OdMitico
Поени од реакции
269

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Seto bratce ubo ova si go napisal,ama badijala!!nema koj da go pokreni,site begaat ko picki...Deneska znaes kolku bevme pred salida,duri 5 dusi,ni se smeea tie pederite na celo so Hari,ama barem im se iznakarav!!
  Seto bratce ubo ova si go napisal,ama badijala!!nema koj da go pokreni,site begaat ko picki...Deneska znaes kolku bevme pred salida,duri 5 dusi,ni se smeea tie pederite na celo so Hari,ama barem im se iznakarav!!
  За сета организација да се контактира со некој кој е запознаен како се прај петиција со сите нишани...

  1. Да се разгласи по сите радија во Прилеп и на телевизија

  2. на плоштад една маса, едно знаме од победа, едно дете со дрес и еден тефтер ... Види повеќе... Види повеќе

  3. да се прошета за потписи по сите средни училишта и основните (од 5 одд. нагоре)

  4. по сите поголеми фирми во Прилеп

  5. по сите кафичи да се остај по еден тефтер и да се замолат келнерите да му бараат потпис на секој шо че седни

  6. и на крај да се испрати допис до УЕФА со сите собрани потписи и да се бара поштеда за "БРЕНДОТ" ПОБЕДА, а кривична одговорност за сите кои ја злоупотребиле својата службена позиција за да се стекнат со противправна имотна корист на ШТЕТА на ПОБЕДА и придонесле за сето ова...

  ова е моето мислење...и предлагам за мислење да се прашаат адвокатите Горјан и Симон Симоноски од Прилеп затоа што тие беа бранители на ПОБЕДА во Лозана!!!
  а бе брату мене од Салида еден океан ме дели... инаку секако че дојдев...од лани есента сум во Америка... :(
  а бе брату...шо е ова шо се случи?!?!?! ТРАГЕДИЈА!!! треба една иницијатива за собирајне потписи (барем 10.000) и петицеја до УЕФА, да се тргни казната од ПОБЕДА оти таја е само жртва во случајов!!!
  Za utakmicite ako imas nekoja sigurna ama samo sigurna posto jas uplakam golema suma , dovolno mi e nad 1.70 da e koeficient, ti dobivas 3.000 za sekoja pogodena, moze singl , moze i dve no samo sigurni.Pisi ako imas nekoja.
  Брат ме анда ли на мсн. Те нема :):) Ај ќе те аднам сега да ми ги пратиш песните од тутунски ако можеш :)
  Не господ да ме чуе, ти треба да ме чуеш!
  Нека тропне тупано ајде да не се чека!

  хахахха
  Поздрав Брат!
  ООООоооо.... Митич па ти денеска ке остареш уште за една година а?
  Ајде нека ти е срекен родендено, повеке ПАРИ оваа година, здравје па срека.
  Да те женеме оваа година не ке да е лошо а?
  me snema i to mnogu ne malce :) turbolencija me zafati....hahahahaha

  A be Mitic...za zalbata vo Lozana se znaj nesto??? Koga e datumot? Ima sansi za namaluvanje?

  Se slusa nesto ili slabo???

  A be mnogu se plasam deka lujgevo ce ja batala POBEDA i za 11-ti ce navivaat!!! Ne deka ne go sakam 11-ti ama ... POBEDA SI E POBEDA!!!

  POZDRAV
  Им пуштив линк од хрватскиов форум и сите се регистрираа :)
  Ама да ти кажам овие хрвативе се тоа што направија за нас на СП ракомет беше одлично, но малку претеруваат коментарите се Македонија аутсајдер 20 комада ко ништо... И сега се прашувам кој е подобро да се тепа Хрватска или Грција :D
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom