еМакедонија - формирање

А

Ајсшутер

Гостин
Се согласувам, меѓутоа, мора од некаде да се почне.
Жител сум на еХрватска и верувај, функционираат како машина, дури и форум имаат.
Буквално ништо таму не е оставено на случајност, да не зборувам за некаква си мини обука на новите членови, дури и ментори им ставаат.
Првите денови, буквално, бев бомбардиран со совети.

Поентата ми беше, мора, ама баш мора од некаде да се почне, дури и пред добивањето на република во еСветот.
Па нормално дека имаат ментори кога имаат држава, еве ние на форуми имаме ставено туторијали за почеток и нешто останато, имаме и форум, чат за играва:

- Chat за македонците
- Официјален македонски форум за играва
- Македонска банка
- Црвен крст


Сеуште викаш дека не сме организирани ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.148
Абе ајде кога веќе еднаш засекогаш ќе успееме да си направиме држава, што се занесуваат тие од eRepublik? Има некои новости?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Абе ајде кога веќе еднаш засекогаш ќе успееме да си направиме држава, што се занесуваат тие од eRepublik? Има некои новости?
кога ке влеземе у европска унија....
+, кој од македонија плаќа за играва? никој...имаат ќар од нас? јок.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.148
кога ке влеземе у европска унија....
+, кој од македонија плаќа за играва? никој...имаат ќар од нас? јок.
Зошто да плаќаме бе човече? Па нели играта беше 100% free, што бидна сега? И они почнаа во политика да навлегуваат па сега наплаќаат за да ни дадат држава? Ако е така одма си го бришај јузерот, ама прво ќе им опнам една добра пич*а мајчина што нема да ја заборават додека се живи...:nerv::pishtoldz:violent1::violent1:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Зошто да плаќаме бе човече? Па нели играта беше 100% free, што бидна сега? И они почнаа во политика да навлегуваат па сега наплаќаат за да ни дадат држава? Ако е така одма си го бришај јузерот, ама прво ќе им опнам една добра пич*а мајчина што нема да ја заборават додека се живи...:nerv::pishtoldz:violent1::violent1:
Нема никаква врска тоа најверојатно во следните држави ќе бидеме и ние а кога ќе бидат следните админите рекоа откако ќе го завршат војниот и економскиот модул значи тоа би требало за 2-3 месеци одприлика, еве и Србија неможе да купува злато ни со пораки па ете ја во играта исто така и Иран е исто неможат никако да купат злато со нивната IP адреса.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.148
Нема никаква врска тоа најверојатно во следните држави ќе бидеме и ние а кога ќе бидат следните админите рекоа откако ќе го завршат војниот и економскиот модул значи тоа би требало за 2-3 месеци одприлика, еве и Србија неможе да купува злато ни со пораки па ете ја во играта исто така и Иран е исто неможат никако да купат злато со нивната IP адреса.
Епа ај ќе почекаме 2-3 месеци да видиме дали ќе ни дадат или тоа се само зборови...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Епа ај ќе почекаме 2-3 месеци да видиме дали ќе ни дадат или тоа се само зборови...
Епа од кога ние имаме почнато немаат ставено нови држави, ако не стават и по 1 година играње дефинитивно ќе се откажам како и повеќето играчи.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.148
Епа од кога ние имаме почнато немаат ставено нови држави, ако не стават и по 1 година играње дефинитивно ќе се откажам како и повеќето играчи.
Па нормално дека ќе се откажам. Си имам јас држава Македонија која навистина постои и сите ја знаат. Не ми треба и виртуелна, а најмалку пак ако треба да ја добијам со молење и плачење. Да не летаат толку високо као демек голема работа ќе направат ако не ни дадат држава.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.413
Поени од реакции
750
ќе ја аднат ли еМакедонија овие племето нивно :)
а шо праиме гледам егејскиот дел у грција пишан е Macedonia ...

btw кеиф ми е турциве ја запнаа у грција да ја плескаат им ги земаа сите острови па и Крит ... си ги плескам секоја ден :wink:
 
На врв Bottom