Што читате во моментов? (со краток коментар)

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
"Дигитална Тврдина" од Ден Браун

(оти мислам дека го знам текот на одвивање на настаните :()
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
37
''Вероника решава да умре'' од Паоло Коелјо.Многу ми се бендиса книгата-закон е.
Сега ја оставив оти почнав да го спремам испитот по Хемија што го паднав.:nesum:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
''Вероника решава да умре'' од Паоло Коелјо.Многу ми се бендиса книгата-закон е.
Сега ја оставив оти почнав да го спремам испитот по Хемија што го паднав.:nesum:
Не решава, решена е :pos2: значи - реши да умре :)

Прекрасно дело :smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
"Дигитална Тврдина" од Ден Браун

(оти мислам дека го знам текот на одвивање на настаните :()

Да...и јас имав доста познати сцени т.е. целосно јасни веќе, ама во секој случај добра е книгата.
 
U

UnholY

Гостин
Вие читајте си го Пауло Коелјо, Ден Браун и сличните предвидливи и демоде типови со приказните наменети за импресионирање на десетгодишни деца.

Инаку, ја конечно започнав да ја читам Omnibus At The Mountains Of Madness од Howard Philips Lovecraft. :party3:

 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
“100 потези со четка пред спиење“, од Мелиса П. По 3ти пат. Едноставно обожавам што типката нема влакна на јазикот и не се срами чувствата и искуствата да ги подели со целиот свет.
Прекрасна книга...ја имам прочитано и ми остави многу добар впечаток, стварно супер книга :smir:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
"Дигитална Тврдина" од Ден Браун

(оти мислам дека го знам текот на одвивање на настаните :()
штотуку ја прочитав пред 1 ден.Прекрасна...без здив ме оставаше...набрзинка листав...со душа чекав да стасам до крајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom