3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Дискусија во форумот 'Македонски фудбал' започната од Iron Lion Zion, 27 септември 2009.

 1. Iron Lion Zion

  Iron Lion Zion

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  39
  Бидејќи Duduk бараше работи поврзани со ФК Горно Лисиче ја отворив темава, каде што ќе се дискутира за 3 лиги-региони и општинските лиги, плус има доста фудбалери на форумов кои играат по овие лиги.

  Вардарски Фудбалски Регион 1975/76
  [​IMG]

  Слога (Скопје)
  Металург (Скопје)
  Маврово (Гостивар)
  Локомотива (Скопје)
  Партизан (с. Драчево)
  Маџари (Скопје)
  Љуботен (Тетово)
  Треска 63 (Скопје)
  Југохром (Јегуновце)
  Димче Еребица (Куманово)
  Алумина (Скопје)
  Вардар (Вруток)
  Мавровско Езеро (Маврови Анови)
  ГП Козјак (Куманово?)
  МИП Искра (Куманово?)
  Братство-Единство (Горно Лисиче)
  ЧИК Куманово (Куманово)
  ССК Младинец (Драчево)

  2 МФЛ - Запад
  1. Охрид 26 15 5 6 61:19 35 (Охрид)
  2. Металург 26 11 8 7 28:21 30 (Скопје)
  3. Тетекс 26 12 5 9 44:34 29 (Тетово)
  4. Шкендија 26 12 5 9 41:35 29 (Арачиново)
  5. Скопје 26 11 4 11 54:42 26 (Скопје)
  6. Напредок 26 12 2 12 47:39 26 (Кичево)
  7. Маџари С. 26 11 4 11 43:36 26 (Скопје)
  8. Кораб 26 11 3 12 28:40 25 (Дебар)
  9. Новаци 26 10 5 11 25:31 25 (Новаци)
  10. Питу Гули 26 11 3 12 28:40 25 (Крушево)
  11. Преспа 26 11 1 14 31:46 23 (Ресен)
  12. Гостивар 26 9 4 13 34:52 22 (Гостивар)
  13. Работнички26 9 4 13 31:38 22 (Скопје)
  14. Техноком 26 7 7 12 23:45 21 (Горно Лисиче)

  Од лигата испадна само Техноком од Горно Лисиче
  Маџари Солидарност 92-Цело име на клубот
  Работнички оваа сезона настапуваше под името Работнички Колекс  Општинска Фудбалска Лига Гази Баба - Сезона 2004/05
  1. Кадино 17 15 2 0 60:25 47 (Кадино)
  2. Горно Лисиче 17 10 2 5 45:31 32 (Горно Лисиче)
  3. Мралино 17 10 0 7 50:36 30 (Мралино)
  4. Дељадровци 17 7 2 8 34:32 23 (Дељадровци)
  5. Бујковци 17 7 2 8 36:39 23 (Бујковци)
  6. М. Трубарево 17 7 2 8 31:29 20 -3 (Трубарево)
  7. Петровец 17 6 2 9 34:49 20 (Петровец)
  8. Раштак 17 4 3 10 32:50 14 -1 (Раштак)
  9. Мршевци 17 3 1 13 30:57 10 (Мршевци)
  10. Младост 9 2 4 3 19:23 10 (Ергеле)
  Младост се откажа по есенскиот дел.
  М.Трубарево-Млекарница Трубарево цело име на клубот

  Општинска Фудбалска Лига Кисела Вода - Сезона 2006/07
  1. Горно Лисиче (Г.Лисиче) 12 10 1 1 40:13 31
  2. ССК Младинец (Драчево) 12 10 1 1 42:7 31
  3. Победа (Долно Лисиче) 12 5 4 3 29:21 19
  4. Слобода (Зелениково) 12 6 1 5 25:25 19
  5. Сопиште (Сопиште) 12 3 2 7 20:33 11
  6. Текстилец (Скопје) 12 1 3 9 11:35 5
  7. Вардар 75 (Усје) 12 0 3 9 13:46 3
   
  На Harry Potter и Duduk им се допаѓа ова.
 2. mujo

  mujo

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  23
 3. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.145
  Допаѓања:
  363
  Ставете и 3та лига исток.
  btw-Фк Рудар има единствени навивачи од трета лига. :)
   
 4. mujo

  mujo

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  23
  gi nemam site rezultati od istokot, koga ke bidat ke ima i od niv, lani imase 3 liga istok, ama godinava uste ne pocnale da gi prakaat rezultatite.
   
 5. Another Random Dude

  Another Random Dude

  Член од:
  14 јануари 2008
  Мислења:
  4.244
  Допаѓања:
  902
  Добро бе што бидна со Ф.К. Балкан знае некој ?????
   
 6. Iron Lion Zion

  Iron Lion Zion

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  39
  Лани играа во 4 Лига - ОФС Скопје заедно со Алумина (Скопје), Бутел (Скопје), Слобода (Скопје), Братство (Љубин), Ринија (Долно Свиларе/Кондово). Како што имаше некој напишано порано на форумов, сите играчи биле кадети и младинци на Слога Југомагнат кои играат на двојна за Балкан. А дали оваа година играат во 4 Лига незнам
   
 7. ziko bt

  ziko bt Гостин

  да не си грешка во 3та лига дали навиват и Лозари,Винари и Фантоми:toe:
   
 8. mujo

  mujo

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  23
  mozebi mislese na 3 liga istok, a tamu lani navivaa i sejmeni.
   
 9. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.145
  Допаѓања:
  363
  За исток милев,а сејмени навиваат само на бараж натпреварот :/
   
 10. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.998
  Допаѓања:
  33.536
  Нашата Победа отпадна од 3-та лига :(
   
 11. CaMeC

  CaMeC Рамос - 4

  Член од:
  18 јуни 2007
  Мислења:
  2.266
  Допаѓања:
  10
  Јас играм во општинска лига Демир Хисар во Фаланга..ова е вториот тим на Фаланга кој настапува со помлади играчи од 16 год. и некои кои не добиваат мн шанса во 3-та лига 2-3ца играат за нас..Засега по две кола имаме 4 бода..
   
 12. mujo

  mujo

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  23
  http://rezultati.blog.com.mk/node/248358 eve i za istokot.
   
 13. Тетоец

  Тетоец

  Член од:
  22 март 2009
  Мислења:
  2.356
  Допаѓања:
  454
  Постојат уште клубовите Маџари и Алумина..?!
   
 14. mujo

  mujo

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  23
  u 3 liga sever igraat.
   
 15. Harry Potter

  Harry Potter Imperius

  Член од:
  14 септември 2005
  Мислења:
  2.150
  Допаѓања:
  880
  Победа Долно Лисиче? па отпадна бидејќи не ги игравте натпреварите! никој не ви е крив...

  сега играте во општинска лига?
   

Сподели преку: