еМакедонија - формирање

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Јас мислам овака...нов сум во играва но сепак мислам дека ќе вреди мислењево.....

Прашање-Кога ќе ја стават еМакедонија?
-----------------------------------------------
Кога ќе ја направат еМакедонија.....во првите 2 месеци никој не може да не напаѓа,така?Ако е така треба да привлечеме и многу други играчи.и секако сите Македонци....

Во 1-от месец би требало да изградиме болници,одрандбени системи и сите тие други чуда...Коа ќе го направеме тоа,ќе треба да се ангажираме за помош на нови играчи.....
Во 2-от месец,е тука би требало малце поЖестоко....треба да склучуваме Алијанси,и најверојатно припреми за Одбрана,пошо најверојатно коа ќе падна Заштита(ако ја има)Грциве и Бугариве би не нападнале....Тоа е со од мене,ако ми текне нешто друго ќе пишам

:salut:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Играва врска нема ,незнам зошто воопшто ја играме и зошто толку се палиме кога админите само не дупат со додавањето на еМакедонија ,срамота нека се . у .
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Играва врска нема ,незнам зошто воопшто ја играме и зошто толку се палиме кога админите само не дупат со додавањето на еМакедонија ,срамота нека се . у .

Treba adminot na mafia wars da go stavam na hitlist :pos2:

Imam 5 gold:vozbud:....neznam dali da smenam 2gold za 56Rub....sho vikate vie?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Treba adminot na mafia wars da go stavam na hitlist :pos2:

Imam 5 gold:vozbud:....neznam dali da smenam 2gold za 56Rub....sho vikate vie?
Ако ти треба да купиш нешто смени ги,ако не не ги мењај,чувај го голдот :)
И кажи никот како ти е xDD
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Во вчерашниов артикал на еРепаблик инсајдерот, покрај најавуваните промени и до каде стигнале со нив, на крајот пишува дека во следниот инсајдер артикал ќе имало некои информации за изменетиот воен модул и "за некои земји кои што сакале да бидат додадени во еРепаблик во наредните недели" !!! Па денес очекуваме подетални вести околу тоа.

Дали конечно дојде времето што го чекавме толку долго, или сепак ќе не зафркнат и нема да ја додадат еМакедонија ? Или како најлошо можно сценарио да не' додадат со некакви додавки, тогаш тоа би било полошо и од тоа да не не' додадат..

Ова овде само така го постирав да ве известам, а темата за дискусија е отворена на форумот erepmacedonia.com (директен линк до темата: Додавање нови земји ? еМакедонија можеби ?)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Конечно заврши се. Македонија ке биде додадена како ФИРОМ.

Кој ќе остане да игра е ментално болен.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Сепак испадна најлошото можно сценарио...

Поздрав од мене до админиве и играта:
fvck you admins.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom