Што мислите за Битолчани?

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
За Битолчанките не коментирам, ама Битолчани... охохохохо бајадерчина :vozbud:
hahah da da isto i jas taka ke kazam:) se soglasuvam ma da ima i bitolcanki mn fini ali retki se:)
Bitolcani masala ima so da se vidi :pipi:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Нема со да се каже самите си се критикуваат :pos2::pos2::pos2:
Битолски чупиња и како да не ги фермаш:
А, ова е болна тема и ќе има уште ногу текстој за ова ама ете да речиме се деси нешто па да резимираме:
Шетам така по корзо и гледам чупињата накитени, накитени мислиш сите се викат Елка. И сеа гледам ситуација табор жени и табор мажи, а мешање - јок. Иста ситуација ако му напрајш на некоја муабет на корзо ко на пример „здраво“ или „да се запознајме“ или шта ти ја знам како, добиваш иста реакција: те поминва без да ти речи ништо. И сеа кој е магаре не знајш дали таја или ти. Ај си реков корзо можи многу јавно место, да не ја зборат зато така прат...значи да видиме ф кафич шо ќе биди: И... па бе исто срање: табор жени, табор мажи... контакт меѓу нив ни под разно. Ај па да пробаме со запознавањето... шооо! Пак не те ферма! Аман бе пичка му матер шо е муабето? Зошто се толку многу облечени убо, стегнати, да ти застани окото? Ако некат мажи шо се облекват така уопште алоо? Абе не е за да е грд некој или убав тој шо ќе му се пушти, абе на сите то му го прат, не корпа туку одма те клава на ignore, да се чудиш. И сеа стварно не ми беше јасно и решив да се потрудам да ја решам вековната дилема со битолските чупиња... и гледав и гледам и... ми се скурчи од гледање и излегов од тој глуп кафич и пак на корзо... Седнав на клупите ВПШ (Ваша Последна Шанса) карши драгсторо (шо сеа го нема) и се мислам се мислам и ми текна, конечно ми текна шо е муабето!:
Знајте за кој се облекват толку убо? За другите жени! За да му покажат на другарките кој купил поуба работа вчера и да викат тие: „Але шо си уба денес, како манакенка си“. А дечките? Абе кој ги шмиргла дечките и онака тие се 15-16 години и не му е умо уште во такви работи и џабе се силат дечките, а на тие шо се поголеми и умо шо му е веќе во то или чекат да дојдат скопјанците или странците или се веќе ојдени со нив во странство или во...Скопје.
:pos2:

За 80% од чупињата битолчанки, да, вакви се, дефинитивно. Но, има и поинакви само се ретки:toe:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
:pos2:

За 80% од чупињата битолчанки, да, вакви се, дефинитивно. Но, има и поинакви само се ретки:toe:
Радица ти во шо група спаѓаш? Ретките или неретките?:)
 
H

^HITMAN^

Гостин
Респект за Битолчани, поздрав од Гевгелија. Мојот омилен град и народ. Ги сакам затоа што се вистински другари, знаат да помогнат искрено и да ти се најдат секогаш, за разлика од нас лигавите гевгеличани. Имам 3 другари од Битола со кои се гледам не повеќе од 3-4 пати годишно и за нив можам да кажам дека ми се подобри другари од оние со кои сум секој ден. + Вистински патриоти. Поздрав и продолжете така.:salut:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Респект за Битолчани, поздрав од Гевгелија. Мојот омилен град и народ. Ги сакам затоа што се вистински другари, знаат да помогнат искрено и да ти се најдат секогаш, за разлика од нас лигавите гевгеличани. Имам 3 другари од Битола со кои се гледам не повеќе од 3-4 пати годишно и за нив можам да кажам дека ми се подобри другари од оние со кои сум секој ден. + Вистински патриоти. Поздрав и продолжете така.:salut:
Прво ти благодарам за поздравот :smir:.
Второ да знаеш дека да си секој ден со нив, ќе сфатиш дека се исти ко другите.
За патриоти сме и отпојќе!!
А вистински пријатели ретко се наоѓаат без разлика каде живееш, за жал!
И поздрав најголем
 
H

^HITMAN^

Гостин
Прво ти благодарам за поздравот :smir:.
Второ да знаеш дека да си секој ден со нив, ќе сфатиш дека се исти ко другите.
За патриоти сме и отпојќе!!
А вистински пријатели ретко се наоѓаат без разлика каде живееш, за жал!
И поздрав најголем
Така е, донекаде си во право. Само многу добат впечаток ми имаат оставено луѓето. Таму како да живеат во некој паралелен свет кој тотално се разлукува со животот во Гевгелија. Поголем град е што е навистина чудно, но луѓето се некако потопли и со поголема почит едни кон други, со поголема почит кон постарите, нешто што кај нас е заборавено одамна.
Бар јас така гледам на работите.
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Така е, донекаде си во право. Само многу добат впечаток ми имаат оставено луѓето. Таму како да живеат во некој паралелен свет кој тотално се разлукува со животот во Гевгелија. Поголем град е што е навистина чудно, но луѓето се некако потопли и со поголема почит едни кон други, со поголема почит кон постарите, нешто што кај нас е заборавено одамна.
Бар јас така гледам на работите.
Да, тоа болдираното ги поправа сите тие други работи кои не чинат.
За воспитание секој индивидуално, иако и јас мислам дека Битола е малку на повисоко ниво за тоа од останатите градови. Градот на конзулите е и градот на културата, тоа нас не обележува.Иако во последно време се губат се повеќе и повеќе и морални и културни вредности.
Не е Битола, па и ниеден друг град на Македонија она што беше некогаш!
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Имате многу мањаци бе...па згора на тоа и пуни со страст.:icon_lol:

Шала на страна, после минатиов викенд Битола ми стана еден од најомилените градови, самата атмосфера е исполнувачка, а ноќниот живот е каде каде подобар од оној во Скопје (освен Дајмонд наш, ама тоа е ван конкуренција).

Само една забелешка-мартинито ви е ептен грдо.:)
а кај вас кафето е за у вц да го туриш :helou:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Мислам на битолчанки , Мислам на битолчанки...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom