Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Од кога мувањето подразбира само “разменување на плунка“?
Дали тоа терминот е многу лошо прифатен во денешницата?
Мување, бар колку што мене ми дозволува мојот речник да знам, е било каков процес на влечење на некои работи несериозно.
Тоа не значи дека треба да биде само една лап-лап сесија, или пак оп-оп посета на кревет.
Она кое мувачиците го немаат за да бидат нечии девојќи е можеби желбата да бидат нечии. лол
Во однос на интелегенцијата на одредени девојки - лично јас знам многу паметни кои се само мувачици и ништо повеќе. Тоа нема врска со IQ на човекот, туку има поврзаност со чувствата и културата.
Ако некоја девојка чувствува дека не може да биде во врска, зошто па да не биде само нечија мувачица?
Ако некоја девојка не знае а и не сака да прифати дека покрај мување има и нешто посериозно, повторно зошто да не биде само нечија мувачица?
А зашо не би сакала да биде со некој шо сака кога ја лапа или евентуално плеска? Несака да биде нечија а сака да се плеска со некој? Хм, и ја нарекуваш паметна..?

Врска немотија. Да се разбереме, не осудувам мување, нити такви девојки, работата е шо го праат од различни причини а ти ми ги напраи Божици, несакале врска па само си се мувале, така иде тоа.
Можеби несакаат никаква одговорност, можеби типот не одговара за долга врска а на нив моментално им се плеска/лапа, можеби неможат да се у врска ради премногу обврски или патување во блиска иднина, има 300 причини поради кој останува на мување а не врска, кој немаат врска со тоа шо го спомна..
И, не, незборам за one nite stand..


Сексуално преносливи болести од мување?
Алал ти на паметот.:pop:
Ти, буцио, никогаш не си се мувал со девојка?
Или кога искачаш со некое девојче одма станувате пар?
Или не, уште подобро, само за раце се држите?
Ајде бе, сите сте искрени, сите сте чесни. Кога ќе видиш девојче [не ве прашувам другите], конкретно тебе те прашувам, ти се засвиѓа, сметаш дека не ја знаеш доволно, па затоа се мувате еднаш. После уствари сфаќаш дека тоа не е тоа, ќе се фатиш со неа само за да не си го погазиш зборот дека мувачиците се девојки со низок стандард, а со тоа и ти да се вметнеш меѓу нив?
Хакунаматата!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ова ми личи на самотешење и самооправдување за одредени постапки. И да, не била сечија мајка мувачица :helou:. Не може да се генерализира за вакви работи.
Абе ме откри, ми го напупи...:tapp: Да се правдам за мување?:pos: Од кој законик ти е ова, немам нов службен весник. Кривична да не ми стегнеш ако сум се мувала?Немам апсолутно никаква потреба да се правдам за правење на сопствен кеиф. А ова со мајка ти, sorry for opening your eyes:pipi:. Се надевам не придонесов врз твојот мувачки живот.:jaj:

..........

Не бе не си разбрала.
За да ти биде некоја девојка треба да постои некоја привлечност поголема од првично дупење. Што не го исклучува истото се рабира како почетно нешто.
Но јас како го разбирам мувањето, тоа е нешто необврзувачко, да се опнете дали од среќавање или од време на време, без официјално да идете.
За мене тоа е ок, во смисол на машко кое сака да се релаксира од време на време со нешто необврзувачко, но не ги разбирам девојките, кои имаат повеќе како влог, дали бременост, дали имиџ, што знам..
Мислам дека девојките ја разбираат љубовта на малку подлабок начин кога се работи за секс. И дека не им е сеедно со кого се ебат.
Тие може да се впуштат во повремени авантури, кога сметаат дека е правилно, но она првично мајчинско, а тоа е обезбедување на најдобар маж за детето преовладува во несвесниот избор на партнер.
Многу точно. За мене лично, е сосема невозможно да имам ,,фак-бади" само процедурално, ради-реда... Кај жените се развиваат чувства и приврзување по овој чин. Тоа што кај мажот не се развива само заради првично опнување е негова фалинка.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
А ова со мајка ти, sorry for opening your eyes:pipi:. Се надевам не придонесов врз твојот мувачки живот.:jaj:
Од кај се најде па ти да кажуваш прикаски за заспивање мали деца како нашите мајки биле нечии мувачици ? Од кај знајш ти мојата мајка или било која друга мајка од некој член од форумов шо праела дури била млада ? Или гледаш од искуството од твојата мајка, па го споредуваш со туѓите.
Too bad. And sorry, you didn't open my eyes. Neither Umbra's.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.020
Мислам дека девојките ја разбираат љубовта на малку подлабок начин кога се работи за секс. И дека не им е сеедно со кого се ебат.
Тие може да се впуштат во повремени авантури, кога сметаат дека е правилно, но она првично мајчинско, а тоа е обезбедување на најдобар маж за детето преовладува во несвесниот избор на партнер.
Јеп, жените бараат соодветна сперма, што ќе ги исполни нивните критериуми и замисли какви карактеристики сакаат да имаат нивните потомци, а мажите бараат соодветна матка за да ја положат спермата со иста цел како жениве.
Жално, ама вистинито.

За болдот, жените се емоционално поинтелигентни и побрзо развиваат емоции отколку мажите кои се емоционално поглупави..Затоа кога се ебат развиваат чувства, не е така лесно да дозволиш некој да влезе во тебе а после едвај да свзувате два реда муабет или да не го видиш пак..
Како и да е, има девојки кои си имаат фак бадис и на тоа гледаат од машка гледна точка, уживаат во сексот максимално и не многу се замараат со емоции. Ги искористуваат мажите поедноставно кажано.
Тоа немаат мувачиците за да бидат нечии девојки-срам и висока емоционална интелигенција.
Зашто да се врзе со некој, кога може да биде задоволена и ако не е во врска..
Па кога ќе реши да се стабилизира и да се уозбили, ќе си фати дечко.
Освен тоа, има девојки кои се плашат од долги врски, се гушат, страв од врзување блабла...Зар они треба да фатат пајажина дур чекаат да им помине стравот?
Го поддржувам мувањето и ама ич не глеам на тоа дека нешто им фали на девојките кои само се муваат.
Што се однесува на тоа зашто некое машко не би сакало да се фати со типката со која се мува.. Дефинитивно мислам дека сфатил дека може да ја искористи(и ја искористува по потреба,дали за да си го наполни егото или да си добие повеќе искуство,да лапне нешо...), девојката е лесна па не му прави мерак да биде сериозен со неа, вљубен е у некоја недостапна, па мора да се задоволи со тоа му се нуди..не сака врска со една..зашо една коа може секој пат различна.....................
...



потсетете се дека вашата мајка била нечија мувачица. Фала, чао, пријатно.:pipi:
Мајка ми не била ничија мувачица.*
Тврдам со сигурност.
Фалачаопријатно:pipi:

*колку жално шо ова нема да може да го пишат моите деца. :/
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Од кај се најде па ти да кажуваш прикаски за заспивање мали деца како нашите мајки биле нечии мувачици ? Од кај знајш ти мојата мајка или било која друга мајка од некој член од форумов шо праела дури била млада ? Или гледаш од искуството од твојата мајка, па го споредуваш со туѓите.
Too bad. And sorry, you didn't open my eyes. Neither Umbra's.
:pos: Имаш погрешна и крајно негативна перцепција на терминот мувачица. Мојата мајка не ми кажала за нејзините евентуални муваторски искуства, што не значи дека не постоеле. Истото важи и за сите мајки на светов и на сите останати светови. Ти никогаш не си била ничија мувачица? И како го изведе тоа? Се фативте уште пред да те пољуби? Мувањето е добар предпериод за да сфатиш дали дечкото ти одговара, а притоа да не си обврзана во тој тест-период да си само со него кога може да ти искочи подобра шанса. Така што-мултифункционално е.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Абе ме откри, ми го напупи...:tapp: Да се правдам за мување?:pos: Од кој законик ти е ова, немам нов службен весник. Кривична да не ми стегнеш ако сум се мувала?Немам апсолутно никаква потреба да се правдам за правење на сопствен кеиф. А ова со мајка ти, sorry for opening your eyes:pipi:. Се надевам не придонесов врз твојот мувачки живот.:jaj:
Твоето мислење беше напишано општо, па и јас одговорив општо. Познавам многу другарки на кои мајките им биле пристојни и не се однесувале како распуштеници. Факт е дека тоа што беше напишано погоре звучи на самооправдување или барем оправдување на оние кои се однесуваат така. Не навлегувам во твојот личен живот. Искрено ич не ми е гајле што прават луѓе кои не ми се блиски.
Не мора одма да скокаш. Форумот служи и за нормални дискусии, а не само за постови од типот на "Ти мене така ми пиша, епа сега ќе видиш како ќе ти вратам" ууууууу јеееееееееааааа :tapp:.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
:pos: Имаш погрешна и крајно негативна перцепција на терминот мувачица. Мојата мајка не ми кажала за нејзините евентуални муваторски искуства, што не значи дека не постоеле. Истото важи и за сите мајки на светов и на сите останати светови. Ти никогаш не си била ничија мувачица? И како го изведе тоа? Се фативте уште пред да те пољуби? Мувањето е добар предпериод за да сфатиш дали дечкото ти одговара, а притоа да не си обврзана во тој тест-период да си само со него кога може да ти искочи подобра шанса. Така што-мултифункционално е.
Оkay:pipi:.
Во врска со мојот став за темава и општо за ставот кој го имам кон мувачиците - го изнесов тука и немам намера повторно да го постирам. За то дали имам крајно-негативна перцепција за терминот мувачица би одлучила јас дали е тоа навистина така. Во случај да имам - не сум јас крива, така ме воспитале дома.
Во врска со болдот, ќе ти одговорам. Да, сум била. Ама не едно - едно. Но темава колку шо заприметив е дали мувачиците кои често шетет од еден јазик на друг имет шанса да фатет асолен дечко. Прибидејќи јас не спаѓам во оваа категорија на девојки, не се класифицирам самата себеси како таква. Така да, не се фатив пред да ме пољубит дотичниот, туку едноставно не ми беше потребно да се мувам со него извесно време, па да сфатам дали ми одговарат како дечко или не. Мувањето не ми помага воопшто во дилемата дали требит да се фатам со Петко или не.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ќе кажам кратко и јасно : памет ... зато останва работата само на мување
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Твоето мислење беше напишано општо, па и јас одговорив општо. Познавам многу другарки на кои мајките им биле пристојни и не се однесувале како распуштеници. Факт е дека тоа што беше напишано погоре звучи на самооправдување или барем оправдување на оние кои се однесуваат така. Не навлегувам во твојот личен живот. Искрено ич не ми е гајле што прават луѓе кои не ми се блиски.
Не мора одма да скокаш. Форумот служи и за нормални дискусии, а не само за постови од типот на "Ти мене така ми пиша, епа сега ќе видиш како ќе ти вратам" ууууууу јеееееееееааааа :tapp:.
:pipi:Распуштеница-види речник. Од каде си задаваш за право да нарекуваш жена во години која има право на сопствен избор во врска со нејзиното поранешно минато, распуштеница? Нормално-женава која ја спомнувам е фиктивна. Е баш фактов е релативен и нереален. Тоа е мој став, никаде не е верификуван како библиска доктрина ниту како докторска дисертација по физика за да биде факт.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ова како изјавата од пријателот мој сите жени се курви. Сакав да му речам а бе брат женска ти е курва, затоа мислиш така, ама ајде мир мир подобро е да премолчам отколку да направиме некоја глупост :smir:.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
:pipi:Распуштеница-види речник. Од каде си задаваш за право да нарекуваш жена во години која има право на сопствен избор во врска со нејзиното поранешно минато, распуштеница? Нормално-женава која ја спомнувам е фиктивна. Е баш фактов е релативен и нереален. Тоа е мој став, никаде не е верификуван како библиска доктрина ниту како докторска дисертација по физика за да биде факт.
Може некој да го промени однесувањето, но не можеш да го смениш минатото. Тоа што си го правел не се брише. Има луѓе кои преминуваат преку тоа (оние кои се женат со послободните) и луѓе кои не преминуваат. Секој и од мажите и од жените има право да си одлучи во која група ќе биде, што му смета, а што не. Едноставно е. Не осудувам никого.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
А зашо не би сакала да биде со некој шо сака кога ја лапа или евентуално плеска? Несака да биде нечија а сака да се плеска со некој? Хм, и ја нарекуваш паметна..?

Врска немотија. Да се разбереме, не осудувам мување, нити такви девојки, работата е шо го праат од различни причини а ти ми ги напраи Божици, несакале врска па само си се мувале, така иде тоа.
Можеби несакаат никаква одговорност, можеби типот не одговара за долга врска а на нив моментално им се плеска/лапа, можеби неможат да се у врска ради премногу обврски или патување во блиска иднина, има 300 причини поради кој останува на мување а не врска, кој немаат врска со тоа шо го спомна..
И, не, незборам за one nite stand..
Види дечко, наместо да ме следиш по теми и да докажуваш колку си ти паметен пробај да ги наброиш и другите причини поради кои се мувачици и ништо повеќе, а секако тие причини да бидат различни од оние кои јас ги дадов.
И од кога паметноста се мери со тоа кој колку пати ќе се исплеска?
он:
Во однос на типот дали сакал или не... Еден ли е на цел свет? Нормално дека не. Ако тие свесно сакаат врска сигурно нема да се плеткаат со некој кој не е спремен на тоа.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
не оставаат како за прв пат некој забележителен траен впечаток кој ќе не натера пак да ги побараме....мислам дека до ова е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom