еМакедонија - формирање

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
А што па ако го има Скопје и не се граничи со Грција кога нема да биде од никаква важност, а може и да имаме повеќе региони да имаме ништо чудно немора баш да бидат 3 и со сојузниците тешко дека ќе можат да ни ги окупираат.. и сега како што стои состојбата на Грција ќе и биде страв да ни нападне оригинален регион оти ќе ни ги активира MPP-овите и ако ги нападнеме ќе биде голема битка Peace vs EDEN а тогаш се знае што ќе стане освен ако не се сменат позициите до тогаш.
Ем може да се сменат работите,а може и ако не ојачаме доволно(си останеме мала државичка)а ЕДЕН прави напади на PEACE како сега во Канада и Швајцарија може и да не им бидеме приоритет за одбрана.Од тоа ми е мене страв.

Иначе ние што имаме над 7 скил или во ленд или во ману,мислам дека треба да почнеме да билдаме скил во констракшн за да ако отвориме фирма за болница или ДС да ја изградиме побрзо.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Иначе ние што имаме над 7 скил или во ленд или во ману,мислам дека треба да почнеме да билдаме скил во констракшн за да ако отвориме фирма за болница или ДС да ја изградиме побрзо.
Најлоша варијанта си направил сега 7+ скил и да бараш друга работа ? Не треба новите да почнат да вежбаат construction скил али на почеток мислам дека не ни е потребен ќе имаме помош за тој скил од турците.
 
С

Спенсер

Гостин
Ем може да се сменат работите,а може и ако не ојачаме доволно(си останеме мала државичка)а ЕДЕН прави напади на PEACE како сега во Канада и Швајцарија може и да не им бидеме приоритет за одбрана.Од тоа ми е мене страв.

Иначе ние што имаме над 7 скил или во ленд или во ману,мислам дека треба да почнеме да билдаме скил во констракшн за да ако отвориме фирма за болница или ДС да ја изградиме побрзо.
хммм... за ова незнам, не се исплати баш... двапати губиш пари, сега кога ке почнеш од 0, и после,кај нас, бесплатно ке работиме нели,дур напрајме една-две болници...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
хммм... за ова незнам, не се исплати баш... двапати губиш пари, сега кога ке почнеш од 0, и после,кај нас, бесплатно ке работиме нели,дур напрајме една-две болници...
Е јебига за државата мораш некогаш и газот да го стегнеш.
Не викам да го билдаме скилот до 5 или 6,него една недела или десет дена работење во некоја таква фирма нема да биде штетно.Ем само недела до 10 дена ќе бидеш на помала плата,така да нема да изгубиш многу пари,а нема да бидеме на 0 кога ќе треба да си ја градиме болницата.
 
С

Спенсер

Гостин
Е јебига за државата мораш некогаш и газот да го стегнеш.
Не викам да го билдаме скилот до 5 или 6,него една недела или десет дена работење во некоја таква фирма нема да биде штетно.Ем само недела до 10 дена ќе бидеш на помала плата,така да нема да изгубиш многу пари,а нема да бидеме на 0 кога ќе треба да си ја градиме болницата.
хммм незнам... јас вчера баш почнав,сега имам 1 скилл констракшн... до кај 2 ке терам и после малце печалба ке треба... оти отидов у минус..хахаахах
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
абе во право сте ипак јас мислам најдобра варијанта е поновите играчи да почнат да го билдаат тој скил...или вие што сте побогатите...
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
i jas imam 2 i nesto konstraksan skill
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Јас додека да се одлучам на која професија да сум, сите ги набилдав тука некаде околу 3... :S згрешив со тоа, али јбг
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јас имам околу 1 за градење (construction) и 4.5 за произвотство (manufacturing), па кажете дали да се префрлам и да се фокусирам на градење повеќе.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
А имаме ли доволно квалитет кадар за администрација(водење на министерства)?
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
барајте помош од kajgana.com :helou: и ке имате baby boom :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
А имаме ли доволно квалитет кадар за администрација(водење на министерства)?
Па ќе се најдат 7-8 луѓе, што повеќе ја познаваат играта, колку за толку мислам дека има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom