Што рокна?

Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Пред 10 минути рокна нешто 2 пати, како бомба. Ептен јак и тап звук.
Звучеше како кога рокна бомбата за атентатот на Киро Глигоров. Сигурно цело Скопје го слушна.

Бомба?
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Земјотрес? Иако ништо не се тресеше.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
На три пати рокна.

Можда Цементара минира.
Можда пробаа да го отворат сефот од завчера.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Дааааааа!!!
И у Скопје????
Истото беше и тука,не е нешто локално...леееее...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кај мене цело маало излезе по улица и на балкони и уште се чудат.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тешко на тие што го отварале сефот :pos:

Иначе и до Чаир се осети,најверојатно рока музика,Боки 13ка решил да прави концерт...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Дааааааа!!!
И у Скопје????
Истото беше и тука,не е нешто локално...леееее...
Каде кај вас?

Јас сум во центар, јако беше ова. Не е ко кога минираат Цементара или ватевер...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Рокна и во Битола!:icon_neut
Ама што?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Он е у центар, ама се чу и тука на другиот крај на Велес!!!
Се затресоа прозорците кај мене.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Најверојатно Грциве незадоволни од Дора и Караманлис ги фрлиле во Македонија...
А третото рокање сигурно било кога они ги фрлале Дора и овој,нашиве пробале да им го убацат Боки 13ка.
Ама не стигнале :(
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Штом се слушнало во Скопје, Велес и Битола...
Или е земјотрес (мада, не тресеше ништо посебно, освен прозорите што завибрираа), или Марс напаѓа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да разјасниме Ацид...
Ти го слушна или го осети?

Зашто кај мене само прозорците се стресоа јас ништо не слушнав
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Да разјасниме Ацид...
Ти го слушна или го осети?

Зашто кај мене само прозорците се стресоа јас ништо не слушнав
Слушнав, 2 пати. И прозорците ми вибрираа.
Може небото се отворило и Господ го истурил својот гнев над блудниците. :vozbud: :pos:

Или пак Козлодуј веќе не постои. И Бугарите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom