3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.154
Поени од реакции
5.112
Најтежок противник дефинитивно мислам дека против сите други Куманово ќе беше фаворит.
Но што е, тој е покажаа дечките декану секакви услови може да играат.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.084
Поени од реакции
4.060
Најтежок противник дефинитивно мислам дека против сите други Куманово ќе беше фаворит.
Но што е, тој е покажаа дечките декану секакви услови може да играат.
Најтежок противник и за нас. Јас мислам дека вие сте фаворити сепак имате неколку искусни играчи кои многу вредат за вакви утакмици.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
605
Поени од реакции
2.186
Најтежок противник и за нас. Јас мислам дека вие сте фаворити сепак имате неколку искусни играчи кои многу вредат за вакви утакмици.
А бе мамицата нивна на ффм, како намерно да ги ставија овие две екипи една против друга.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.154
Поени од реакции
5.112
Најтежок противник и за нас. Јас мислам дека вие сте фаворити сепак имате неколку искусни играчи кои многу вредат за вакви утакмици.
Кога ќе помислиш дека една од Вардарски и Кораб ќе игра а нема Тетекс, Куманово/ Победа....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.191
Поени од реакции
18.586
Шкендија Арачиново ќе играле бараж со победникот од Победа- Куманово во Дебар
Треба да им пуштите јагне брат, многу некако меко влегува клубот после ваква борба од нивна страна со сила да ве бутнат од првото место. Јас да сум би ги убил од провокации ама ајде уште не е завршена работата до крај.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.287
Поени од реакции
10.479
Треба да им пуштите јагне брат, многу некако меко влегува клубот после ваква борба од нивна страна со сила да ве бутнат од првото место. Јас да сум би ги убил од провокации ама ајде уште не е завршена работата до крај.
Јагнето можи мене во Битола да ми го пуштат кумановци, или да појдам да си го земам :D За овие од Арачиново само прасе печено.
Ама да, уште не е готово, прво нека влезат. После можи провокации.
Разбравте бе? @Partizanen banditen @комшијаTи @libertadee и остали. Мора јако тролање, арно ви вика батко ви Илија
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.355
Поени од реакции
300
А бе мамицата нивна на ффм, како намерно да ги ставија овие две екипи една против друга.
Ne kako namerno,tuku namerno gi stavija,uste vcera izleze taa informacina deka Pobeda ke igra so kumanovo,i toa jas ja slusnav od dve razlicni strani nepovrzani edna so druga.A se somnevam deka Kumanovci posle se sto napravija vo 3 liga,ke ostavat na slucajot i nema da iskesiraat za da vlezat vo vtora liga,a pogoden teren sigurno imaat
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.191
Поени од реакции
18.586
Јагнето можи мене во Битола да ми го пуштат кумановци, или да појдам да си го земам :D За овие од Арачиново само прасе печено.
Ама да, уште не е готово, прво нека влезат. После можи провокации.
Разбравте бе? @Partizanen banditen @комшијаTи @libertadee и остали. Мора јако тролање, арно ви вика батко ви Илија
Не реално, тролање и тоа како треба за Арачиновци, од мимови до статуси, заслужија ремет да кркаат.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.154
Поени од реакции
5.112
Мене не ми е јасно како Победа се најде у оваа ситуација затоа што не ги пратев последни кола, а знам цело време Тетекс,Осогово и особено Саса беа најзагрозени.
Иначе ждреб у затворени врати знаеме како функционира кај нас.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.287
Поени од реакции
10.479
Не реално, тролање и тоа како треба за Арачиновци, од мимови до статуси, заслужија ремет да кркаат.
Тоа да, ќе треба сите да ги троламе чисто за забава :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Мене не ми е јасно како Победа се најде у оваа ситуација затоа што не ги пратев последни кола, а знам цело време Тетекс,Осогово и особено Саса беа најзагрозени.
Иначе ждреб у затворени врати знаеме како функционира кај нас.
Саса ги купиле утакмиците. Пелистер ја тепа Победа и веројатно пуштија на Осогово.
Ништо страшно, и да испаднат, кога ќе се ресетираат ќе се вратат пак.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.355
Поени од реакции
300
Мене не ми е јасно како Победа се најде у оваа ситуација затоа што не ги пратев последни кола, а знам цело време Тетекс,Осогово и особено Саса беа најзагрозени.
Иначе ждреб у затворени врати знаеме како функционира кај нас.
Sasa si ja kupi cela prolet kaj sho mozese,pa na polusezona 8 boda imaa,za vo poslednite 5 kola od mozni 15 da osvojat 11 boda,Osogovo isto od 15 osvoija 10 boda.Za razlika od niv Pobeda osvoi samo 2 boda i toa nereseni so Skopje i Vardar Negotino...Ama ocigledno nekoj sakal da se sluci toa sho se sluci,inace ne mi e jasno kako moze vo natprevari doma so nezainteresirani ekipi kako Vardar,Kozuv,Arsimi da ne uspees ni ednas da pobedis,pa ako ne mozes da kupis,ke napravis pritisok uste na Pletvar da ja pustat
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.287
Поени од реакции
10.479
Sasa si ja kupi cela prolet kaj sho mozese,pa na polusezona 8 boda imaa,za vo poslednite 5 kola od mozni 15 da osvojat 11 boda,Osogovo isto od 15 osvoija 10 boda.Za razlika od niv Pobeda osvoi samo 2 boda i toa nereseni so Skopje i Vardar Negotino...Ama ocigledno nekoj sakal da se sluci toa sho se sluci,inace ne mi e jasno kako moze vo natprevari doma so nezainteresirani ekipi kako Vardar,Kozuv,Arsimi da ne uspees ni ednas da pobedis,pa ako ne mozes da kupis,ke napravis pritisok uste na Pletvar da ja pustat
Па ако е дојдена работата до притисоци, подобро ич нека не играат фудбал. Која е поентата? Ништо поразлично од дивјациве во Арачиново
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.355
Поени од реакции
300
Za zal taka funkcionira sportot i fudbalot kaj nas,nisto porazlicno ne bese godinava nitu vo Kamenica,niti vo Kocani,za gostuvanje protiv Fk Skopje da ne zboruvam.Edinstven teren kaj sho site igraa bez pritisok bese vo Prilep
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.541
Поени од реакции
1.531
Нека е со среќа прва албанска екипа во трета лига Југ.

Не е прва, трета е. Братство од Житоше и Ново Црнилиште од Црнилиште играа претходно, мада во периодот кога лигата се викаше Центар. сезоните 18/19 и 19/20 дури и двете играа. 20/21 се врати Југ и пак играа двете и завршија 2 и 3 место. Житоше играше уи бараж. наредната 21/22 Житоше се откажа, играше само Црнилиште, за потоа и тие да крахираат финансиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom