Што читате во моментов? (со краток коментар)

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
„Чевлите на другата жена„-Адел Паркс...мноогу уба книга.Едвај чекам да го видам крајот:vozbud:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
толкин - недовршените приказни. знае да ме забега човеков
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Ден Браун - Ангели и демони
Нели, сеа ЦЕРН е актуелно, ова, она... :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Тринаесеттата приказна од Дајан Сетерфилд. Не сум спиена два дена ради неа, ептен ми е интересна, мамата. Едвај чекам да си одам дома, да ја завршам и да се наспијам ко човек.:vozbud:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Страданијата на младиот Вертер. Бог да чува еј, ја стигнав да имам потреба да препрочитувам дело. :icon_conf
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Богородичната црква во Парис - Виктор Иго
Бадем - Неџма (книгата е интимна исповест на една арапка, инаку полна со еротика и тоа претерува.., ама има одлична приказна)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.331
Под Мермерно небо од Џон Шорз... ММи изгледа интересно за почеток, подоцна ќе дадам оценка...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Само што ја дочитав ЧЕВЛИТЕ НА ДРУГАТА ЖЕНА од Адел Паркс
и можам да кажам дека е одна од најубавите книги што сум ги прочитала во последно време
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
"Злосторство и казна" и никако да ја прочитам :kesa:
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Ми деца са станице Zoo - Кристијана Ф.
:wub:
 
Ј

јовица11

Гостин
Решив да исчитам се што напишал Шелдон,па имам уште малку четива од него,моментално ја читам Ветерница на Боговите(Windmills of the Gods) и сум воодушевен,човекот е ѕверка кога се работи за напнат трилер,не можам да се отргнам.При крај сум со романов,па веднаш потоа се "фаќам" за The Doomsday Conspiracy,ми ја препорачаа и едвај чекам да ја почнам.Ако има друг фан на форумов кој го сака пишаниот збор на Шелдон нека пише овде или на ПМ,да си поделиме мислења.(Ми требаат луѓе во живототв кој читаат добра литература,за коментирање),anibody?!:toe:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Судбината на човекот од Шолохов, уствари е повест и брзо се чита така да вреди да се прочита. Хинт, маалце unbelievable but true, у мој клас викаа дека плачеле на ова, така да, земете ја колку да видите дали(или колку?:) ) можете да плачете на книга :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom