Што правите кога сте сами дома?

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Ужувам во Самотија.

Музика, ТВ, Компјутер (Кајгана), Некогаш ја полнам кадата и си уживам, Јадам се што ке ми падне пред рака, Изведувам фудбалски Финти со Тениско топче, Гледам некој филм, на Телефон некогаш, и за Крај да : Кога сум сам нонстоп сум Облечен во Шорцеви незнам зошо.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Сега сум сам.Ја викам комшиката..........:zlo:да ми помогне математика.
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Па голем дел од времето сум сам ..

Музика , серии , девојка ми , друштвото

А и кога не сум сам голема е куќава па немам никакви проблем , цел спрат само за мене - салон , спална , вц , голема тераса , компјутер - буквално се ... + сеа баш деновиве иам мајстори по дома , надворешни скали за излез на тараса ми прават и уште една голема соба со директен влез + мало дворче на другата страна од куќава

Така да стварно немам проблеми :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Си ги чистам собите,ќе погледам некој филм/серија/аниме,читам манга во пратња со соодветна музика......

ТВ одамна баталив.
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Листам каталог „Што може да се прави дома кога си сам“
колекција есен - лето каталоџе.

Мн корисТни работи има.
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Пуштам музика до даска и седам пред пц, најчесто. Иначе се дешава и да седнам некој филм да проглеам ако е досадно на нет, или викам некоја другарка на кафе па трачариме и си гледаме на кафе :) воглавно тоа е тоа ..
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Кога сум сама дома:

1. се излежавам до кога сакам

2. правам јадење какво што сакам

3. одам во парк, некаде на кафе - релакс

4. чистам турбо се (прашина, садови, правосмукалка)

5. не заглавувам до доцна и не викам момчиња или пријатели - побитно ми е да излезам од дома - отколку да сум како во дувло

--- надополнето ---

Па голем дел од времето сум сам ..

Музика , серии , девојка ми , друштвото

А и кога не сум сам голема е куќава па немам никакви проблем , цел спрат само за мене - салон , спална , вц , голема тераса , компјутер - буквално се ... + сеа баш деновиве иам мајстори по дома , надворешни скали за излез на тараса ми прават и уште една голема соба со директен влез + мало дворче на другата страна од куќава

Така да стварно немам проблеми :)
Битно си го испофали станот

--- надополнето ---

Си купувам се што ми се јаде (калорична храна и junkfood претежно); се бањам 2 часа; пуштам гласно музика (за ова навистина немам прилика кога се сите дома, сите се бунат); се излежувам цело време или во пижами или во бањарка; ќе се јавам кај некого и 1 час ќе му/и правам муабет; шеткарам од соба во соба до 6 наутро - те на РС, те гледам ТВ, те лежам малку; ќе си напрам атмосфера ко во кафич :pos: 5 нескафиња, благо, муабетче на MSN, абе мерак! :vozbud: Не чистам ништо, не средувам ништо, како што ќе фрлам, така го оставам, насекаде кеси од чипсови, празни шишиња од сокови, садови up to the top :pos: Ама битно после се тип-топ средувам. Немам обичај да викам гости на журка, во вистинска смисла на зборот, туку така на неколку часа само :)
Паметен човек
 
S

smart ass

Гостин
Читам,или визуелизирам или евентуално правам пуканки или пржени компири со сос+ оригано...важно е времето да го испланирате.
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Не бе , катастрофа ми е , во моментов е растурена цела куќа , баш срамота сеа сум со девојка ми и ... -.-

:/
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Кога сум сам дома посакувам да сум со саканата Ииии пак се зезнем:wub:
 
T

Tetro

Гостин
Сам дома :vozbud:
Правам нешто за гнетење, додека читам некоја книга или си цртам нешто на пц.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom