Што правите кога сте сами дома?

Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Дали се досадувате кога сте сами дома, или знаете да си направите одлична забава?

Викате пријатели, слушате музика до даска, вежбате или едноставно се оптегате цело време?

Кога сум јас дома сам, клучам врата и се шетам облечен само во природна облека. :vozbud:

А вие?
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ууу откако фатија моите почесто да патуваат, почесто сум сама дома..
па што не...
ќеф ми е сама да си готвам, да спијам до колку сакам да си легнам во колку сакам, да ми дојдат другарките сите на гости и да се журкаме до сабајле, па и други другари :)
да си слушам музика... да се дерам, да врескам, да пејам како луда до сабајле... да свирам на клавир у 6 сабајле :)
да танцувам и вежбам пред огледало... ааа многу работи има :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Во подрум вежбам финти за кошарка и се снимам :kesa: и седам на столче и зјапам во монитор (=
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Потајно одам да уклучам порниќи и правиме забава...
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Зависи, некогаш викам друштво, некогаш сама се забавувам или досадувам, дремам пред компјутер или тв, а има и моменти кога обожавам да се излежаваммммммм ммммммммм :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Истото што го правам и кога не сум сама.
Седам пред компјутер или гледам некој филм на двд.
И во зависност од расположение,викам некој на кафе и трач - муабет.:icon_lol:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Што не правам коага знам дека сум сам никој нема да досаѓа да пречи. Со едни зборови тогаш е единствен момент кога се осеќам газда на куќата(станот) и се однесувам така.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Си купувам се што ми се јаде (калорична храна и junkfood претежно); се бањам 2 часа; пуштам гласно музика (за ова навистина немам прилика кога се сите дома, сите се бунат); се излежувам цело време или во пижами или во бањарка; ќе се јавам кај некого и 1 час ќе му/и правам муабет; шеткарам од соба во соба до 6 наутро - те на РС, те гледам ТВ, те лежам малку; ќе си напрам атмосфера ко во кафич :pos: 5 нескафиња, благо, муабетче на MSN, абе мерак! :vozbud: Не чистам ништо, не средувам ништо, како што ќе фрлам, така го оставам, насекаде кеси од чипсови, празни шишиња од сокови, садови up to the top :pos: Ама битно после се тип-топ средувам. Немам обичај да викам гости на журка, во вистинска смисла на зборот, туку така на неколку часа само :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Си купувам се што ми се јаде (калорична храна и junkfood претежно); се бањам 2 часа; пуштам гласно музика (за ова навистина немам прилика кога се сите дома, сите се бунат); се излежувам цело време или во пижами или во бањарка; ќе се јавам кај некого и 1 час ќе му/и правам муабет; шеткарам од соба во соба до 6 наутро - те на РС, те гледам ТВ, те лежам малку; ќе си напрам атмосфера ко во кафич :pos: 5 нескафиња, благо, муабетче на MSN, абе мерак! :vozbud: Не чистам ништо, не средувам ништо, како што ќе фрлам, така го оставам, насекаде кеси од чипсови, празни шишиња од сокови, садови up to the top :pos: Ама битно после се тип-топ средувам. Немам обичај да викам гости на журка, во вистинска смисла на зборот, туку така на неколку часа само :)
сејм хир... баш така
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
Уживамм

па кога сум дома...гледам некое филмче или несто слично стојам пред компјутер...јадам и тоа е се...
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не правам ништо посебно кога сум сама дома.И кога сум сама и кога не сум го правам истото:спијам до кога сакам,седам на компјутер,гледам филм на двд,играм јабм,пикадо или табла,ќе дојди дечкото или некој близок на кафе,или пак онака си се излежавам.:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Хех неможам да напишам што правам... зошто сестра ми е зачленета на форумот и секој ден ми ги чита постовите па и ќе ме исклевети на моите(има некој работи што не треба да ги знае хехе) како малите деца е :toe::tapp::tapp:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Хех неможам да напишам што правам... зошто сестра ми е зачленета на форумот и секој ден ми ги чита постовите па и ќе ме исклевети на моите(има некој работи што не треба да ги знае хехе) како малите деца е :toe::tapp::tapp:

Затоа постои username и password, приватност :baeh:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Кога сум сама дома ама баш никогаш не ми е досадно. Ако сум расположена собирам друштво кај мене, ако не, тогаш ќе си сварам кафе, ќе си пуштам гласна музика, ќе си запалам цигар и си играм цело време. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom