еМакедонија - формирање

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Значи сигурно ја додаваат Македонија а?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
позз до сите ја сум нов на еРепублик 2-3 дена веќе играм
абе тоа шо ќе ја стават македонија ќе ја стават ама немој бе да не заебат,да не стават да бидеме Македонија а не некое друго име да не го спомнувам
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јас иам направено 3 мулти = лвл6/8/8...моментално мртви...мислиш ќе ме фатат?

едит: сите од различно IP креаирани, од едно IP играни.
Мене така ме банираа тој другиот е мртов веќе 2-3 месеци,исто од различни ИП креиран,ама од иста играно:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ne mi e jasno zosto pravite multi akaunti...taka si go gubite i akauntot so kogo imate najvisok cin i level!
 
С

Спенсер

Гостин
stvarno kazite 18 lvl sum i po 2 gold nedelno zarabotuem aj kazite pleaseeeeeeeeeeeeee:smir:
????? хмммм... хах,нема магија за правење пари бе... ке работиш,ке гледаш 30дена у ред, тоа ти е 5 голд,ја 5 такви медали имам,поканувајте пријатели, земајте к1 леб,борете се без оружје и то е то...
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
А да ве питам нешто. Кога ќе излезе Македонија дали сите од сите држави ќе можат да се вселат во Македонија. Јас мислам ако може дека тоа ќе претставува голем проблем, пошо гркљациве се побројни од нас и ако се вселат сите и ја завземат власта отидовме у ПМ...
И би требало одма да се жалиме на админите но сепак они ќе тврдат дека се македонци и ќе има голема збрка. Тоа ќе биде како еден Тејк Овер од старт...Сето тоа само ако може, дали знае некој?

Чекав одговор и на македонскиот форум но нема па викам ај овде да го пишам..
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Леле едвај чекам да ја додадат Македонија.Од мене имате 10 голд право.:pos2:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
А да ве питам нешто. Кога ќе излезе Македонија дали сите од сите држави ќе можат да се вселат во Македонија. Јас мислам ако може дека тоа ќе претставува голем проблем, пошо гркљациве се побројни од нас и ако се вселат сите и ја завземат власта отидовме у ПМ...
И би требало одма да се жалиме на админите но сепак они ќе тврдат дека се македонци и ќе има голема збрка. Тоа ќе биде како еден Тејк Овер од старт...Сето тоа само ако може, дали знае некој?

Чекав одговор и на македонскиот форум но нема па викам ај овде да го пишам..
Нели, за да се дојде на власт треба да се има државјанство? Па, ако се вселат, ќе бараат државјанство и секогаш можат да бидат одбиени, нели?

Јасно, ќе треба да се развие механизам (читај: служби) кој ќе може да процени кој има чесни намери кон Македонија, а кој не.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нели, за да се дојде на власт треба да се има државјанство? Па, ако се вселат, ќе бараат државјанство и секогаш можат да бидат одбиени, нели?

Јасно, ќе треба да се развие механизам (читај: служби) кој ќе може да процени кој има чесни намери кон Македонија, а кој не.
Ма ако приметиш дека е грк, ни чесни намери ништо не го спасуе од клоца у гз и да работи во фирмите без државјанство ако сака..Ако не назад у Гејлада.
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Нели, за да се дојде на власт треба да се има државјанство? Па, ако се вселат, ќе бараат државјанство и секогаш можат да бидат одбиени, нели?

Јасно, ќе треба да се развие механизам (читај: служби) кој ќе може да процени кој има чесни намери кон Македонија, а кој не.
Да али кој ќе ти даде на тебе државјанство кога ќе се вселиш државата? Ќе има ли некој избран главен како председател и оваа конгресмени за да ти дават? Или кога ќе влезеш право директно можеш да бираш дали да земеш Македонско државјанство или да си останеш со старото? И нели би требало да нема никој кога ќе ја направат Македонија па како би аплицирал за државјанство кога ќе нема никој у власт да ти одобри?
Ај ДОНТ АНДЕРСТЕНД!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Да али кој ќе ти даде на тебе државјанство кога ќе се вселиш државата? Ќе има ли некој избран главен како председател и оваа конгресмени за да ти дават? Или кога ќе влезеш право директно можеш да бираш дали да земеш Македонско државјанство или да си останеш со старото? И нели би требало да нема никој кога ќе ја направат Македонија па како би аплицирал за државјанство кога ќе нема никој у власт да ти одобри?
Ај ДОНТ АНДЕРСТЕНД!
Ај да објаснам, државјанство може кој сакаат да земат на почеток значи дека може да ни направат тејк-овер веднаш али сепак ќе имаме помош од Peace сигурно кои ќе гласаат за нашите кандидати.
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Ај да објаснам, државјанство може кој сакаат да земат на почеток значи дека може да ни направат тејк-овер веднаш али сепак ќе имаме помош од Peace сигурно кои ќе гласаат за нашите кандидати.
Ок сега разбрав...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom