Што мислите за Битолчани?

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
нека рагаца спрема еден послужовник со текила шати таму по Широк Сокак па ќе гипофалам Битолчанките :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Shots li :) Na so ti licam jas , konobarica mica:) This bar is so closed . Bt ke ni dojdis na gosti ne samo shots nekoja od licnite drugarki ke ti "mestam" na bitolski:)) I togas ne samo so ke se falis , nema da sakash da si odis:))
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:pos:Jas licno iako bitolcanka,mili mi se skopjani,iako po nekoi raboti ne se fer. se imam iznaslusano od vas gluposti deka nie tuka sme odele do prodavnica doterani a pak kamoli za izlegvanje :lud: c.c..c.c......nema vrska. Plus toa nie iako tolku doterani doterani duri 99% od niv kiceraj se obleceni! Retko koja so vkus i malce poevropejski stil e oblecena,ko skopjanki da recime :icon_lol: Tuka sve zensko na shtikla e i doterano e i nashminkano i suredeno...za izlegvanje osobeno!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Angelce malce ne jasna mi si ama ako te svatif tocno Skopjanki odat sredeni po evropski stik i na stikla a Bitolcanki se kiceraj sredeni?
Mislam deka regionski e malce glupo da se generalizira sekoja devojka si ima svoj stil od bilo koj del vo Mk da e , mene licno Bitlocanki sprema uslovite na ziveenje mi se doterani , solidni se ....
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
ragazza напиша:
Angelce malce ne jasna mi si ama ako te svatif tocno Skopjanki odat sredeni po evropski stik i na stikla a Bitolcanki se kiceraj sredeni?
Mislam deka regionski e malce glupo da se generalizira sekoja devojka si ima svoj stil od bilo koj del vo Mk da e , mene licno Bitlocanki sprema uslovite na ziveenje mi se doterani , solidni se ....
Секогаш средени, негувани, модерни...и на пазар да прошеташ ќе ги сретнеш во таква верзија иако само излегле да пазарат.
А за шетањето по Широк Сокак и да не зборувам. Вистинско уживање е да седнеш на кафе во некоја кафетерија, без разлика на возраста, брачниот статус, материјалната состојба итн....задоволство и празник за очи!!!!! Пример за сите други градови колку и како треба да изгледа жената во денешниот свет. Максимално уредена во секоја ситуација.
Многу наши градови не можат да се пофалат со вакви нешта во глобала. Непријатни слики на запуштени жени кои не можат а да не „тркнат„ до пазар по папучи, како штотуку да станале од спиење ( ај никој нема да ги примети ). :icon_lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mnogu vistneto si e to ama ne e evropski stil i ne e vo Sk zato ne se priznava :P:)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:
Секогаш средени, негувани, модерни...и на пазар да прошеташ ќе ги сретнеш во таква верзија иако само излегле да пазарат.
А за шетањето по Широк Сокак и да не зборувам. Вистинско уживање е да седнеш на кафе во некоја кафетерија, без разлика на возраста, брачниот статус, материјалната состојба итн....задоволство и празник за очи!!!!! Пример за сите други градови колку и како треба да изгледа жената во денешниот свет. Максимално уредена во секоја ситуација.
Многу наши градови не можат да се пофалат со вакви нешта во глобала. Непријатни слики на запуштени жени кои не можат а да не „тркнат„ до пазар по папучи, како штотуку да станале од спиење ( ај никој нема да ги примети ). :icon_lol:
-Да, ама па и нема логика за на пазар да се оди како за во театар на премиера:kajg:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Mandrak напиша:
-Да, ама па и нема логика за на пазар да се оди како за во театар на премиера:kajg:
Средена,негувана и модерна не значи облечена во свечена тоалета баш како за во театар:)
Значи дека Битолчанките знаат да одберат што и како во секоја прилика....толку убав женски свет можеш само таму да сретнеш (за вкусовите не се расправа):wink:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:
Средена,негувана и модерна не значи облечена во свечена тоалета баш како за во театар:)
Значи дека Битолчанките знаат да одберат што и како во секоја прилика....толку убав женски свет можеш само таму да сретнеш (за вкусовите не се расправа):wink:
Не би се согласил со тебе по ова прашање зашто баш како што велиш, не се расправа за вкусовите. Факт е дека битолчанки традиционално внимаваат на изгледот многу повеќе одколку сите други жени во Македонија. А убавината е сосема релативен и субјективен поим, затоа нема да кажам ништо за нејзе.
Но вистина е дека многу поголемо внимание ќе привлече убаво дотерана и негувана жена која и е сосема просечно или подпросечно убава за разлика од најубавата која спомнатото внимание не си го посветила како што треба.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
МаРиНа`Ох напиша:
Маријанти - дај бе бабе некоја банка жити швалеро :lol: а еднаш на татко ми му рече дека личел на мафијаш мухахахахха се скинав од смеење
Ама вие за Шемса Пајката немате слушнато????
:pos::pos::pos::pos::pos:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
[ragazza]Angelce malce ne jasna mi si ama ako te svatif tocno Skopjanki odat sredeni po evropski stik i na stikla a Bitolcanki se kiceraj sredeni?
Mislam deka regionski e malce glupo da se generalizira sekoja devojka si ima svoj stil od bilo koj del vo Mk da e , mene licno Bitlocanki sprema uslovite na ziveenje mi se doterani , solidni se ....


Ne be.Doterani se stalno,mislam po to sme poznati nie:icon_lol: I ubaj deka se,stvarno ima ubaj cupinja i mnogu doterani. Ama spomnuvam deka poketo se kiceraj obleceni zaradi to so retko koj butik ne nudi takva "kic" garderoba i taka ne mozat da si sozdadat malce poevropski stil.Ne se tie krivi...toa nudat buticite...i plus zaradi finansiskata sostojba tuka. Ne ke se merime so Sk nie sea,sepak glaven grad e,poke se vrtat parite. Ovie tuka koj ima pari e skapo doteran,a koj ima pomalce e kic doteran,ama pak e doteran!:icon_lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Znaci se razbirame posto i jas rekov sprema uslovi :) Mene mie merak devojce / zena koga e sredena . There are no uggly women , just lazy ones...
 
Член од
15 декември 2005
Мислења
20
Поени од реакции
0
Abe za bitolcanite neznam ama bitolcankite se mnogu ogovaracki duri pogolemi i od strumicankite ama znam samo edna bitolcanka sto e 100% OK bravo za tebe C##I.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom