еМакедонија - формирање

Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Mislam deka Makedonija vo pease ima mnogu poveke neprijateli otkolku vo eden vo pease-Srbija,Bugarija.Eden-samo Grcija.Ova samo e moe razmisluvanje.mislam deka poveke ke ni pomogne Usa,Romanija,Hrvatska ,Bosna i drugi otkolku ovie drugite.
 
С

Спенсер

Гостин
Mislam deka Makedonija vo pease ima mnogu poveke neprijateli otkolku vo eden vo pease-Srbija,Bugarija.Eden-samo Grcija.Ova samo e moe razmisluvanje.mislam deka poveke ke ni pomogne Usa,Romanija,Hrvatska ,Bosna i drugi otkolku ovie drugite.
турција ни се најдоброжи пријатели,и русија исто така... двете земји се во Peace... + сега за сега,Peace е појак од Eden/Fortis или било кој...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Од мене имаме 100 голд за болница или безбедносен систем, кога ќе се стаи Македонија, иначе сега треба да удриме малку на штедење како што кажа П.Овердрајв "Така да, собирајте злато и не туку го трошете на кревање чинови.. и така во евентуална војна ова второто нема да направи голема разлика."
 
А

Ајсшутер

Гостин
Од мене имаме 100 голд за болница или безбедносен систем, кога ќе се стаи Македонија, иначе сега треба да удриме малку на штедење како што кажа П.Овердрајв "Така да, собирајте злато и не туку го трошете на кревање чинови.. и така во евентуална војна ова второто нема да направи голема разлика."
Економски ако тргне земјата после е полесно еден бејби бум и може да се каже дека ќе имаме стабилна држава.
 
С

Спенсер

Гостин
Од мене имаме 100 голд за болница или безбедносен систем, кога ќе се стаи Македонија, иначе сега треба да удриме малку на штедење како што кажа П.Овердрајв "Така да, собирајте злато и не туку го трошете на кревање чинови.. и така во евентуална војна ова второто нема да направи голема разлика."
лично ти или некоја орг е тоа??? и она,мацедониан трежри, во него имаже доста голд... се на се ке се снајдеме бе луѓе... имаме 400+ голд у моментов шо се вика...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Za vo politicki plan treba da napravime edna partija vo koja ke se dogovareme za sve uste pred da bidnat izborite kako koi ke bidat kongresmeni koj precedatel i takvi raboti da ne ni napravat TO.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Za vo politicki plan treba da napravime edna partija vo koja ke se dogovareme za sve uste pred da bidnat izborite kako koi ke bidat kongresmeni koj precedatel i takvi raboti da ne ni napravat TO.
Прави план уште сеа :pos:

Имаме 2 месеци ало, не претерувајте и сега па вие тогаш ќе дискутираме околу тоа а не уште сега, како што има бајги со мулти акаунти до тогаш може ќе банираат уште некои, и најчесто кога се зима конгрес да знаете ви ја прегледуваат ип адресата.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
лично ти или некоја орг е тоа??? и она,мацедониан трежри, во него имаже доста голд... се на се ке се снајдеме бе луѓе... имаме 400+ голд у моментов шо се вика...
Лично од мене, а со мацедониан трежри незнам што се случи, ги нема луѓето шо ја креираа, ако читаат нека пишат нешто :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
ја мислам коа ке ни ја дадат еМакедонија да им се јавиме на А1,Сител,Канал5 и другите да објават нешто за играта па гарант ке добиеме бејби бум и ке бидеме колку толку некој фактор на балканот барем. али за тоа отомпотом :smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Ко што тргнала работава со банираниве ќе паднеме многу малку играчи. Не сакам песимистички да звучам ама од тие 200-250 пола беа мулти. Ако сакаме да ја имаме Македонија мораме сериозно да го сфатиме тоа и дека треба да имаме многу играчи, ама не мулти.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ко што тргнала работава со банираниве ќе паднеме многу малку играчи. Не сакам песимистички да звучам ама од тие 200-250 пола беа мулти. Ако сакаме да ја имаме Македонија мораме сериозно да го сфатиме тоа и дека треба да имаме многу играчи, ама не мулти.
Јас иам направено 3 мулти = лвл6/8/8...моментално мртви...мислиш ќе ме фатат?

едит: сите од различно IP креаирани, од едно IP играни.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Koлку што читав, не е само ip битно, ако си префрлувал од нив голд или ти нив или такви малверзации имало шанси.

Сите читери бе. УА! :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Koлку што читав, не е само ip битно, ако си префрлувал од нив голд или ти нив или такви малверзации имало шанси.

Сите читери бе. УА! :)
Само префрлив 5те голд што им го даде на лвл 5...другото се им остана, ништо им неам праќано...тоа ти е исто како да сум натерал 3ца другари да почнат само да играат до лвл 6 колку да ми даде злато и после нека се одкажат ако сакаат...само шо јас бев :)
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Мислите дека имаме шанси да ја одржиме е македонија или како што велите повекето имаат мулти акаунти па ке се банираат уште толку ако не и поголем број на играчи па ке паднеме на многу мал број да не можеме ништо да напраиме со еМакедонија?
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Мислите дека имаме шанси да ја одржиме е македонија или како што велите повекето имаат мулти акаунти па ке се банираат уште толку ако не и поголем број на играчи па ке паднеме на многу мал број да не можеме ништо да напраиме со еМакедонија?
Дај биди малку оптимист. Секако дека ќе успееме да направиме нешто со Македонија, и со самото адднување на Македонија тоа е веќе нешто.
Но ако се наклониме кон добар сојузник(како што се Русија и Турција според мене) ќе успееме.
Секако тука влегуваме во игра и ние, треба повеќе донации, кревање чинови, правење компании во Македонија. Сето тоа е битно.

Македонија Вечна!

КОГА СИ САМ И ТАЖНО Е СЕ, НА НЕА ТИ СЕТИ СЕ, МАКЕДОНИЈА ТИ НУДИ ЉУБОВ И СЕкс. =D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom