3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.965

Забавата продолжила на појако ниво изгледа. Баш чудно за вакви градови каде секој втор збор им е дека само они се бореле во 2001, вакви каурски работи да прават ама они си знаат, сепак се најголемите патриоти.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.325
Поени од реакции
36.911
Аууу дното го допреа Прилепчаниве. Тргнаа од Прилеп и Битола го бранеа Скопје, до ајде љуљ чочек со криминалци од Арачиново...уште еден доказ дека нема здрав разум во Пелагонија.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Koga Skopjani te kodoshat pred Uefa a Bitolchani so 6 Prilepchani vo prv tim ne ti davaat bod za opstanok i posle gubat 3-0 od Osogovo da im dadat opstanok, Prilepchani sami ke si ja zavrshat rabotata vo barazh, pa koj saka neka se raduva.

Trebashe da mu se pushti utakmicata na Kumanovo samo zatoa shto imaa rivalstvo so Arachinovo sezonava?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.965
Koga Skopjani te kodoshat pred Uefa a Bitolchani so 6 Prilepchani vo prv tim ne ti davaat bod za opstanok i posle gubat 3-0 od Osogovo da im dadat opstanok, Prilepchani sami ke si ja zavrshat rabotata vo barazh, pa koj saka neka se raduva.

Trebashe da mu se pushti utakmicata na Kumanovo samo zatoa shto imaa rivalstvo so Arachinovo sezonava?
Кој ти вика за победата бе, па реално сите ви честитаа затоа што со млади деца победивте и чесно се спасивте од трета лига, се додека не испаднаа слики и сега видеа. Ќе го јадете следната сезона насекаде да знаете уште сега, каде и да гостувате како шиптaри ќе ве пречекуваат и бетер. Битолчани не им дале бодови, па Осогово е исто македонска екипа, кој кур да ви пуштат вас, после вакво глупирање криво ми е што не ве ебеше Куманово со 5 комада, нив ги тепаа цела сезона по шитарскитe села, вие им рипате на маса како на свадба да сте.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.325
Поени од реакции
36.911
Koga Skopjani te kodoshat pred Uefa a Bitolchani so 6 Prilepchani vo prv tim ne ti davaat bod za opstanok i posle gubat 3-0 od Osogovo da im dadat opstanok, Prilepchani sami ke si ja zavrshat rabotata vo barazh, pa koj saka neka se raduva.

Trebashe da mu se pushti utakmicata na Kumanovo samo zatoa shto imaa rivalstvo so Arachinovo sezonava?
Никој не збори за победата во баражот, поштено сте победиле и тоа е тоа. Ама да ги викаш Арачиновци на трибина, на маса после да седиш со нив, па на крај да завршиш со ајде љуљ чочек, а во коментари да пишуваш браво браво, и истите тие Арачиновци да се смеат каде е Куманово, викнете ги Кумановци и слично, тоа е невиден срам за вас Прилепчани кој демек сте најпатриотски град во Македонија.

А за тоа зашто Битолчани со 6 Прилепчани во состав не ви дале бод за опстанок, треба вие меѓу вас да си се прашате и да си ја чукнете главата зашто е тоа така. Ете ти уште еден доказ, дека заедно со Битола сте најутепани градови и уште сте со менталитетот да му умре козата на комшијата и не гледате подалеку од носот.

Тоа дека Скопјани ве кодошеле пред Уефа не го ни коментирам, бидејќи е глупост од епски размери. Ако мислеше на казната од Уефа за местење утакмици пред 15 години, прво каква врска има тоа со овој бараж? Второ како тоа ве кодошеле Скопјани, кога добивте казна во време на Харалампие што е роден и по потекло од Прилеп? :pos:

Само ми ги потврдуваш тезите од погоре. Све вас и Битолчани некој ве мести, некој ви праи сопки, цел универзум свртен против вас, цел живот жртви. Тие фатени како местат утакмици од Уефа, во време кога поранешен претседател на Победа е претседател на ФФМ и Скопјани криви за тоа. :popce:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Koga Skopjani te kodoshat pred Uefa a Bitolchani so 6 Prilepchani vo prv tim ne ti davaat bod za opstanok i posle gubat 3-0 od Osogovo da im dadat opstanok, Prilepchani sami ke si ja zavrshat rabotata vo barazh, pa koj saka neka se raduva.

Trebashe da mu se pushti utakmicata na Kumanovo samo zatoa shto imaa rivalstvo so Arachinovo sezonava?
Не, туку после победата и сунет да напраеја.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Koga Skopjani te kodoshat pred Uefa a Bitolchani so 6 Prilepchani vo prv tim ne ti davaat bod za opstanok i posle gubat 3-0 od Osogovo da im dadat opstanok, Prilepchani sami ke si ja zavrshat rabotata vo barazh, pa koj saka neka se raduva.

