Што мислите за Битолчани?

Член од
13 април 2005
Мислења
49
Поени од реакции
1
ragazza напиша:
Garfield напиша:
Немојте така. Битола е убав град, само нема аеродром :pos: :pos: :pos: :twisted: !
Imame aerodrom pomal po skrien od vasiot se naoga kaj Orizari nakaj Prilep :twisted: :twisted:
Bitolski e ... :D :twisted: :twisted: :twisted:
se naoga vo Bitola, kaj Sv. Nedela grobishtata :D
nema vrska so prilep :P
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Bitolcanki? Edna sto znam stvarno e povece od super (a i cirkuzi pravese vo krevet), strasna rabota, mnogu dobra. Druga sto znam .... :roll: sto da kazam ... prepich neviden ... (drugarka i bese na ovaa prvata sto ja znam) katastrofa .... E aj sega odi pa kazi nesto za Bitolcanki? Vo glavno ... OK. A za bitolcani (na momcite mislam) e, tie bi gi "ocenil" kako KABADAJA (ili vo mnozina ako sakate KABADAII). Nekoi od niv se super za druzba (vprocem kako i sekade kaj sto ima OK lugje za druzba), no poveceto se prosti, se furaat na toa deka se nesto sto ne se, MADZARI (ova e nivni izraz) ... i se na se ... zavisi kakvo iskustvo imas ... moeto ne predizvikalo visoko mislenje za bitolcani, vo globala ...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
LouWeed напиша:
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
Siguren si deka Bitolcanec bil , mi zvuci na nekoj izrod prv pat slusham za bitolcanec so ne pie :pos:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
ragazza напиша:
LouWeed напиша:
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
Siguren si deka Bitolcanec bil , mi zvuci na nekoj izrod prv pat slusham za bitolcanec so ne pie :pos:
оф топик: Јас познавам повеќе. Ево пример wardevil :wink:

ин топик: Битолчанки се едни од најубавите во Македонија. Ако не и најубави!!! Не сум битолчанец, ама го осетив тоа последниве 2год... а можеби и во иднина ќе го... :P :wink: :D :D :D
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
ragazza напиша:
LouWeed напиша:
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
Siguren si deka Bitolcanec bil , mi zvuci na nekoj izrod prv pat slusham za bitolcanec so ne pie :pos:
јас сум асли битолчанец, и не пијам (сега... ;о)

има некој против?

хехе

ако треба шо треба

и убо е шо немаме аеродром (меѓународен или воопшто патнички)

преку миле ми е од авиони над глата, + тие авионите имат незгодна карактеристика да паѓат и то...

а дека сме закон, закон сме...

некој таму напиша нешо лошо...

хехе, ај нема да те кажам на Маријанти, да ти мани една клетва најлоша...

ама почни под итно да ги сакаш битолчани
ако некој маџар те зае*ал, дое*ал или не-дое*ал, сори фор дет, ама си избрала некој новопечен битолчанец.

сите други се закон :wink:

а битолчанки... мхм... убај се... ама јас си чапнав ориѓанче мое најубо на цел свет :fks:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ragazza напиша:
LouWeed напиша:
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
Siguren si deka Bitolcanec bil , mi zvuci na nekoj izrod prv pat slusham za bitolcanec so ne pie :pos:
akcentot go izdade........... :poos: :poos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ragazza напиша:
LouWeed напиша:
ragazza напиша:
LouWeed напиша:
bitolcani???.znam samo eden...rabotese kaj mene na sankot..........super decko i plus ne piese alkohol......znaci optimalen sanker.pozdrav do v.
Siguren si deka Bitolcanec bil , mi zvuci na nekoj izrod prv pat slusham za bitolcanec so ne pie :pos:
akcentot go izdade........... :poos: :poos:
FBI so ti bega tebe :))))))))
mn mi bese smesen deka do togas si nemav rabota so bitolcani/bitolcanki i so da ti kazam....krs od smea.......
 
Член од
13 април 2005
Мислења
49
Поени од реакции
1
суги напиша:
Serdarot напиша:
...ама јас си чапнав ориѓанчe мое најубо на цел свет :fks:
:eek:jea: 8)
ti mislam deka bash ja imash videno Bitola najubavo od site...ti se pruzhi takva shansa od site agli da ja vidish... ali sepak do drushtvoto e se !:)
pozdraf
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Остајте Битолчанки, и Битолчани сакам! Пример овај лудиов над мене најповеќе го поштовам од сите! ***
 
Член од
8 септември 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
wardevil напиша:
virtuala напиша:
SeaGull напиша:
Fakt e, i toa ogromen, deka Bitola e daleku daleku poubav i pofin grad za ziveenje od Skopje.
Хммм, јас не мислам така
Не дека го бранам Скопје (напротив ич не го сакам), Битола е понеорганизиран град, урбанистички.
oti taka... ? po sho zakluchi deka e neorganiziran?

Ice za "organizacijata" !!! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom