2019 FIBA Basketball World Cup - China

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Кај можат бе Аргентинцива со овој тим три утакмици по ред да одиграат на такво ниво, ептен се потрошија во претходните.


Свака част за Шпанија, тотално не очеквуав огромен успех на турниров.

:cuc:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Штета, одлични беа Аргентина цело првенство. Заслужија да земат злато. И аман преку к.р од Шпанија веќе, се надевам последна медала им е ова.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Mene mi falese Amerika na ova SP...
Pak neka gi prakaat Plamli,Barnes,Turner, Brown i "liderite" umrenite Kemba i Mitchell koj ne se ni blisku do super Star.
Middleton posebno bi go napomenal kako eden katastrofalen ligush. Ne znam stvarno kako ovaj ima po 20 i kusur prosek vo NBA. Ovaj ne e ni za vo evroliga da igra.
Abe kako mozea site ovie da gi pratat na SP, site B i C klasa igraci, koja smejurija bea, znaev deka nema nisto od ovie vo momentot koga izgubija od Kanada prijatelskata nekolku dena pred pocetokot na SP.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Америка требаше да играат со колеџ играчи и тоа е тоа. Штета за Србија, немаа лоша екипа, кога најмногу требаше изиграа екстремно лошо. Штета е што на онаков Богдановиќ не освоија барем медал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom