nicole_l
Последна активност:
5 јули 2019
Член од:
5 јануари 2008
Мислења:
516
Допаѓања:
603
Поени од трофеи:
130

Сподели преку:

nicole_l

Последна активност:
5 јули 2019
  1. Хоуп
   Хоуп
   Јас дури и чиста 10ка му дадов, ептен ми се свиѓаше и мене. За многу работи појма немав и ги дознав од таму. Имал живот баш ко филм. Тажно :(
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Ептен уникатен лик. :) Откако ги изгледав Streetcar named desire и On the waterfront го гледав документарецот. А после тоа цела филмографија му изгледав. Стварно е актериште дури и во не толку јаки филмови, секогаш е на ниво.
    6 мај 2017
  2. џимеј
   џимеј
   добредојде назад, фалеше да те читаме во филм и тв :)
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Фала. :) После гледањето на филмот, морав да напишам пар реченици тука. :)
    19 март 2017
  3. Pluh
   Pluh
   izgledaj gi I'm not There (ako si po Dylan) i Rescue Dawn
   http://i.imgur.com/IYA2t.jpg isto i ova (iako go vide veke po filmovite ama vaka u slika :D) plus sega zdebelen za American Hustle..
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Феноменален е Бејл. Иако на негледано прилично го потценував и го сметав за доста извикан. :)

    Rescue Dawn ми е симнат, чека на ред заедно со Out of the Furnace. Немав забележано дека глумел со Бланшет во филмот за Боб Дилан. Фала за препораките. :)
    23 јануари 2014
  4. Вокерка
   Вокерка
   Нека трепка. ^_^
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Душесто. ^^ :D
    5 септември 2013
  5. Windfucker
   Windfucker
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Windfucker
    Windfucker
    Виде што се случи, Коенови направија филм за фолк пејач. Ги почудивме со муабетот пред една година. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=LFphYRyH7wc
    2 февруари 2014
   4. nicole_l
    nicole_l
    Скроз заборавив, а баш деновиве го изгледав No Country for Old Men и на листа го ставив A Serious Man. Ќе оди и овој на листа. :)

    Го изгледа? :)
    6 февруари 2014
   5. Windfucker
    Windfucker
    Да го изгледав и ме бендиса приказната и покрај тоа што остана незавршена.
    Не е нивно најдобро дело, ама сосема е пристоен филмот.
    Мене лично A Serious Man не ме бендиса, некако ми беше некоја канализација на фрустрациите од нивното детство.
    Имаше и некои комични моменти, интересни реплики ама имаше и премногу еврејски фори кои ми беа досадни.
    Како да му беше праен за Оскар. :)
    7 февруари 2014
  6. Windfucker
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Фала многу :D Не ми е познат овој негов филм. Гледам дека постар е и плус е краткометражен.

    Еве интересен блог за Тарковски. Може ќе те интересира. http://martirolog.com/
    Поздрав.
    27 декември 2012
   3. Windfucker
    Windfucker
    Благодарам.
    27 декември 2012
  7. Вокерка
   Вокерка
   Нема да веруваш Исак Кејтен го глуми девојче - Маја Станковска. :)
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Стварно ме изненади со информацијава :D Два пати го имам гледано филмот, а немам ниту приметено ниту пак ги имам видено имињата на децата актери.
    А колку само ми беше симпатичен ликот :D
    22 јули 2012
   3. Вокерка
    Вокерка
    Сега ти скршив филм. :(
    И мене ми беше чудно кога видов, ама си ја барав белјата дека морав да си објаснам зошто тој не зборува во филмов. :)
    23 јули 2012
   4. nicole_l
    nicole_l
    хехехехе не, нема врска. :D
    Mи се чини дека имаше една сцена каде што малце збори после заклетвата за другарството.
    23 јули 2012
  8. Natural-girl
   Natural-girl
   Леле, шмизларска слика, ц ц ц :)
   1. nicole_l
    nicole_l
    Немој така :P
    20 јули 2012
  9. Natural-girl
   Natural-girl
   Утре правиме собиранка, бујрум :)
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Ми пиша Вокерка =)
    Конечно ќе се запознаеме. Фала за поканата.
    15 октомври 2011
  10. Вокерка
   Вокерка
   Подобар текст немам прочитано на зададена во мојата 5 годишна кариера на форум. Браво! :)
   1. На nicole_l му/ѝ се допаѓа ова.
   2. nicole_l
    nicole_l
    Фала многу за преубавиот коментар :)
    4 септември 2011
  11. Windfucker
   Windfucker
   Погледнав на линкот и има можност да се порачаат он-лајн книгите со достава преку пошта од Србија, или пак да се купат во книжара. Ако навратам до Белград што и планирам, можно е да ги купам директно од книжарата, за жал немам толку добри пријатели/родини/родители/партнер/ка како тебе да ми ги поклонат :).
   Нема потреба да прекуцуваш и да те малтретирам, чисто информативно ме интересираше како Штулиќ ја превел. (навистина фала за понудата).
   Од Азра ја имам цела дискографија, додека од книга страна ја имам "Нисам више ни с ким, а ни против кога" второто дополнето издание. Да во секој случај еден од најдобарите поети во Рок музиката.

   Поздрав
   [video=youtube;_rr4H9cIrgo]http://www.youtube.com/watch?v=_rr4H9cIrgo[/video]
  12. Windfucker
   Windfucker
   nicole_l,

   Ај те молам прати ми ја книгата од Лао Це во препев на Штулиќ ако ја имаш во електронска форма. Можи и да се смениме, јас ќе ти ја пратим Данило Киш - Рани јади или пак преведена на Македонски Four Zoas - William Blake.

   Thanks in advance for your help.
  13. ФорцаМилан
   ФорцаМилан
   Помина тоа :)
   Али сепак фала за помошта,ке затреба можда некад :)
  14. ФорцаМилан
   ФорцаМилан
   Бате гледам си ја читај Смртта на Иван Илич,епа ако се уклучиш и го видиш ова и ако имаш нешто линкче од најбитните ствари таму или цела лектира некаде од нет да ја симнам,пиши.
   Фала однапред.
  15. Вокерка
   Вокерка
   Барај го изданието на Темплум.
   Поубав превод имаат. :wink:
 • Вчитување...