“Портокалово сивило“ и понатаму над Македонија?

  • Креатор на темата ABC
  • Време на започнување
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
АВС..Види вака една работа..Кој политичар од толкаво значење и помогнал на Македонија во целата нејзина историја како Буш?Од европскиве сили никогаш немаме добиено никаква поддршка во цела историја, а од Буш барем ни го призна името, и не нарече дека сме МАКЕДОНЦИ, и дека сме факт на постоење тука на Балканот...
u 21 vek da se raduvas ako nekoj te narece Makedonec (a ti si toa veke so iljadnici godini) e za zalenje :toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
АВС..Види вака една работа..Кој политичар од толкаво значење и помогнал на Македонија во целата нејзина историја како Буш?Од европскиве сили никогаш немаме добиено никаква поддршка во цела историја, а од Буш барем ни го призна името, и не нарече дека сме МАКЕДОНЦИ, и дека сме факт на постоење тука на Балканот...
Јелко Кацин на пример,за кого Гвујо јавно вели дека бил маргиналец без никаква улога во Европа,како неговите Италијанци или Германец да беа којзнае кој,кога ги покани на митинзите пред избори.Си приметил ли како Македонија последниве две години никој не сака да ја посети од поголемиве ЕУ или светски политичари?Се сеќаваш како премиерот им каснеше по саат време и на оние малкумина кој ја посетија Македонија?Тоа во светот е непојмливо,таму владеат други правила на игра а не оние кој му ги определува несреќно избраната “фабрика“ на Гвујо со застарени финти од комунизмот кој единствено палат кај 25% од “зафилманите“ Македонци кој гласаат за проширени преродби во кој нема ни “п“ од преродба.:toe:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
ABC brat opozicijava bara lider sea poso ti kao po informaciite sto gi poseduvas ...replikite koj gi davas .....lazenjeto i pravenjeto na crnila nad makedonija i pred samite izbori (i gleam nadvor e temno)so ne se kandidiras za pretsedatel na partijata pa da ne ogree bre sonce i nas malku i togas ke mozes ovie tvoi scenarija da gi kazuvas javno pred celiot makedosnki narod Da vetuvas izlez od temnicava so toa sto ke doneses sonce ...Ke izmisluvas topla voda ..narod ke se zbira da te glea....moze i grujo ke go simnes od vlast od kaj znaes :)
Eve jas javno ke kazam deka ke glasam za tebe:smir:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Јелко Кацин на пример,за кого Гвујо јавно вели дека бил маргиналец без никаква улога во Европа,како неговите Италијанци или Германец да беа којзнае кој,кога ги покани на митинзите пред избори.Си приметил ли како Македонија последниве две години никој не сака да ја посети од поголемиве ЕУ или светски политичари?Се сеќаваш како премиерот им каснеше по саат време и на оние малкумина кој ја посетија Македонија?Тоа во светот е непојмливо,таму владеат други правила на игра а не оние кој му ги определува несреќно избраната “фабрика“ на Гвујо со застарени финти од комунизмот кој единствено палат кај 25% од “зафилманите“ Македонци кој гласаат за проширени преродби во кој нема ни “п“ од преродба.:toe:
Колега батали го него..тој победи и ти ја фрли „партијата„ самовикана и сојуз..во агонија од која со децнии нема да се опоравите..освен ако не го исфрлите сето она што е баласт тамо..од ислужени фирерчиња...до копуци кои дојдени од некоја волкоебина во Скопје..одма се замислуваат оти се нешто..
Ако не ги препознаеш веднаш ..ќе ти пратам преглед на клипчиња со нив и за нивните однесувања...
А вашата бескрајна транзиција - крадизација се вика меѓу обичниот народ ...некој мораше и да ја заврши еднашка..сега тоа е Грујо војвода..со дружината..утре некој друг со тајфата..и.т.н.
А преродбата е долготраен процес..чии резултати се надевам дека се добро пресметани..и дека баш пред Избори ..ако се успешни..ќе им овозможат поновен успех и нов мандат..ако не..други ќе дојдат..ама оваа клапа нема..биди сигурен.
Оти гласачите веќе имаат престава кои стандарди треба да ги исполни идната Влада..и тоа да биде минимум..
:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
u 21 vek da se raduvas ako nekoj te narece Makedonec (a ti si toa veke so iljadnici godini) e za zalenje :toe:
Не се радувам..Ама погледни малку во Историјата..Кажи ми кој од Европските земји освен Турција, Словенија и Холандија, и има речено..ВИЕ СТЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД...Тоа е поради грција...Јас Фала Му на Господ, сум Македонец,не сум ниту југоносталгичар,титоносталгичар и бугарофил, како некој овде.И немој многу да ми ги испревртуваш речениците во друг контекст..Погледни во историјата и кажи која голема сила застанала зад Македонија да ги брани нашите интереси, и нашите ставови?Тоа ми беше поентата на постот, а ако не можеш да ја сватиш,јас не сум ти крив...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Кажи ми кој од Европските земји освен Турција, Словенија и Холандија, и има речено..ВИЕ СТЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД...
Може прашањето да го поставиме и поинаку. Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД, тоа е факт за кој не прифаќаме никаква дискусија. За одговор не се брои кревањето врева за домашни дневнополитички потреби, туку само она што е кажано официјално, на надворешно политичко ниво.

