Што читате во моментов? (со краток коментар)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Случај патоказ од Ијан Пирс.
Книгава е прекрасна и секој момент кога не ја читам, мислам на неа. А голема е пустото, не се чита за еден ден. Едвај чекам да ја завршам и да ви ја препорачам на другата тема!:vozbud:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Крпен живот - Стале Попов
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
„Машко писмо“ - Никола Костески

Текстовите може да се најдат и кај него на блогот Продавница на тајни, издавачка куќа Ѓурѓа.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Ајде...и искоментирај дали ти се допаднала...вамте тамте.
Иначе моментално ја читам Демијан од Хесе... не поради избор,туку поради обавеза од училиште,ни ја дадоја како лектира.Според неа има и филм,го имам гледано мнооогу одамна...колку што се сеќавам нема некои јаки допирни точки со филмот.
знаеш што.....Времето на лалињата неможам никаде да ја најдам.....ја побарав и во книжара (додуша во една само).....и в библиотека ја нема....
.....ама си купив една друга книга......,,Скафандерот и пеперутката,, од Жан-Доминик Боби .....добра е засега......ке напишам импресии кога ќе ја дочитам ..:helou:
поздрав..........
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
знаеш што.....Времето на лалињата неможам никаде да ја најдам.....ја побарав и во книжара (додуша во една само).....и в библиотека ја нема....
.....ама си купив една друга книга......,,Скафандерот и пеперутката,, од Жан-Доминик Боби .....добра е засега......ке напишам импресии кога ќе ја дочитам ..:helou:
поздрав..........
Kolku ja zede odprilika?
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Пурпурен хибускус од Чимаманда Н. Адичи!!!!! Али најдобра книга што сум ја прочитла е ПАПАТА ЈОВАНА!!!!!
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Mokta na podsvesta-Dzozef Marfi
jas imam srpsko izdanie, no mnogu e dobra knigava, mozes da naucis mnogu za zivotot,
ja preporacuvam na site ljubiteli na psihologija da ja procitaat, oti knigava mnogu ke vi posluzi za zivotot.:smir:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
Тунел- Петре М.Андреевски -(моментално Македонски писатели на репертоарот) :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Че Гевара - Дневникот на моторциклистот

Вчера почнав да ја читам и некако ме заинтересира...ај заминав да читнам:)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Расказите од Чехов...Ми се свиѓа критиката и потсмевот врз општеството, само уште ликовите да не беа толку лузерски настроени (земете го `Смртта на чиновникот` ко најдобар пример)... Ама сепак и тоа е дел од сатирата и во ред е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom