3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
1 август 2014
Мислења
560
Поени од реакции
280
Да грешка ама много искочи касно и на брзину само што га пиша мислење дозна.
Само проблем е сга што нема карте,само 500 су пуштени за нас и продадени су још ичера ќе треба гурање на улаз хаха.

Колко собира у Ѓорче публику знае чи некој сигурно ќе може тамо да се купи?
Има карте ...
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240524_190540_Facebook.jpg

МОБИЛИЗАЦИЈА !!
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.564
Поени од реакции
16.400
Да нема некој стрим за нас што не можемо да присуствуемо?!
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.620
Штета, требаше да искористат некоја од тие полу шанси во првото полувреме. Победа во второ рутински со два шута два гола даде. Сега пак ќе треба низ пекол да врват кумановци.
Инаку добро навивање од двете страни
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Дечки честито Втора лигa на Победу .
Добра атмосфера на трибине и на терен.
Мислу дека имасмо повише шансе и од два шута примисмо два гола ама тој што е некако наши се исплашисва од шансу за гол.
Ќе видимо дали ќе има жеља да се уложуе и наредну сезону овај беше all in.
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Денес цел ден сум срање и дури сега подмалце управив , за Куманово ептен ми е криво, вакви сезони и ние имавме ќе газиш против противници кои ќе дават пари насекаде против тебе, ќе немаш ни пораз и на крај на баражот ќе флопнеш со еден куп промашени шанси (не знам како било), мене најногу ме радува копот на Кумани, па догодина со прва лига кошарка ова да продолжи, штета, голема штета за фудбалот што конечно Куманово не доби македонски второлигаш, ти се посрам на Башкими.

А за Вардарски Богданци сто муабети испишавте, пишав јас дека одбиле страшна понуда од турчинот и само влез во втора лига ги интересира, ете бидна тоа, инаку градоначалников бил некој играч (по некој легенда) на клубот во минатото и решил по секоја цена оваа година да влезе во втора лига и успеа, е сега со промнеата на политички ситуации во државата дали ќе го шитне местото или ќе изигра машки една сезона, останува да видиме.

@ВардарскиМКД ај честито влез у ВМФЛ и да ни ги пуштиш двете утакмици догодина ;););).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.303
Поени од реакции
36.747
@ВардарскиМКД ај честито влез у ВМФЛ и да ни ги пуштиш двете утакмици догодина ;););).
Немам никаква врска со клубот од Богданци ниту пак имам потекло од таму. :D
Никот го ставив уште кога можеше сам да си мењаш ник на форумов, со надеж дека ќе ми текне нешто покреативно па ќе го сменам, да биде поврзано со ФК Вардар Скопје, а незнаејќи дека има клуб од Богаднци со истото име. :D

Исто така да се оградам, не знаев дека и Миле Зечевиќ го викале Вардарски така да све е чиста случајност. :D

Како и да, честито нека им е влез во втора лига, подобро наш клуб него ли некој албански.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
5.221
Навивачи на Шкендија Арачиново навивале за Победа и на крај заедно со играчите на Победа заминале на вечера, изгледа ги почастиле за успехот.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Навивачи на Шкендија Арачиново навивале за Победа и на крај заедно со играчите на Победа заминале на вечера, изгледа ги почастиле за успехот.
Искрено не ми е јасно. Куманово ако пак продолжи да се бори за Втора лига полошо за нив вака без Куманово зицер имаа за прво место.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.740
Поени од реакции
5.071
Навивачи на Шкендија Арачиново навивале за Победа и на крај заедно со играчите на Победа заминале на вечера, изгледа ги почастиле за успехот.
Не треси глупости.Само битолчани имаат правено ручеци со шипоси и ја продадоа куќата одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom