“Портокалово сивило“ и понатаму над Македонија?

  • Креатор на темата ABC
  • Време на започнување
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Поентата би била домаќините да приметат. :)

Сепак мислам дека е многу добро што нашиве присуствуваа и што имаа можност да остварат контакти. за жал, ннемаме повратна информација дали и што постигнаа.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Поентата би била домаќините да приметат. :)

Сепак мислам дека е многу добро што нашиве присуствуваа и што имаа можност да остварат контакти. за жал, ннемаме повратна информација дали и што постигнаа.
Најмногу успех постигнаа во сопственото бламирање пред домашната па и светската јавност.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Поентата би била домаќините да приметат. :)

Сепак мислам дека е многу добро што нашиве присуствуваа и што имаа можност да остварат контакти. за жал, ннемаме повратна информација дали и што постигнаа.
Никој не го оспорува тоа...туку дискутираме за гафот со беџовите.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не знаев дека до тоа ниво спаднал сдс, да имате само еден пц, па да мора да се менувате еден по друг кој ќе користи нет.
Си имате сигурно календарче, и времиња, кога јани, кога буч, кога шема ќе замара по форуми.
Јас не пишувам скоро ич на политика, исклучок правам од време на време да позафркавам некое сдс боргче.
Ако ми видиш теми, 80% ми се за секс, 10 посто технологија и психологија, нешто за коли, нешто рандом, дали една, две имам на политика. Затоа што на форумов сум дојден да се забавувам и смеам, не да се замарам со партии, како ударнички го прават тоа наследниците на кпм.

Имајќи во предвид дека од последните 150 поста, 120 ти се на политика...Јас на твое место не би тврдел во врска со првиот болд.

Некако од коа почна ова политиката, си ги занемарил нешо сексот и психологијата.
Но ич гајле немај...сексот и психологијата, имаат многу допирни точки со политиката...така да, немој да се чудиш од кај ти желба за политизирање.

P.S.
Продолжи да си бараш некое сдс "боргче" за зафрканција...не се ни труди да застануваш на мене....во најмала рака, би бил разочаран.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Никој не го оспорува тоа...туку дискутираме за гафот со беџовите.
Најпрво треба да дискутираш за гафот (трагедијата) која ни ја нанесе една стара излапена комуњарска глава..
Погледај што „лупал„ каде никој не очекувал..
И после не се чудите одкаде е сето ова денес..
П(и)ЧИНАТА Е ОВОЈ....

:tapp: :tapp: :tapp:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Тој којзнае уште што не зборел...ќе ни стигне сметката и за тоа.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Toj sto zborel: ZNAEME...zatoa nasiot narod e veke 16 godini vo ZANDANA,............ STO SE ZBORI SEGA E VAZNO, koga sme na komisija za "uslovno"...za da ne ostaneme uste 20 ili dozivotno....
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Тој којзнае уште што не зборел...ќе ни стигне сметката и за тоа.
Тоа е и семакедонската трагедија..
Сите говорат само за овонеделни настани а кои се само гола последица од сето она што сме успеале да го видиме документирано јавно од грчиштана...
А замислите.... уште колку вакви недокваканконвци од негов маштаб..не преставувале слично на него надвор...од фиромијава негова???
Тука мислам на денко малески , циле џемперковски , оној тепачот на жени и „експерт„ шврчковски...и коментаторот и министер шачуле...
:salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Седи бе,сега за малку ли ќе бараш безвизен режим.:smir:
Малку?Македонија ќе постои уште 1000века...Тоа не е малку брате АБЕЦЕ..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Малку?Македонија ќе постои уште 1000века...Тоа не е малку брате АБЕЦЕ..
Мислиш,се надеваш,или си сигурен после вакви депримирачки вести:

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш Постариот, кој е во посета на Грција заедно со сопругата Барбара Пирс, вчера биле гости на грчкиот премиер Костас Караманлис и на неговата сопруга Наташа на ручекот организиран во нивна чест.Таткото на актуелниот претседател Џорџ Буш често пати престојува во Грција во летните месеци. Тој двапати веќе беше гостин на Спирос Лацис, еден од најбогатите грчки бизнисмени.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Мислиш,се надеваш,или си сигурен после вакви депримирачки вести:

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш Постариот, кој е во посета на Грција заедно со сопругата Барбара Пирс, вчера биле гости на грчкиот премиер Костас Караманлис и на неговата сопруга Наташа на ручекот организиран во нивна чест.Таткото на актуелниот претседател Џорџ Буш често пати престојува во Грција во летните месеци. Тој двапати веќе беше гостин на Спирос Лацис, еден од најбогатите грчки бизнисмени.
Хаха..Буш што беше од негова страна си го направи тоа ..Не призна под Уставното име, колку толку ни помогна, повеќе од сите други пријатели,или квази пријатели..Па татко му ако сака да оди во грција, нормално дека нема да го пикнат да седи во некоја воденица или некој гулабарник..туку, ќе го почести женичката на Караманлис, и малку ќе се лижат..Ама фактот дека го финансираа Кери против кандидатот на Буш е јасен и чист како солза..Само стариот гледа да си се најади да си се напија,да си поигра голф, сега е пензионер, ужива, го врти светот..Сега грците пак го финансираат Барак Осама, ама минатиот пат кога Кери го изфинансираа, Буш не призна..Е сега ако се лизни Обама против МекКејн (што е доста веројатно), очекувам сличен потег на Мек Кејн..Абеце, јас мислам дека доста е..Јас мислам дека дојде време да ги извадиш црните наочари малку...Не е се така црно како што сакаш ти да го претставиш!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Хаха..Буш што беше од негова страна си го направи тоа ..Не призна под Уставното име, колку толку ни помогна, повеќе од сите други пријатели,или квази пријатели..Па татко му ако сака да оди во грција, нормално дека нема да го пикнат да седи во некоја воденица или некој гулабарник..туку, ќе го почести женичката на Караманлис, и малку ќе се лижат..Ама фактот дека го финансираа Кери против кандидатот на Буш е јасен и чист како солза..Само стариот гледа да си се најади да си се напија,да си поигра голф, сега е пензионер, ужива, го врти светот..Сега грците пак го финансираат Барак Осама, ама минатиот пат кога Кери го изфинансираа, Буш не призна..Е сега ако се лизни Обама против МекКејн (што е доста веројатно), очекувам сличен потег на Мек Кејн..Абеце, јас мислам дека доста е..Јас мислам дека дојде време да ги извадиш црните наочари малку...Не е се така црно како што сакаш ти да го претставиш!
Реалноста те демантира,впрочем се сеќавам како некои твои другарчиња не така одамна викаа дека тоа што САД не признале како Македонија не било којзнае каков успех,за сега да тврдиш дека Буш си ја завршил работата иако на самитот во Букурешт се виде токму спротивното.Пред некој ден слушам и од Словенија како ни порачува да го смениме што е можно името побрзо.Јас ги извадив очилата одамна,ама тебе ти стојат “портокаловите“ како сраснати па не сакаш да ги тргнеш барем за момент.:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Реалноста те демантира,впрочем се сеќавам како некои твои другарчиња не така одамна викаа дека тоа што САД не признале како Македонија не било којзнае каков успех,за сега да тврдиш дека Буш си ја завршил работата иако на самитот во Букурешт се виде токму спротивното.Пред некој ден слушам и од Словенија како ни порачува да го смениме што е можно името побрзо.Јас ги извадив очилата одамна,ама тебе ти стојат “портокаловите“ како сраснати па не сакаш да ги тргнеш барем за момент.:toe:
АВС..Види вака една работа..Кој политичар од толкаво значење и помогнал на Македонија во целата нејзина историја како Буш?Од европскиве сили никогаш немаме добиено никаква поддршка во цела историја, а од Буш барем ни го призна името, и не нарече дека сме МАКЕДОНЦИ, и дека сме факт на постоење тука на Балканот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom