав дека детето имало дваесет и четири, бев: WTF! Мислев дека има максимум 16 години (толку има и Елио во книгата и филмот, btw). Плус и во Interstellar беше дете. Изгледа многу лигаво, во тоа се согласувам со @Corvus , ама дека е ист секаде, не.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Prvo, dur ukapiram za koj zborete...
Vtoro, kako be ovoj fraerstina, kaj vi otidoa standardite?
Treto, zvucam staro ko @Scirea ama opravdano!
Aw ама ми се закачивте за ова, не реков дека е Бред факинг Пит или Хенри Наполеон Кавил, реков дека има некаква привлечна ноншалантност.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
За улогава во Дина детево некако физички пасува - изледа прилично младо и андрогино и има некој je ne sais quoi фактор.
За глумава, немам поим, а и целиов проект е обвиен со мистерија, материјава е прилично комплексна да се преведе на филм.
А за @Corvus - малку материјал за плакнење очи: These are the most handsome men in the world (according to science)
 
B

Beginner

Гостин
Со @Corvus може да си отворите фан тема, ко @Io Sono Interista со Ането.
Првпат ја гледам темава ама кога веке има ваква тема си заслужуваат и Margot, Jennifer Lawrence, Cara Delevingne, Emilia Clarke, Emma Stone, Mila Kunis, Scarlett Johansson и Elizabeth Gillies. Кој сака може сите овие во една нова тема да ги стави тоа би било филмска уметност :D

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Првпат ја гледам темава ама кога веке има ваква тема си заслужуваат и Margot, Jennifer Lawrence, Cara Delevingne, Emilia Clarke, Emma Stone, Mila Kunis, Scarlett Johansson и Elizabeth Gillies. Кој сака може сите овие во една нова тема да ги стави тоа би било филмска уметност :D

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Пола од овие што ги наброја се стрејт ап грди...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom