Што читате во моментов? (со краток коментар)

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Warcraft: War Of The Ancients Trilogy... Тежок Blizzard фан сум. :kesa:
 
U

UnholY

Гостин
Оглед за Распаѓањето од Ерик Сјоран.

Вистинска престава на апсурдот на нашата егзистенција, на постоењето на човекот во суровиов свет, кулминативно со неговите антирелигиозни ставови кои ги принесува.
Критичар кој не остава простор да биде критикуван.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Декодиран Кодот на Да Винчи-Еми В.
Критики на глупостите(според писателката и многу други кои се согласуваат дека тоа се глупости) што ги тропал Ден Браун во
"Кодот на Да Винчи".Интелектуалката сакала да направи убава реплика,и успеала до некаде во тоа... за мене книгата е шит.
Сум читала и многу подобри,сега ја зедов Дракула...ме мами насловов!
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Времето на лалињата од Дебора Могах. Ми изгледа интересно засега но ова е само почеток. Сепак предвидувам одличен роман.
И да предвидуваш,мене книгата ме воодушеви и сеуште ја сметам за омилена,не знам за тебе али ај... секој чоек башка будала!
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Помеѓу - Ирена Јорданова

Инаку типката има дипломирано на Факултетот за општа и компаративна книжевност, а овој и е прв роман. Многу сум задоволен од романот, има некаков за мене досега непознат, чуден стил на нарација во прво лице, со менување на личностите и местата на одвивање на дејствието спонтано до степен на лудило. И посакувам успех и многу вакви дела.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
лектира Клетници од Виктор Иго....до сега скоро и да немало некоја асална лектира ама оваа е стврано интересна и убава...далеку сум од крајот ама до таму кај што сум е супер....ке ви кажам целосно мислење кога ке ја прочитам цела
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Евгениј Онегин.....Пушкин... по трет пат .....по дома све што најдов препрочитав:vozbud:

Дај кажете некоја интересна.....:raz:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
ох....фала Engy......:smir:

ќе ја побарам да ја купам.....или ќе си ја земам од библиотека......уште утре!
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
ох....фала Engy......:smir:

ќе ја побарам да ја купам.....или ќе си ја земам од библиотека......уште утре!
Ајде...и искоментирај дали ти се допаднала...вамте тамте.
Иначе моментално ја читам Демијан од Хесе... не поради избор,туку поради обавеза од училиште,ни ја дадоја како лектира.Според неа има и филм,го имам гледано мнооогу одамна...колку што се сеќавам нема некои јаки допирни точки со филмот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Јустејн Гордер-Девојката со портокали :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom