“Портокалово сивило“ и понатаму над Македонија?

  • Креатор на темата ABC
  • Време на започнување

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ооо другарчиња, кај сте вие. Чекало бе друштво :)

Него..има нов момент, Боркица на Грујо пазарела во ВЕРО:shok:

Ја виделе со ќесите, три пуни ќеси човече :drk:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ооо другарчиња, кај сте вие. Чекало бе друштво :)

Него..има нов момент, Боркица на Грујо пазарела во ВЕРО:shok:

Ја виделе со ќесите, три пуни ќеси човече :drk:
Ма не само тоа...
Од доверливи извори дознав дека у омиленото италијанско капучино што го пие секој ден, има млеко во прав од грчки крави:nesvest:
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
А нигде не спомнувате што носеше БЕЏ КАДЕ ШТО ПИШУВА БЈР МАКЕДОНИЈА на сред "Wallstreet", па после ќе се вади дека подметнато било.До сега ниту еден Македонски преставник не носел ознака со БЈРМ,и Тоше (бог да го прости), кога го најавуаа како од БЈРМ,напушташе пресконференции, а овој уште застанал да се слика........:kesa:
ајде сега јадете бурек колку сакате, со тоа што му подметнале беџ на Премиерот со некојси знак ФИРОМ не значи ништо. Тој е докажан патриот како никој досега. вака сакате да му ја упропастите наградата за најдобар економист во светот!!! СРАМОТА
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Може ли некој да си замисли да си игра со оган. Ама знаете кога се игра со огин може да се изгорите...бај ШЕМА
Можете и во оргинал да го слушнете-


Шема ни дошол на форумов. Која чест.
Едно време бев Емилијан....па бучко....па Макрадули, е сеа нема да ми смета и шема да бидам..се поблиску сум до лидерска позиција.:tv:

Далеку сум Јас пријателе од Шема, исто колку што си ти далеку од поентата на мојата мисла.

Прочитај уште еднаш, можеби ќе сватиш..
Ако не, прочитај после една две години, тогаш сигурно ќе разбереш.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Posle dve tri godini kje se skrie, nema da pisuva nekoe vreme pa kje se pojavi so drug nik.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
ајде сега јадете бурек колку сакате, со тоа што му подметнале беџ на Премиерот со некојси знак ФИРОМ не значи ништо. Тој е докажан патриот како никој досега. вака сакате да му ја упропастите наградата за најдобар економист во светот!!! СРАМОТА
Како бе така му подметнале. Па до сега ниту еден наш преставник не носел беџ кај што пишува ФИРОМ.Тој нека си ја прими наградата, нормално, тоа е убава работа,ама нека покаже малце достоинство бре, доста се удира во гради дека името е свето нешто, па нека го докаже и во странство тоа.Немам ништо против, пак ќе речам, што примил награда, тоа е награда за Македонија, ама нека ги понижи и тие таму малце, што му "подметнале" таков беџ.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ајде сега јадете бурек колку сакате, со тоа што му подметнале беџ на Премиерот со некојси знак ФИРОМ не значи ништо. Тој е докажан патриот како никој досега. вака сакате да му ја упропастите наградата за најдобар економист во светот!!! СРАМОТА
nacional што сдсм се спремни да не продата сосе пљачки се, и ич нема да им чуе за името, бидејќи се бискичмењаци, ама и овој твојов патриот некако не ќе да е тоа, бидејќи да беше патриот ќе се нафатеше да ги искористи сите механими на ОН да се докаже обесправеноста на наша држава и да бара да се резачлени под уставното име. Второ твојот патриот наместо да се дава толку многу пари за самореклами внатре во државата да ги дадеше тиое пари за дипломати за да лобираат и нонстоп да им досаѓаат на сите а особено на земјите членки на ЕУ и на НАТО како грција ја злоупотребува својата позиција, и дека теба да ја признаат нашата рамноправност како држава да си се викаме како што треба.
Ама го нема очиглендо не ќе да е патриотот во кој ти толку се колнеш.
А и мислам дека не треба споменам дека треба да го тргне од влада тој бугарашот односно антимакедонецот а и очигледно неспособниот за практична дипломатија милошов(ски)

Posle dve tri godini kje se skrie, nema da pisuva nekoe vreme pa kje se pojavi so drug nik.
Интел многу погрешно си го проценил никола.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Едно време бев Емилијан....па бучко....па Макрадули, е сеа нема да ми смета и шема да бидам..се поблиску сум до лидерска позиција.:tv:

Далеку сум Јас пријателе од Шема, исто колку што си ти далеку од поентата на мојата мисла.

Прочитај уште еднаш, можеби ќе сватиш..
Ако не, прочитај после една две години, тогаш сигурно ќе разбереш.
Не знаев дека до тоа ниво спаднал сдс, да имате само еден пц, па да мора да се менувате еден по друг кој ќе користи нет.
Си имате сигурно календарче, и времиња, кога јани, кога буч, кога шема ќе замара по форуми.
Јас не пишувам скоро ич на политика, исклучок правам од време на време да позафркавам некое сдс боргче.
Ако ми видиш теми, 80% ми се за секс, 10 посто технологија и психологија, нешто за коли, нешто рандом, дали една, две имам на политика. Затоа што на форумов сум дојден да се забавувам и смеам, не да се замарам со партии, како ударнички го прават тоа наследниците на кпм.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сега факт е дека на Гвујо и на Ставре им подметнале “беџ“,ама исто така е факт дека овие подметнатиот “беџ“ веднаш го прифатиле.Значи никој не треба да им верува кога кажуваат дека името по никоја цена немало да го сменат,кога се спремни и за едно четврто место да прифатат БЈРМакедонија,тогаш се спремни на се.:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A na nagradata sto pisuva FYR Macedonia?!! Zosto ja primile?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Реално, не знам колку е можно во таква гунгула да дигаат фрка за подметнат беџ. Кај ги примиле да добиеме некоја инвестиција...

За жал, сликите се голем гаф. Посебно се гаф бидејќи веднаш почнаа да ликуваат околните пропаганди, а и внатре се осоколуваат оние кои продадоа и име, и знаме, и економија...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Реално, не знам колку е можно во таква гунгула да дигаат фрка за подметнат беџ. Кај ги примиле да добиеме некоја инвестиција...

За жал, сликите се голем гаф. Посебно се гаф бидејќи веднаш почнаа да ликуваат околните пропаганди, а и внатре се осоколуваат оние кои продадоа и име, и знаме, и економија...
Не мора џева да кревале, еден обичен црн маркер ќе завршел работа, само една црна црта од 2 цм
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не мора џева да кревале, еден обичен црн маркер ќе завршел работа, само една црна црта од 2 цм
Да,само колку домаќините би се чувствувале “увреѓени“.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom