“Портокалово сивило“ и понатаму над Македонија?

  • Креатор на темата ABC
  • Време на започнување

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Нешто како “портокалова врпца“.:toe:
............vrpca za besenje?? koga ada sega ke go "obesi" Gwujo za j...ca sto ja "predal" Makedonija za "evrejska" para ???? :)
...da ostavese barem 40 dena da pominat od pogrebot na Makedonija...., a neli toa amerikancite ne priznavaa pod ustavno ime...ili toa se pak nekoi grci koi kupuvaat dusi...zalutani...:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Prasajte go Gwujo, borecot za makedonsko ime nema da zagine, zosto vo Njujork na nivo ispod casti na premier i vicepremier, ojde da primi nagrada so bezd na FYR Macedonia, a i na nagradata pisue FYR Macedonia??
Требаше да ја одбие наградата?

Само заради тоа да ја повлечеме и ФФМ од УЕФА,ФИФА, не дај боже ако се пласираме на Светско или ЕП, ќе одбиеме учество нели, да не споменувам за другите репрезентации.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Требаше да ја одбие наградата?

Само заради тоа да ја повлечеме и ФФМ од УЕФА,ФИФА, не дај боже ако се пласираме на Светско или ЕП, ќе одбиеме учество нели, да не споменувам за другите репрезентации.
Вака сега брат...ако имаш достоинство и држиш до себе нема правење исклучоци..ќе одбиваш и точка, или најмалку што можеш да направиш, е да не присуствуваш на церемонијата..оправданија за неприсуствувањето можеш милион да измислиш.
Со виткање грб за овој или оној настан ништо не правиш, едно може ишијас да се добие, друго се почести ќе станат таквите настани.
За беџовите...фудбалерите на дресовите не носат ознаки Ф....М
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Требаше да ја одбие наградата?

Само заради тоа да ја повлечеме и ФФМ од УЕФА,ФИФА, не дај боже ако се пласираме на Светско или ЕП, ќе одбиеме учество нели, да не споменувам за другите репрезентации.

DA!!!
BASKA STO E PLATENA VO KES...I BAREM KOGA E PLATENA MOZE DA SE BARA DA BIDE VO FORMA I OBLIK KAKVA SAKA NEGOVOTO VELICESTVO K U P U V A C O T....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
DA!!!
BASKA STO E PLATENA VO KES...I BAREM KOGA E PLATENA MOZE DA SE BARA DA BIDE VO FORMA I OBLIK KAKVA SAKA NEGOVOTO VELICESTVO K U P U V A C O T....
Четврто место од четворица учесници не е “играчка“.:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Вака сега брат...ако имаш достоинство и држиш до себе нема правење исклучоци..ќе одбиваш и точка, или најмалку што можеш да направиш, е да не присуствуваш на церемонијата..оправданија за неприсуствувањето можеш милион да измислиш.
Со виткање грб за овој или оној настан ништо не правиш, едно може ишијас да се добие, друго се почести ќе станат таквите настани.
За беџовите...фудбалерите на дресовите не носат ознаки Ф....М
Доколку не се појавел на тој настан, ќе беше критикуван по сите медиуми како тоа не отишол на толку битна работа како земање 4то место во свет, дека глуми патриот и само ја изолира Македонија, дека бил националист, дека ја пропуштил шансата да ја промовира земјата пред странските бизнисмени, пред Њујоршката берза, дека само мисли на рејтингот и го залажува народот со националистички потези.

Нашите спортисти насекаде ОФИЦИЈАЛНО одат под референцата.

Дури и ЕП во ракомет за жени ќе се одржи во

2008 Women’s European Championship in FYR Macedonia


Да го откажеме што викате?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Можел бар тоа беџот да не го става, може да прати некој од десетти ешалон, можел...замисли ги сликите и коментарите во грчките весници
Не верувам дака на наша територија на ЕП ќе осамнат натписи Ф...м
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ја предлагам да го бојкотираме ЕП во ракомет кое ќе се одржи во Ф...М.

Беџот... можеш да го извадиш, референцата сеуште си стои.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Нешто кумот на Фиром не го спомнувате :toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Беџот... можеш да го извадиш, референцата сеуште си стои.
Добро ај сега да не се надмудруваме и извртуваме работите.
Направил човекот што направил гаф, направил...барем да не му прејде во навика, и ова од мене му е млако подзаебавање...недај боже радица да беше на негово место...тек тогаш што се ќе изнапишев...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ја предлагам да го бојкотираме ЕП во ракомет кое ќе се одржи во Ф...М.

Беџот... можеш да го извадиш, референцата сеуште си стои.
Brat...vo sto e sekernoto mome poloso od gwujo ?????
.....laze poloso..... :) ne ja biva mora da se priznae :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сеедно, од кого и да доаѓа критиката.

Вообичаено стана и од најмала ситуација каде може да се извлече каква таква критика против Груевски, дали некоја видео изјава од кај Миленко, или беџот сега, се прави цела сторијаа, ваауу буум, скандал, предавство, дркаме..сите.

Замисли сега да го фатат со ќеса од ВЕРО...ааууу готов е, ќе го бесиме, предавник, во сите Шпицови и Времиња ќе биде прогласен за внатрешен непријател.

А од кого тоа?

Погрешни таргети бараме за да си го истуриме гневот за се што ни се случува, најмалце е крив Грујо што ние сме Ф...М, а не Македонија во сите организации.


Brat...vo sto e sekernoto mome poloso od gwujo ?????
.....laze poloso..... :) ne ja biva mora da se priznae :)

А во што е подобра? тоа ли е сега целта со муабетов, да ја поистоветиме Шеќерната и да ја ставиме на исто рамниште,да ја оправдаме ли?

За што те излажал Груевски?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Колку што ми е познато во овој момент репрезенти на Македонија во светот се Грујо, компанија (влада) и БЦ, и како такви тие мора да внимаваат на секој било каде изговорен збор и направен гест, зашто лешинари има насекаде што едвај чекаат такви прилики.
Тоа тие основното правило за јавните личности во политиката, бизнисот и дипломатијата, кој не може да го разбере тоа и да се носи со тоа, залутал....повеќе штета ќе направи отколку добро без обзир колку намерите му биле најдобронамерни..
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сеедно, од кого и да доаѓа критиката.

Вообичаено стана и од најмала ситуација каде може да се извлече каква таква критика против Груевски, дали некоја видео изјава од кај Миленко, или беџот сега, се прави цела сторијаа, ваауу буум, скандал, предавство, дркаме..сите.

Замисли сега да го фатат со ќеса од ВЕРО...ааууу готов е, ќе го бесиме, предавник, во сите Шпицови и Времиња ќе биде прогласен за внатрешен непријател.

А од кого тоа?

Погрешни таргети бараме за да си го истуриме гневот за се што ни се случува, најмалце е крив Грујо што ние сме Ф...М, а не Македонија во сите организации.





А во што е подобра? тоа ли е сега целта со муабетов, да ја поистоветиме Шеќерната и да ја ставиме на исто рамниште,да ја оправдаме ли?

За што те излажал Груевски?
ne odi ponataka : deka 10% danok na dobivka e pomalku od 15% , a ne ja kazuva javno osnovicata na koja se presmetuva...... :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
ne odi ponataka : deka 10% danok na dobivka e pomalku od 15% , a ne ja kazuva javno osnovicata na koja se presmetuva...... :)
Требала Рада тебе да те ангажира во кампањата, ко детектор за лаги си.

Само никаде не посочи лага.
Него... озбилно, имате 102,5% право.
Еве да не испадне дека ви кршам филм, одам да си пијам кафе.

Конкретен, кога ќе имаш информации кога и официјално ќе се распадне Македонија, пушти ми пп за да дојдам по својот дел. Или еве ти чувај ми го,имам доверба во тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom