Што правите кога сте сами дома?

Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Музиче, нет... Четинг вит френдс енд кулирензеи.....
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Рокам музика,зимам нешто за пиење и грицки и седам пред нет.Или пак викнам некој комшија на кафе
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Првата работа; пуштам гласно музика како повеќето тука. Потоа отварам сите врати да фати малку промаја (во лето ова); трчам по куќа. Често си купувам и Coca Cola од 2L, и такви срања па ги имам оставано низ собава моја... Потоа пуштам некоја онака добра музика како Drum'n'Bass; или Metal и рипам ко лудак да го тргнам целиот бес од мене... И тоа.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Pustam nekoja mokna pesna so jak bas, od tipot na How We Do, i edno pepsi i uzivam...
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
пуштам громогласна музика и ги викам другарките на шурка.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
најчесто го вклучувам појачалото на гитарата и свирам додека ми душа сака. :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Се оптеретуе музичка опрема и во зависност од средствата на располагање атмосферата мож да биде лајт , бед , стоун , хепи итн ..
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Друштво, друштво, друштво. И гоолема журка. Добро, се дешава и онака лајт кафе да се прави, ама почесто е она првото. Највеќе уживам кога сам по дома правам работи за егзистенција (готвење, чистење), мада што баба ми е повеќе таа што знае да зачисти. Така што се заклучува дека потполно сам не можам да бидам дома, but I can live with that. :)
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Си зборувам гласно со самата себе, се опуштам со топла бања, шетам гола, пеам гласно, скокам на добар ритам, понекогаш уживам во самотијата..., понекогаш брзо ми здосадува, па преземам мерки:pipi:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Уживам во мирот и тишината, знам да поспијам, да читам книга или списанија, да поседам на нет, да изгледам филм.. воглавно едвај чекам да сум сама.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom