Што рокна?

Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Јас и Акаша дешифрираме. Наводно некоја експлозија во Тирана. Она ми пишува на албански некоја телевизија од кабловска, јас преведувам... Повеќе детали кога Акаша ќе научи албански :D
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас и Акаша дешифрираме. Наводно некоја експлозија во Тирана. Она ми пишува на албански некоја телевизија од кабловска, јас преведувам... Повеќе детали кога Акаша ќе научи албански :D
Туу која експолозија треба да е таа за од Тирана да се почуствува во Ск ??
Што експлодирало ???
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па може е само коинциденција, има некои вонредни вести наводно во некое место Воне близу Тирана и даваат само болнички коли...
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Туу која експолозија треба да е таа за од Титана да се почуствува во Ск ??
Што експлодирало ???
E OVA ti e za RESPECT!!!stvarno koja eksplozija bi se chula do sk,,, a ne pa do bitola ili veles?:vozbud:
 
P

Princ

Гостин
Штом се спомнува експлозија, мене ме асоцира на ова нашево. Ваљда ќе има вести во 2 па ќе слушнеме.

Едит:

Силна експлозија во магацин за оружје во Албанија

Силна експлозија одекна денеска во магацин на албанската армија во Вора, 12 километри северно од Тирана, пренесуваат локалните медиуми, повикувајќи се на очевидци.

Експлозијата била почуствувана и во главниот град на Албанија, а засега нема информации за настрадани.

Сите стакла на прозорците од аеродромот Ринас – Тирана, кој што се наоѓа на неколку километри од магацинот испукале поради силината на експлозијата, а оштетени се и неколку возила.

По првата експлозија, која што е регистрирана нешто по 12 часот, имало и неколку други експлозии.

Албанската полиција соопшти дека воената болница во Тирана се наоѓа во состојба на тревога. Движењето во правец на аеродромот е блокирано.

Извор: Макфакс.

Ова е тоа претпоставувам...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
http://alsat-m.com/mk/index.php
Еве вести за експлозијата што ја спомнувате..можеби е ова..во Градец
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.416
Нема логика ова на Princ и Акаша.
Погледнете ја мапата на регионот, ако не ви е јасно...

Нема логика БИЛО КАКВА (освен нуклеарка :pos:) експлозија да се чуе од Тирана до Скопје. Нормално, уште помала логика има да се чуе до Скопје, Битола и Велес, а во Охрид (кој е МНОГУ поблиску) до Тирана да не се чуе воопшто :)

Во Македонија беше ова.
 
П

Паган-др

Гостин
http://alsat-m.com/mk/index.php
Еве вести за експлозијата што ја спомнувате..можеби е ова..во Градец
Во местото Градец во близина на Тирана, претпладнето дојде до силна екплозија во која се стравува дека има голем број жртви.Интензитетот на експлозијата бил таков што таа се слушнала и во Тирана.Кон местото на несреќата се упатени воени хеликоптери и спасувачки екипи подготвени да им помогнат на повредените и да го евакуираат населението. Се уште се непознати причините за екплозијата.Првичните информации говорат дека станува збор за експлозија во магацин на оружје во моментот кога требало да биде изведена операција за негово уништување. Во Тирана е свикана итна седница на владата, а на јавноста и се обрати и претседателот Сали Бериша. „Ситуацијата е многу тешка и алармантна во Градец на Вора“ изјави Бериша.
Дали е ова незнам.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас па мислев дека Принц ќе каже дека Он.нет ги рушат старите базни станици :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Се работи за експлозија на магацин со оружје..Можно е да се чуло..
 

zippy

Le bubbu
Член од
6 декември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Во Албанија се случила експлозија на магацин за оружје како што ми кажа, се случила во Ринас. Други информации ке пишам подоцна
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нема логика ова на Princ и Акаша.
Погледнете ја мапата на регионот, ако не ви е јасно...

Нема логика БИЛО КАКВА (освен нуклеарка :pos:) експлозија да се чуе од Тирана до Скопје. Нормално, уште помала логика има да се чуе до Скопје, Битола и Велес, а во Охрид (кој е МНОГУ поблиску) до Тирана да не се чуе воопшто :)

Во Македонија беше ова.
Точно така јас погоре го испуштив деталов - како е можно во Ск да се чуе а во Ресен не ???? Па да му се сневиди есплозии од каменоломите се слушаат а не па таква експлозија.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Нема логика ова на Princ и Акаша.
Погледнете ја мапата на регионот, ако не ви е јасно...

Нема логика БИЛО КАКВА (освен нуклеарка :pos:) експлозија да се чуе од Тирана до Скопје. Нормално, уште помала логика има да се чуе до Скопје, Битола и Велес, а во Охрид (кој е МНОГУ поблиску) до Тирана да не се чуе воопшто :)

Во Македонија беше ова.
Ако де сеа да си направиме по некој филм :pos:
 
P

Princ

Гостин
Јас па мислев дека Принц ќе каже дека Он.нет ги рушат старите базни станици :)
I wish, I wish... Really do :)))

Ацид, магацин за оружје, целиот експлодирал. Знаеш, парче... Владата свикала итна седница, аеродромот е затворен, бла бла... Не е нешто ситно.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eeeee тоа рокање ме разбуди од спиење се извадив од памет :nesvest:

а убаво си кажаа чичкоми ова мене на атомска бомба ми личеше (дури ме испокара зашто сум спиела до толку касно и не сум го видела облакот како печурка) :pos2: :pos2::pos2:

али сега подобро е штом знам дека е во Албанија и не е нешто страшно кај нас :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom