еМакедонија - формирање

А

Ајсшутер

Гостин
ќе ја аднат ли еМакедонија овие племето нивно :)
а шо праиме гледам егејскиот дел у грција пишан е Macedonia ...

btw кеиф ми е турциве ја запнаа у грција да ја плескаат им ги земаа сите острови па и Крит ... си ги плескам секоја ден :wink:
Го чекаме уште економскиот и војниот модул, овој за тренингот го завршија после тоа би требало да бидат додадени нови држави и сигурно ние. Инаку не би требало проблем да биде за името и во Романија има регион Moldova исто и државата се вика така на Молдавија (енг. Moldova), инаку кој ти беше никот тебе ако веќе сакаш да влезеш во армијата добиваме оружја оти сме во склоп на Турската војска.

И еве пишани сме како Macedonia кај админите, види го линкот + знамето.
http://www.erepublik.com/images/flags/L/Macedonia.gif
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.413
Поени од реакции
750
Го чекаме уште економскиот и војниот модул, овој за тренингот го завршија после тоа би требало да бидат додадени нови држави и сигурно ние. Инаку не би требало проблем да биде за името и во Романија има регион Moldova исто и државата се вика така на Молдавија (енг. Moldova), инаку кој ти беше никот тебе ако веќе сакаш да влезеш во армијата добиваме оружја оти сме во склоп на Турската војска.

И еве пишани сме како Macedonia кај админите, види го линкот + знамето.
http://www.erepublik.com/images/flags/L/Macedonia.gif
истиов ник ми е Exlexmk ...
имам 9,48 strength 19лвл Colonel atm ...
инаку супер шо сме заведени како Македонија ...
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
mene mi e samo strav deka kako nie so napiname da ja adnat makedonija i prakame meilovi do adminite
istoto go pravat i grcite prakaat meilovi i vrsat pritisok da ne ja dodavaat makedonija ili pak da ne dodadat so drugo ime
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Имам 5 злато за што да ги искористам ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Имам 5 злато за што да ги искористам ?
Креирај си организација (5 злато) се логираш на истото место каде што се логираш и со акаунтот, на неа имаш 20 дополнителни места.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Какви 20 дополнителни места ?
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
И што ке ми е организацијата,ми е бо корист нешто ?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
И што ке ми е организацијата,ми е бо корист нешто ?
Па сега за сега не ти е нешто од корист со оглед на тоа што имаш малце злато и неможеш да купуваш многу продукти.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
184
чекај сеа се изначитав и не разбрав....македонија ЌЕ се креира или Е креирана
 
На врв Bottom