Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
HsIlOmEdUs напиша:
:ne:јас не. ти и он сте на аватарите што ги менеш секоја секунда?:wink:
Ne,po greska bea,nemaat ime i ne znaev sto se,a ne se ni moi slikite,i pak ke kazam ne praam muabet za mene be luge,aman.Znaci za prikaznava ne stanuva zbor za mene.A toa sto ne veruvas e druga rabota,ama toa e toa.A cekaj zasto ne ti se veruva?
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
sweet chick напиша:
Ne,po greska bea,nemaat ime i ne znaev sto se,a ne se ni moi slikite,i pak ke kazam ne praam muabet za mene be luge,aman.Znaci za prikaznava ne stanuva zbor za mene.A toa sto ne veruvas e druga rabota,ama toa e toa.A cekaj zasto ne ti se veruva?
онака, имам слушано вакви муабети и порано. да не кажам некојпат и правено. а ако си озбилна за сево ова, донеси го тоа 17 годишно девојче овде, и ќе и биде одговорено на се што ќе праша (ова моќно звучи...:raz:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
На крај краева па мести ми ја:baeh:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Типов е идиот а девојчево е уште поголем што си го губи времето со кретен!Три години да се мувам со некој затоа што фреарот нема време за мене!?Аааа..нека брка работа..тури му пепел одма!!
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Општо тоа мувањето е многу глупа работа бре.
Ај да се муваш еднаш, два пати, три пати, ама ТРИ ГОДИНИ?????
Е тоа е веќе нешто ненормално, несекојдневно, глупо.
За машкото ај ќе разберам, му одговара бе, ја легнува кога сака, ја вика кога него му треба, како и секое машко скоро, си има потреби, и оваа му е лесна си ја врти како сака, а и + во меѓу време може да си оди со која сака друга, а оваа не може да му префрла поради тоа што тие се само на мување.
Да и беше дечко ќе беше поинаку, ќе можеше да го задржи, ама вака...
Ја жалам неа во случајов... Со кој ум оваа будалава се мува со него 3 години.
Не сфаќа и таа самата дека ако и тој ја сакаше неа како што таа го сака него, дотогаш ќе беа заедно како пар, како нешто поозбилна врска ќе имаа, а нема да се муваа...
Абе тешко неа со пилешкиот ум... Е ме изнервира, мамата, глупава!
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Вака сега ги изначитав коментарите. Некаде пишуваше дека темава е за оние мувачици кои што секој ден се со различен тип, и на секој тип му даваат да и праи што сака, ако е така потполно се согласувам со останатите дека не тие мувачици им е потребно достоинство за да бидат нечии девојки. Ама ако не се работи за тие, тогаш си имам друго мислење.

Се имам смувано, но никогаш не сум му дала на типот да ми прави што сака. Ко прво на моите години не им доликува да правам такви работи, а второ си имам достоинство. Сум се смувала не ради тоа што не сум можела да се фатам со типот туку поради тоа што само ми се свиѓал и сум сакала да си поминам убаво. Не ги практикувам многу мувањава и мене лично ми е поубаво да си имам дечко, отколку мувач.

Само сакав да разјаснам дека сите што се смувале немора да значи дека му дале да има секс со неа, или пак да ја драпа. Сите сме различни, како и со годините, така и со паметот.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
nemaat harizma mozda harizma dovolno ili neznaat sto sakaat pa i ne se vrzuvaaat te se samo za muvanje!:poss:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
*P|nK_G|rL* напиша:
Вака сега ги изначитав коментарите. Некаде пишуваше дека темава е за оние мувачици кои што секој ден се со различен тип, и на секој тип му даваат да и праи што сака, ако е така потполно се согласувам со останатите дека не тие мувачици им е потребно достоинство за да бидат нечии девојки. Ама ако не се работи за тие, тогаш си имам друго мислење.

Се имам смувано, но никогаш не сум му дала на типот да ми прави што сака. Ко прво на моите години не им доликува да правам такви работи, а второ си имам достоинство. Сум се смувала не ради тоа што не сум можела да се фатам со типот туку поради тоа што само ми се свиѓал и сум сакала да си поминам убаво. Не ги практикувам многу мувањава и мене лично ми е поубаво да си имам дечко, отколку мувач.

Само сакав да разјаснам дека сите што се смувале немора да значи дека му дале да има секс со неа, или пак да ја драпа. Сите сме различни, како и со годините, така и со паметот.
На кои години и што не ти доликикува да правиш?
Да те драпаат или плескаат?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.694
Crazy P0Y0L напиша:
dali ste cule za zborot karakter.
e toa go nemat
:pos2:, сите имаат карактер, добар или лош го имаат :)
А можеби некој од двете завојувани страни во мувањето не е расположен за подолга врска, или врши изневерување.
 
N

NeMiRnA

Гостин
hmmm im fali samopotcit,a boga mi i samodoverba zaso na toj nacin nekako ocajno sakaat da ja steknat,baraat postojano dokaz deka vredat deka se ubavi,posakuvani so toa so se muvaat so poise,a u stvari postignuvaat obraten efekt.Do dusa ima i takvi so nesakaat obvrski i taka im e bolje.Taka mislam jas ne me tepajte ako ne go delime istoto mislenje:)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
NeMiRnA напиша:
hmmm im fali samopotcit,a boga mi i samodoverba zaso na toj nacin nekako ocajno sakaat da ja steknat,baraat postojano dokaz deka vredat deka se ubavi,posakuvani so toa so se muvaat so poise,a u stvari postignuvaat obraten efekt.Do dusa ima i takvi so nesakaat obvrski i taka im e bolje.Taka mislam jas ne me tepajte ako ne go delime istoto mislenje:)
Колку се нервирам коа ќе прочитам несакам обврска! Зарем обврска е да си со тој што го сакаш?!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Neznaat da me nateraat da se boram za da bidam so niv. Se ponasaat po nekoi sabloni celo vreme se isto pravat. I ko za kraj neznaat da napravat muabet so musko temite im se celo vreme tracevi, obleka i toa. E so tie nemozes da odis so tie samo si popolnuvas vreme.
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Maca напиша:
pa ne znaci deka im fali nesto, mozebi im fali kako sto kazaja zelbata za vrska, no mozebi ednostavno deckoto ne saka so nea da ima vrska, ne saka so obvrski a saka da bide so nea samo za lapanje i nesto poveke sto misli deka moze da go dobie od nea... i taa mu stanuva muvacica.
tocno mozda ne im fali nisto,a zosto pa ne i obratno,no mozebi pak taa nesaka vrska ,poubavo i e taka i od bilo koja pricina nesaka nisto poseriozno ili so obvrski!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom