Што мислите за Битолчани?

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Za bitolcanki nemam zabeleski,mislam deka se esni od najubavite zenski vo makedonijava nasa,barem tie sto gi imam na fakultet.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мене битолчани ми се ок . . . имам само една забелешка, повеќе од пола не се имаат качено на врвот Пелистер :raz:
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
7
Поени од реакции
0
ROCCO напиша:
BITOLCANI MOZAT 1 000 000 RABOTI DA SPOREDUVAAT SO SKOPJE AMA 2 RABOTI NE SMEAT DA SPOMNUVAT: BITOLA NEMA AERODROM I SEXY SHOP A SKOPJE IMA (mislam ne e potrebno povele diskusija okolu toa koj grad e bolje)
E tuka ste greska Bitola e najgratski grad ,a Skopje e najgolemo selo badijala sto ima aerodrom i red drugi raboti.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Абе, уште се чудам како спореувате вака....
Скопје е 700К се смета за „метропола”... Битола е 100К..
апсолутно се е сместено во Скопје,а тоа не чини..
Битола, можи нема аеодром и СексиШоп али барем лујџето се „порни”/наравно не колку прилепчани..

Скопје зграда на секој чош.. гнасотија... Битола... среденост и чистота(е не ептен али почиста е од Скопје)...

али споредена битола се секој друг град во мкд,( освен Прилеп е) подобра.. а Скопје со неговите 700К е срање..
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Bitolcani ke stanat luge ko ke prestanat da frlaat gubre na i za Skopje ! Bitola e krasen grad , so Pelister , sirok sokak ,kafulina ubavi , i da ne go zaboravam aerodromot , IMAME AERODROM ( malce mal , voen , no sepak go imame ) . I da go citiram zet mi na sekoj metar po eden mig parkiran e ,merak za oci i dusa ))))
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Еве уште еден интересен податок : Битола нема фудбалско игралиште покриено со балон :icon_neut
Сите знаеме колку се профитира од балоните во Скопје кои нон-стоп се зафатени така да ако некој се сети да направи вакво игралиште и во Битола може брзо да се збогати.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Мислам дека битолчанки се едни од најубавите девојки во Македонија.
Алал им вера, многу ми се топ:icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
auuuu za zenskite neznam...ni maskite gi neam primeteno bas,bas ali mojata vecna ljubov e od bitola i tipot e najubavo storenje na zemjava...visok,zdrav so prekrasno telo,bradicka,temen ten mmmmmmmm NAJUBAV,NAJUBAV!!!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata напиша:
auuuu za zenskite neznam...ni maskite gi neam primeteno bas,bas ali mojata vecna ljubov e od bitola i tipot e najubavo storenje na zemjava...visok,zdrav so prekrasno telo,bradicka,temen ten mmmmmmmm NAJUBAV,NAJUBAV!!!
полека, смирено....диши, диши................:wink::pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Битола нема аеродром, а битолчанки...хммм...не знам...и тие се ебат ко штуки, така што браво за нив.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Убава битолчанка е Александра Петличкова, манекенка иначе:icon_lol:

Изгласана е за најубава Мис плажа 2005, преку гласање на интернет, исто така ја има понесено и титулата Мис боди .

реков ја убави се:baeh:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
абе убави се, ама ке прашаш некој битлочанец за некоја битолчанка и ке излезе дека сите од друштвото ја знаат многу убаво!
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Dimitarc напиша:
абе убави се, ама ке прашаш некој битлочанец за некоја битолчанка и ке излезе дека сите од друштвото ја знаат многу убаво!
Така оди тоа, мал град сме и сите се знаеме :)
Има јаки чупиња само шо мене сите ми се скурчени, се разбира има исклучоци :icon_lol:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Videte vaka jas sum od Bitola i mnogu si ja sakam. Bitola e najgradskiot grad vo Makedonija. Zosto? Epa videte vaka. Koga i da izlezite na Sirok Sokak vo koe bilo vreme vo site kafici ima narod koi se izlezeni da pijat kafe i da se druzat. Vo drugite gradovi se izlegva samo za vikendi a vo Bitola 24 sati vo denot ima luge na ulica i po kafici od ponedelnik do ponedelnik.

P.S. Ja znaete pesnata Bitola moj roden kraj... :)
pzd
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
dobro be bitolcani tolku si ja falite taa vasa bitola posto ste iskompleksirani poradi toa sto bitola ne e skopje poradi toa sto pelister ne e vardar taka da... moze samo bajram na pametot da si praite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom