3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Бидејќи Duduk бараше работи поврзани со ФК Горно Лисиче ја отворив темава, каде што ќе се дискутира за 3 лиги-региони и општинските лиги, плус има доста фудбалери на форумов кои играат по овие лиги.

Вардарски Фудбалски Регион 1975/76


Слога (Скопје)
Металург (Скопје)
Маврово (Гостивар)
Локомотива (Скопје)
Партизан (с. Драчево)
Маџари (Скопје)
Љуботен (Тетово)
Треска 63 (Скопје)
Југохром (Јегуновце)
Димче Еребица (Куманово)
Алумина (Скопје)
Вардар (Вруток)
Мавровско Езеро (Маврови Анови)
ГП Козјак (Куманово?)
МИП Искра (Куманово?)
Братство-Единство (Горно Лисиче)
ЧИК Куманово (Куманово)
ССК Младинец (Драчево)

2 МФЛ - Запад
1. Охрид 26 15 5 6 61:19 35 (Охрид)
2. Металург 26 11 8 7 28:21 30 (Скопје)
3. Тетекс 26 12 5 9 44:34 29 (Тетово)
4. Шкендија 26 12 5 9 41:35 29 (Арачиново)
5. Скопје 26 11 4 11 54:42 26 (Скопје)
6. Напредок 26 12 2 12 47:39 26 (Кичево)
7. Маџари С. 26 11 4 11 43:36 26 (Скопје)
8. Кораб 26 11 3 12 28:40 25 (Дебар)
9. Новаци 26 10 5 11 25:31 25 (Новаци)
10. Питу Гули 26 11 3 12 28:40 25 (Крушево)
11. Преспа 26 11 1 14 31:46 23 (Ресен)
12. Гостивар 26 9 4 13 34:52 22 (Гостивар)
13. Работнички26 9 4 13 31:38 22 (Скопје)
14. Техноком 26 7 7 12 23:45 21 (Горно Лисиче)

Од лигата испадна само Техноком од Горно Лисиче
Маџари Солидарност 92-Цело име на клубот
Работнички оваа сезона настапуваше под името Работнички КолексОпштинска Фудбалска Лига Гази Баба - Сезона 2004/05
1. Кадино 17 15 2 0 60:25 47 (Кадино)
2. Горно Лисиче 17 10 2 5 45:31 32 (Горно Лисиче)
3. Мралино 17 10 0 7 50:36 30 (Мралино)
4. Дељадровци 17 7 2 8 34:32 23 (Дељадровци)
5. Бујковци 17 7 2 8 36:39 23 (Бујковци)
6. М. Трубарево 17 7 2 8 31:29 20 -3 (Трубарево)
7. Петровец 17 6 2 9 34:49 20 (Петровец)
8. Раштак 17 4 3 10 32:50 14 -1 (Раштак)
9. Мршевци 17 3 1 13 30:57 10 (Мршевци)
10. Младост 9 2 4 3 19:23 10 (Ергеле)
Младост се откажа по есенскиот дел.
М.Трубарево-Млекарница Трубарево цело име на клубот

Општинска Фудбалска Лига Кисела Вода - Сезона 2006/07
1. Горно Лисиче (Г.Лисиче) 12 10 1 1 40:13 31
2. ССК Младинец (Драчево) 12 10 1 1 42:7 31
3. Победа (Долно Лисиче) 12 5 4 3 29:21 19
4. Слобода (Зелениково) 12 6 1 5 25:25 19
5. Сопиште (Сопиште) 12 3 2 7 20:33 11
6. Текстилец (Скопје) 12 1 3 9 11:35 5
7. Вардар 75 (Усје) 12 0 3 9 13:46 3
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.147
Поени од реакции
364
Ставете и 3та лига исток.
btw-Фк Рудар има единствени навивачи од трета лига. :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Добро бе што бидна со Ф.К. Балкан знае некој ?????
Лани играа во 4 Лига - ОФС Скопје заедно со Алумина (Скопје), Бутел (Скопје), Слобода (Скопје), Братство (Љубин), Ринија (Долно Свиларе/Кондово). Како што имаше некој напишано порано на форумов, сите играчи биле кадети и младинци на Слога Југомагнат кои играат на двојна за Балкан. А дали оваа година играат во 4 Лига незнам
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.147
Поени од реакции
364
За исток милев,а сејмени навиваат само на бараж натпреварот :/
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Јас играм во општинска лига Демир Хисар во Фаланга..ова е вториот тим на Фаланга кој настапува со помлади играчи од 16 год. и некои кои не добиваат мн шанса во 3-та лига 2-3ца играат за нас..Засега по две кола имаме 4 бода..
 
На врв Bottom