Зошто би требало да очекуваме лидерите на Литванија, Узбекистан или Конго да бидат поголеми македонски патриоти од нашите, и тие да ја бранат нашата кауза - за да може нашите да изиграваат “фини“?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC brat opozicijava bara lider sea poso ti kao po informaciite sto gi poseduvas ...replikite koj gi davas .....lazenjeto i pravenjeto na crnila nad makedonija i pred samite izbori (i gleam nadvor e temno)so ne se kandidiras za pretsedatel na partijata pa da ne ogree bre sonce i nas malku i togas ke mozes ovie tvoi scenarija da gi kazuvas javno pred celiot makedosnki narod Da vetuvas izlez od temnicava so toa sto ke doneses sonce ...Ke izmisluvas topla voda ..narod ke se zbira da te glea....moze i grujo ke go simnes od vlast od kaj znaes :)
Eve jas javno ke kazam deka ke glasam za tebe:smir:
Ќе треба под итно да коалицирам со ДПМНЕ па нема да се знае кој на кого ќе му го “спушта“,затоа што сите тие се исти слики,видени но малку подзаборавени од народот.:toe:

Може прашањето да го поставиме и поинаку. Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД, тоа е факт за кој не прифаќаме никаква дискусија. За одговор не се брои кревањето врева за домашни дневнополитички потреби, туку само она што е кажано официјално, на надворешно политичко ниво.

Зошто би требало да очекуваме лидерите на Литванија, Узбекистан или Конго да бидат поголеми македонски патриоти од нашите, и тие да ја бранат нашата кауза - за да може нашите да изиграваат “фини“?
Такви нема барем досега,со “фенерче“ да ги бараш нема да ги најдеш помеѓу Македонските глаучи.Се сеќавам едно време како некои странски политичари глатко ја одбиваа официјалната покана на Буш да ја посетат САД само затоа што Американците не сакаа да им го укинат визниот режим на нивните сонародници,како Унгарците на пример.Кога таков некој ќе се изнајде и во Македонија,тогаш можеме да речеме дека се нашол човек кој барем приближно ги поддржува ставовите на Македонците,се бори или се залага за опстојување на нивниот идентитет и етаблирање на меѓународната сцена.:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Може прашањето да го поставиме и поинаку. Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД, тоа е факт за кој не прифаќаме никаква дискусија. За одговор не се брои кревањето врева за домашни дневнополитички потреби, туку само она што е кажано официјално, на надворешно политичко ниво.

Зошто би требало да очекуваме лидерите на Литванија, Узбекистан или Конго да бидат поголеми македонски патриоти од нашите, и тие да ја бранат нашата кауза - за да може нашите да изиграваат “фини“?
Toa ti e moj Liprandi KRUCIJALNOTO PRASANJE ili kako li se narekuvase onoj kamenot sto go drzi na kup sekoj lak na kamenite mostovi..
.....dolgo pametam AMA NIKOJ DO SEGA NEMAL MUDA TOA DA GO KAZE......KAKO OFICIJALEN PREDSTAVNIK NA MAKEDONSKIOT NAROD i DRZAVA :)....od koga navodno "imame" drzava....
....tuka zavrsuvaat site "patriotski" proseravanja......
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Може прашањето да го поставиме и поинаку. Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД, тоа е факт за кој не прифаќаме никаква дискусија. За одговор не се брои кревањето врева за домашни дневнополитички потреби, туку само она што е кажано официјално, на надворешно политичко ниво.

Зошто би требало да очекуваме лидерите на Литванија, Узбекистан или Конго да бидат поголеми македонски патриоти од нашите, и тие да ја бранат нашата кауза - за да може нашите да изиграваат “фини“?
Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД,? zosto e toa taka?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кој од македонските политичари има речено НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ПОСЕБЕН НАРОД,? zosto e toa taka?
Можеби за да станат политичари,предходно “се вакцинираат“ од такви изливи на домосаканост.:toe:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Sega od koga imame i portokalov predsedatel dali prodolzuva siviloto ?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Sega od koga imame i portokalov predsedatel dali prodolzuva siviloto ?
Ок толку ли не ви е јасно дека црн најцрн претседател да е, сив, магаре, коњ е подобар од сдсфиром. Се е подобро од тој отпадок и катастрофа од партија-светски рекордер во предавства.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сега портокаловата боја конечно станува црвена и ќе жари се повеќе! :smir:

хехе:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom