toiise
Поени од реакции
93

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Паа, мислам дека е таа, фала ти друже! Иако искрено од исечокот очекував многу повеќе од песната!
  Имаш пиво од мене, на некоја собиранка здравје! :)
  toiise
  toiise
  Epa so pivoto me motivira da dojdam na sobirankata :) i ti imas pivo ako te donese patot nakaj Ohrid :)
  Satchafunkilus
  Satchafunkilus
  Ако има воопшто собиранка во скоро време!
  А за Охрид, последен пат бев пред едно 5 ,6 месеци некаде, JazzIn мислам се викаше местото , мало супер клубче , музика за моја душа , супер луѓе! Си поминав прекрасно!
  Би ти ги препрачала Убиј ме нежно од Ники Френч и Порака во шише од Николас Спаркс
  ако веќе не си ги прочитал :)
  Срамота е ... се надевам дека до таму немат да стасаме, сепак е света работа. Иначе не знам дали знаете или не ама обично порано тој шо го фаќаше крстот му беше внук на попот, еднаш едниот, друг пат другиот. Најпаметно ќе е како шо напраја Скопје. Не знам дали ја видовте снимката, владиката им рече дека нем го фрлат крстот додека сите не појдат на брегот, а отпосле го фрли. Крстот е една традиција, после се света традиција така да не чинит да се местит според мене. Сепак џабе прајме муабет ако се продолжит пак и пак да е на истото ... За многу години.:smir:
  Точно, за то си во право, сепак нечесно е секоја година, веќе е премногу.:toe:
  М
  Гледам ерепублик си ја играл порано, не додадоа дури сега како држава па ако сакаш врати се ќе ни треба секој играч. Поздрав
  Za MasterCard Standard debitna karticka ke otides do najbliskata filijala na Ohridska Banka, kade sto ke si otvoris transakciska smetka, po sto ke pobaras da ti izdadat MasterCard Standard debitna karticka.
  Ke ti treba samo licna karta ili pasos, ke ti dadat da go popolnis formularot za izdavanje na MasterCard Standard debitna karticka, po sto ke ti kazat koga ke ti ja izdadat kartickata, a isto taka najverojatno ke ti pobaraat i 10 evra vo denarska protivvrednost za da platis godisna clenarina od 10 evra vo denarska protivvrednost godisno za MasterCard kartickata.
  Poveke informacii mozes da najdes na oficijalniot veb sajt na Ohridska Banka:
  http://www.ob.com.mk/
  taka sto ke kliknes po sledniot redosled:
  Uslugi za fizicki lica -> Platezni karticki -> MasterCard Standard
  i na sledniot link:
  http://www.ob.com.mk/fl_pk_masterstandard.htm
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom