Што правите кога сте сами дома?

Член од
31 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Речиси никогаш не сум сама дома :toe: Иначе се журкам и пијанчам со "сестрите" цела вечер и после кој каде стигне си легнува... и нормално сабајлето кој е најтрезен прави кафе:wink:
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Пуштам гласна музика и замислувам дека држам концерт :)
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
PUSTAM MUZICE PO MOZNOST DA E RAP KE SI IZVADAM TEGOVI I POMAGACI ZA SKLEKOVI I PRAGCE I KE SI VEZBAM NESO KOLKU DA NE MI E DOSADNO INACE SE ISPLATI
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Слушам музика, пијам кафе, сокче, вода.
Гледам по некој филм на раат.
Размислувам, размислувам, размислувам.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Викам другари и другарки и растур праиме.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
oooooooo обожавам коа сум сама дома!!
тогаш го правам ова:кључам врата,рокам музика до даска-цеф ме боли за комшии!!!!!!
зимам и се ставам на кадата,ја пунам до дасќе ама онака си ја спремам мерачќи!! ја праам со пена со свеќи,миризливи масла едно друго ти рекоф ми рече!!
и коа ќе и влезам е тогаш е краеви!! опуштање...ауууууууу опасно опасно!!!
даље...зиам си праам некоја опасна храна нешо као полнети пржени печурќи со павлака некои такви интересни јадења кои се ненормално вкусни!!
после тоа викам најбитни фаци кај мене дома се дешава прво трач кафица а ондак иде мартини,smirnoff...и превтрување!!!
поштуем коа си сам дома најјако си е!! праиш шо сакаш а нема кој да ди дудла над глаа!!! сам свој газда бе!!
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Нарачувам голема капричиоза. Заклучувам врата, пуштам добар филм на цел глас и уживам, а после тоа викам друштво кај мене...
 
A

Auditore

Гостин
Си пуштам музика до крај(хаус мјузик).
Си земам некој пијалок, се опуштам, читам нешто на нет или гледам ТВ.
Ако имам слободни другари на лагер ги викам да се подружиме ако не ќе си пуштам кантер и ќе попукам малку да утепам време и то.
Ах да, а ако ми ептен досадно, одам во кујната и готвам нешто, онака ради занимација после си јадам.
 
A

Antigona

Гостин
Уффф, не ми се допаѓа идејата сама дома , бидејќи неочекувано може да ми се присака да правам нешто, па затоа постојано гледам да има некој покрај мене , претпочитам машко друштво........во случај да нема, тогаш телефонот во рака и јавување кај некој слободен кој би можел да ми посвети малце внимание макар и една вечер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom