2019 FIBA Basketball World Cup - China

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.965
Овај пораз му е да не летат многу во облаци пред време, ги спуштија малку на земја :D
Никаква игра денес, арно рече коментаторот Србија денес можеше да победи ако имаше само двајца Богдановиќ во составот, каква машина е секоја чест, едноставно сам игра до сега, Јокиќ какво тркало, како од планина слезен, уште дете во глата, незрел, треба уште многу порции грав да јади....
Кога неможиш да постигниш ниту 70 коша јасно е како си изиграл и што те чека :sakasuste:

Шпанија пак, изигра утакмица за 180 степени различна од онаа со Италија.
Немора ништо да значи оваа утакмица, играа за место во групата и на хартија за полесен противник во 1/4 финале, ама штом стигнале во 1/4 финале нема лесни противници, ама пак ќе речам на хартија полесен противник за Шпанија оди на Полска, а Србија игра со Аргентина, малку потежок противник за нив.
Иако фаворитската улога ништо немора да значи, еве и денес србите беја апсолутен фаворит, па го сркнаја.

П.С. Џорџевиќ, какво сељачиште, ни речник ни ништо,на тајм аут сто пати рече ЕЈ, ЕЈ, ЕЈ ејјјј, како Столе на прославата кога излезе дроп пијан на бина :pos:
Ебати планинецот, ни акција ни ништо со тоа еј, незнај да кажи....
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.628
Поени од реакции
3.356
Ima nekoja shema kako ide ukrstuvanjeto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Србија - Аргентина 1/4
Србија - Америка 1/2
Автоматски споено мислење:

Па 1.20 им дале оккк.
Србија Стејт Вориорс

C365A051-0630-42F9-BCF8-232C87CDFB51.jpeg
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
3.680
Поени од реакции
2.550
Србија-САД 1/2 финале
:zloo::zloo::zloo:

Утакмичиште ќе биде

П.С. Вамос Еспања :P
Кое утакмичиште бе? Со Шпанија да не беше утакмичиште? Ко карпош соколи и миравци да ги глеаш.
Ќе го јадат србите од аргентина. Пола реал мадрид е таму.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.838
Поени од реакции
4.523
Мислам дека добро ќе им дојде поразот на Србите. Премногу уфилмани влегоа во првенството. По мене сеуште се на се имаат најкомплетна игра и тим (не им одеше ептен шутот со Шпанија а имаа еден куп отворени тројки и пред се затоа изгубија - иако имаа и други слабости).

Исто и Американците, поразот што стана на неверојатен начин победа со Турција, мислам дека ги освести малку иако од авион се глед дека немаат игра, само на индивидуален талент вадат нешто колку за да победат.

Шпанија и Франција стандард почнуват слабо но ја креваат формата како што оди првенството.

Австралија ги потврдува моите очекувања дека може за медал да се бори.

Отприлика тука би го затворил кругот за распределба на медалите. 5 екипи за 4 полуфинални места и 3 медали. Литванија беше 6тата што имаше игра за полуфинале, ама тие ја имаа несреќата во ждрепката и еден мораше да испадне од триото со Австралија и Франција.

Аргентина и Полска ја имаа среќата на мизерната ждрепка. Аргентинците и не се лоши ама не се калибар за полуфинале - четвртфинале им е максимум.

Од Чешка/Грција/Бразил кој и да победи исто четвртфиналето би му било максимум. Чесите пријатно ме изненадија на првенството, добро играат за нивни стандарди ама не се на ниво на оние 5 јаки репрезентации. Бразил е крш, само заради една многу среќна победа со Грција се залутани овде. Грците се можеби најголемо разочарување за мене. На ФИБА правила за очекување беше помалку ефективен да биде Јанис заради стилот на игра, и реално не игра ништо посебно, но тој не е крив штом тимот околу него е катастрофа, нема екипа што повеќе отворени шутеви за три промаши, дури им е страв и да ги шутираат до толку им е разнишана самодовербата (ама и покрај тоа ништо чудно да ја скршат денес Чешка и да стигнат до чевртфинале).
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.943
Кампацо не е нормален, какви асистенции дава, све гледа.. Ќе си имаат проблеми Србија.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.443
Поени од реакции
5.973
Ги потепаа, какви акции само им продаваа
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.519
Поени од реакции
25.233
najprecenet sostav so ubedlivo najprecenet trener, nisto ne igraat, gubat ko magarinja on im crta akcii za bjelica koj e mizerija u napad, na eden dobar poteg 4 posedi prodava cela tekma.
i da pobedea denes, imaa sansi koga jokic usra na plus 2, po sto im se desi potop u cetvrta, ne znam kako ke se nosea protiv coach pop i amerite, 40 razlika ke izgubea.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.486
Поени од реакции
3.926
Аман бе уште ли игра овој Скола, и не само што игра туку си гази. :)
Толку од србите, разочарување се со оглед на очекувањата.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.943
Ајде зз препотентни копилиња, proradit ce srpski inat дадада. Кампацо миџетот и Скола на 40 години ги решија звездиве што најавуваа злато. Браво за Аргентина, ги издоминираа, сите 2на2 акции им беа ебење.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.298
Поени од реакции
19.655
Кај се сега Филипини и Доминиканска Република во 1/4 финале за Србиве :icon_mrgr:
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.879
Поени од реакции
1.211
''Глава горе, идеме до крај'' - на 45 секунди до крај.:pos:
 
На врв Bottom