Trebashe da mu se pushti utakmicata na Kumanovo samo zatoa shto imaa rivalstvo so Arachinovo sezonava?
Друже ако јадете ремет некаде немој да плачите затоа што ништо не направивте да покажете дека не се согласувате.
Победата си е чиста како солза ама овој Јане гзот ќе си го даде за пари.
Играчите можеби не земале ништо ама за џабе не е таму. Ако сакате вака да ви го водат клубот 3ца луѓе да си делат пари наредна сезона пак да се борите за опстанок ви секоја чест.
 
Член од
1 август 2014
Мислења
560
Поени од реакции
280
Леле која брука .. овој е под ниво..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.229
Поени од реакции
57.001
Гледав вчера бараж финале Пчиња-Студеничани. 1 1 заврши регуларен дел, на пенали тепаа Пчиња. Тврда утакмица, Студеничани цврста екипа овие од Пчиња ја имаа иницијативата цела утакмица скоро, не се лоша екипа. Ни Студеничани не се рака на срце, шиптсрска екипа што има капацитет да игра и на гостински терени.
Ржаничино ги тепале Њу Старс и со тоа идат у трета лига. Како што разбрав третиот патник ќе се бира меѓу поразениве, што значи Њу Старс и Студеничани ќе играат уште едно финале у недела.

Раштак, Драчево и Петровец испаднаа.
Ржаничино, Пчиња и Студеничани/Њу Старс се нови третолигаши у Северот.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.504
Поени од реакции
8.834
Гледав вчера бараж финале Пчиња-Студеничани. 1 1 заврши регуларен дел, на пенали тепаа Пчиња. Тврда утакмица, Студеничани цврста екипа овие од Пчиња ја имаа иницијативата цела утакмица скоро, не се лоша екипа. Ни Студеничани не се рака на срце, шиптсрска екипа што има капацитет да игра и на гостински терени.
Ржаничино ги тепале Њу Старс и со тоа идат у трета лига. Како што разбрав третиот патник ќе се бира меѓу поразениве, што значи Њу Старс и Студеничани ќе играат уште едно финале у недела.

Раштак, Драчево и Петровец испаднаа.
Ржаничино, Пчиња и Студеничани/Њу Старс се нови третолигаши у Северот.
Ti bratu za koja ekipa imash igrano vo 3ta/4ta liga? :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.229
Поени од реакции
57.001
Ti bratu za koja ekipa imash igrano vo 3ta/4ta liga? :)
За ФК Илинден цела кариера, од младински категории до сениори, со исклучок на 6 месеци од сезонава на почеток каде играв за Фк Локомотива Пехчево :D што уствари е наш клуб само што ја користиме нивната лиценца. Ама не ми се свиѓаше екипата и си се вратив у матичниот кој што сезонава прв пат после кујзне колку години игра у 4та лига.

Нешо као Џузепе Бергоми сум. :D:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.094
Гледав вчера бараж финале Пчиња-Студеничани. 1 1 заврши регуларен дел, на пенали тепаа Пчиња. Тврда утакмица, Студеничани цврста екипа овие од Пчиња ја имаа иницијативата цела утакмица скоро, не се лоша екипа. Ни Студеничани не се рака на срце, шиптсрска екипа што има капацитет да игра и на гостински терени.
Ржаничино ги тепале Њу Старс и со тоа идат у трета лига. Како што разбрав третиот патник ќе се бира меѓу поразениве, што значи Њу Старс и Студеничани ќе играат уште едно финале у недела.

Раштак, Драчево и Петровец испаднаа.
Ржаничино, Пчиња и Студеничани/Њу Старс се нови третолигаши у Северот.
Добри екипи се и Пчиња и Студеничани.
Пчиња и лани заслужи да игра во трета лига, ама загубија бараж на пенали со Бутел (кои после го шитнаа местото на Раштак) во утакмица во која 100 шанси имаа, а овие не излегоа од половина.
Студеничани изгази во нашава општинска, али реално слаби се останатите екипи. Им даваа по 7 комада како од шала. Го имаат Музафер Ејупи кој се врати по пензионирањето во Осијек.
Нема шанси Њу Старс во новиот бараж, сигурен сум дека Студеничани ќе влезе во трета лига.
Па прилично сум сигурен дека ќе имаат и доста високи амбиции за втора лига. Тие се екипа на Изет Меџити, а сега кога се на власт сигурно ќе ги буткаат.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.044
Добри екипи се и Пчиња и Студеничани.
Пчиња и лани заслужи да игра во трета лига, ама загубија бараж на пенали со Бутел (кои после го шитнаа местото на Раштак) во утакмица во која 100 шанси имаа, а овие не излегоа од половина.
Студеничани изгази во нашава општинска, али реално слаби се останатите екипи. Им даваа по 7 комада како од шала. Го имаат Музафер Ејупи кој се врати по пензионирањето во Осијек.
Нема шанси Њу Старс во новиот бараж, сигурен сум дека Студеничани ќе влезе во трета лига.
Па прилично сум сигурен дека ќе имаат и доста високи амбиции за втора лига. Тие се екипа на Изет Меџити, а сега кога се на власт сигурно ќе ги буткаат.
Њу Старс се истиот тим на Илчо што играа во младински лиги? Деца се или има и постари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom